Random Kredi Kartı kullanmak suç mu ?

tankifaruk

Üye
19 May 2018
188
0
Merhabalar bir site üzerinden random kredi kartı oluşturup deneme sürümleri veren sitelerden deneme sürümü alıyorum.

Bunun başka birisine ait olma imkanı var mıdır ?

Veya bu yasal anlamda suç mudur ?

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba, o rastgele denemelerden bir kart çıkacağının pek olasılığı olduğunu sanmıyorum fakat bunlarla zaten sadece kartla denemelik veren yerlerde kullanmak hiç sorun olmaz ben çünkü böyle yerlerin denemeyi bu şekilde vermelerindeki amaç kişi tekrar tekrar üyelik almasın diye ödeme almak için değil zaten. İyi forumlar.. :mahcup:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
7
2,047
35
Osmaniye 80
Kişisel bilgi paylaşimi talep edilmesede bir başka kişinin kişisel bilgileri dogrultusunda elde edilecek maddi ve manevi kazanç ve harcamalar suçtur.

Bu kadar yazayim sen alt satirlari doldurursun

tankifaruk

Üye
19 May 2018
188
0
Merhaba, o rastgele denemelerden bir kart çıkacağının pek olasılığı olduğunu sanmıyorum fakat bunlarla zaten sadece kartla denemelik veren yerlerde kullanmak hiç sorun olmaz ben çünkü böyle yerlerin denemeyi bu şekilde vermelerindeki amaç kişi tekrar tekrar üyelik almasın diye ödeme almak için değil zaten. İyi forumlar.. :mahcup:

Teşekkürler

Kişisel bilgi paylaşimi talep edilmesede bir başka kişinin kişisel bilgileri dogrultusunda elde edilecek maddi ve manevi kazanç ve harcamalar suçtur.

Bu kadar yazayim sen alt satirlari doldurursun

Hocam başka birisinin kişisel bilgisini verdiğimi söylemedim ki ? Anlamadım dediğinizi

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Yanıtımda da söylediğim gibi bu tarz kartlar harcama için değil deneme sürüm ya da özelliklerini kullanmak içindir. Genellikle bu kartlarda bir harcama yapılması beklenmez.

tankifaruk

Üye
19 May 2018
188
0
Yaptığın harcamalar eninde sonunda birine dokunuyor ise bu suçtur.Kimseye ait olmasa dahi bankaya dokunuyor ise bu da suçtur.

Roviend Harcama yapmıyorum bir çok kişi bu şekilde hesap açıyor. Çok arada kaldım , sonuçta random oluşturuyor ama bin kodu yani bir bankaya ait kod var galiba

Sanal gözüküyor bkz;
6dcP7M.png

Galiba kullandığım random sandığım kart başkasına ait çıktı ne yapmamı önerirsiniz asla böyle bir şey yapmak istemedim zaten.

bay404

Live mı ne çıkma ihtimali varmış. Galiba kullanılıyor aktif kart demekmiş.

Var mı bir bilgisi olan

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Galiba kullandığım random sandığım kart başkasına ait çıktı ne yapmamı önerirsiniz asla böyle bir şey yapmak istemedim zaten.

bay404

Live mı ne çıkma ihtimali varmış. Galiba kullanılıyor aktif kart demekmiş.

Var mı bir bilgisi olan

Merhaba, ben hala live olma çıkma konusunda pek başarılı olacağını sanmıyorum. Belirli bir algoritma var mı bilmiyorum ama 16 haneli kart numarası 4 haneli son kullanma tarihi ve 3 haneli güvenlik kodunun tutması çok düşük ihtimal. Ama yine de tuttu diyelim ve kullanmak istemiyorsanız kullanmayın ha sıkıntı olur mu derseniz eğer gerçekten live ise evet böyle bir ihtimal var. Pek de gerek yok gibi dostum ama yine de son karar sana kalmış. İyi forumlar.. :mahcup:

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Türk sitelerinde kullanma,yabancı sitelerde kullanabilirsin ama şunu da göz onune al random verdigi bilgiler bir ihtimal türk vatandaşının bilgileri olursa adam şikayet ederse de başın büyük belada olur.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Başkasına ait çıkmış ha birinin kartını kopyalayıp alışveriş yapmışsın ha o belirttiğin siteden random oluşturmuşsun o kart sahibi farkına varıp sizi mahkemeye verse Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme, yayma veya ele geçirme suçunun cezası 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanırsınız;

Güncel Yasalara Suradan Erişebilirsiniz; https://www.turkhackteam.org/sosyal-muhendislik/968502-yasalarda-sosyal-muhendislik.html

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
4
230
Loxcey Sixs
Cevap

Merhaba; her kart şirketinin kendine ait bir algoritması vardır.
Örnek verelim>
"Bir siteye alışveriş yapmak için girdin ve sana Master, Visa gibi seçenekler sundu...
Sende master seçtin ama visa kullandın.
Sistem kart algoritmasına uymadığı için kabul etmeyecektir..."
Bu random kart veren siteler de sistemler kabul etsin diye
sana hangi kart için random alacağını başında sorar.
Ve seçtiğin kart altyapısının algoritmasına uygun bir kart üretir...
Yani random kart olsa bile gerçek kart numarası çıkma olasılığı vardır ve bence yüksek bir ihtimal gibime geliyor.
Çünkü daha önce başıma geldi.

Adını verirsem sıkıntı olabileceğinden adını vermediğim bir siteden netflix için kart alıcaktım.
Visa seçtim. Ve karttan gerçekten bir satın alma işlemi gerçekleşti.
O netflix hesabını kapattım.
Şimdiye kadar bununla alakalı başıma birşey gelmedi ama dikkatli ol bence :))

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.