Rat Mı Yedim?

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10
Merhaba,

Bilgisayarımda "Bilinmeyen -5-21-3875531782-3500553122-743!" -- Z? s-1-$21-3.87653178&3500553122-74384351 gibi isimlerde hesaplarla karşılaştım.
Bu hesabın ne olduğunu ve nasıl kaldırabileceğimi bilen var mı?

Bu dosyanın ''Salt Okunur'' ifadesini de ''Gizli'' olarak yapmaya çalıştığımda da olmuyor. Yani tik tıklama seçeneği aktif değil soluk görülüyor.

Herhangi bir şey de yapmadım. Sadece ''System Volume İnformation'' dosyasını görmek istemediğimden gizlemek istedim.

Bu hesabı bir dosya veya klasörün güvenlik ayarlarında gördüm. Hesap hakkında herhangi bir bilgi bulamadım ve kimliği doğrulanmamış görünüyor.

Bu hesabın dosyaya erişmesine izin verip vermediğimden emin değilim. Lütfen bana bu konuda yardımcı olun.

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,348
343
Görünüşe göre bilgisayarınızda rastgele isimlendirilmiş bir dosya veya klasörle karşılaşmışsınız. Bu tür isimler genellikle bilinmeyen bir kaynaktan gelen dosyaların veya kötü amaçlı yazılımların işaretleridir. Bu isimlendirme genellikle sistemde bir güvenlik açığı veya bir tür kötü niyetli yazılımın varlığına işaret edebilir.

Virüs taraması yapabilirmissiniz

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10
Görünüşe göre bilgisayarınızda rastgele isimlendirilmiş bir dosya veya klasörle karşılaşmışsınız. Bu tür isimler genellikle bilinmeyen bir kaynaktan gelen dosyaların veya kötü amaçlı yazılımların işaretleridir. Bu isimlendirme genellikle sistemde bir güvenlik açığı veya bir tür kötü niyetli yazılımın varlığına işaret edebilir.

Virüs taraması yapabilirmissiniz

Defender'ı kaldırdım bilgisayardan.

Hiç tercih ettiğim konular değil. Şimdi antivirüs kursam dünya kadar hantallaşacak bilgisayarım...

Yani şu an size yazarken bile klavye sürekli donuyor ve tekrar tekrar yazmak zorunda kalıyorum.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
797
301
Matrix
Defender'ı kaldırdım bilgisayardan.

Hiç tercih ettiğim konular değil. Şimdi antivirüs kursam dünya kadar hantallaşacak bilgisayarım...

Yani şu an size yazarken bile klavye sürekli donuyor ve tekrar tekrar yazmak zorunda kalıyorum.
kaspersky kullanabilirsin, şahsen ben kullanıyorum ve hiçde yavaşlatmıyor sanki hızlandırıyor gibime geldi ama orası size kalmış kendi görüşüm.

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10
kaspersky kullanabilirsin, şahsen ben kullanıyorum ve hiçde yavaşlatmıyor sanki hızlandırıyor gibime geldi ama orası size kalmış kendi görüşüm.

Bu virüs diye gösterdiğini ''defender'ı hepten kaldırdığım için mi alıyorum?

Sende hicbirsey yapmayayım düzelsin diyorsun. Defenderi bile kaldirmissin kesin rat yemişsindir

Daha yeni format attım ve her zaman ki yazılımları kurdum. Kim ne ara bana rat atacaktı onu anlamaya çalışıyorum.

En iyi antivirüs yazılımı hangisiyse söyleyin satın alacğaım. Kaspersky mesela bit defenderdan kötüydü incelemelere baktığımda. Öneriniz nedir?

KontraTC

Katılımcı Üye
16 Ağu 2023
306
60

Bu virüs diye gösterdiğini ''defender'ı hepten kaldırdığım için mi alıyorum?

Daha yeni format attım ve her zaman ki yazılımları kurdum. Kim ne ara bana rat atacaktı onu anlamaya çalışıyorum.

En iyi antivirüs yazılımı hangisiyse söyleyin satın alacğaım. Kaspersky mesela bit defenderdan kötüydü incelemelere baktığımda. Öneriniz nedir?
Kaspersky plus işinizi görecektir. Yıllık 176tl gibi bir fiyatı var.

ozgur_can_team

Yeni üye
3 Mar 2024
28
6
Dostum Sistem geri yükleme noktası kullan Bilgisayarındaki virüsü alır önceki haline döndürür bilgisayarında biri senin bilgilerini almaya çalışıyor olabilir...
- Öncelikle arama motoruna gir
- Oraya denetim masası yaz ve çıkan programa tıkla
- Tıkladıktan sonra sağ üst köşede '' denetim masasında ara '' diye bir yer var oraya tıkla
- Oraya '' geri yükleme noktası oluştur '' tuşuna tıkla
- Sistem koruması bölümünden '' Sistem geri yükleme... '' tuşuna basın
- Önerilen Geri Yükleme tuşuna bas ve sonraki tuşuna bas
- Sonra oradan son butonuna tıklayın

Bu adımdan sonra sistem geri yükleme işlemi başlayacaktır açık olan tüm programları kapatmayı unutmayın.

İyi Günler Dilerim...

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Bu tür durumlar için Kaspersky IS'yi öneririm, tarama yaptıktan sonra silebilirsiniz. Ben aktif olarak kullanıyorum, en ufak bir yavaşlama hantallaşma yok sistemde. Bir kerelik taratma için deneme sürümünü aktifleştirin kurulumdan sonra tam tarama yapın birkaç saat sürer.

ozgur_can_team

Yeni üye
3 Mar 2024
28
6
Bu tür durumlar için Kaspersky IS'yi öneririm, tarama yaptıktan sonra silebilirsiniz. Ben aktif olarak kullanıyorum, en ufak bir yavaşlama hantallaşma yok sistemde. Bir kerelik taratma için deneme sürümünü aktifleştirin kurulumdan sonra tam tarama yapın birkaç saat sürer
Bu Gönderiyi Oluşturan kişi diyo ki '' Kaspersky mesela bit defenderdan kötüydü incelemelere baktığımda. Öneriniz nedir? '' diyor. yani kaspersky kullanmak istemiyor
O Zaman 360 Total Security Kullan bilgisayarını zorlamaz windows xp'de bile rahatlıkla kullanırsın indirme linkini bırakıyorum :
>>> https://free.360totalsecurity.com/totalsecurity/360TS_Setup_Mini.exe <<<

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Bu Gönderiyi Oluşturan kişi diyo ki '' Kaspersky mesela bit defenderdan kötüydü incelemelere baktığımda. Öneriniz nedir? '' diyor. yani kaspersky kullanmak istemiyor
O Zaman 360 Total Security Kullan bilgisayarını zorlamaz windows xp'de bile rahatlıkla kullanırsın indirme linkini bırakıyorum :
>>> https://free.360totalsecurity.com/totalsecurity/360TS_Setup_Mini.exe <<<
Orada kullanmak istemiyorum denmiyor, Türkçe olarak mealine bakıldığında diyor ki "İncelemelere BAKTIĞIMDA, öneriniz nedir?" bu cümlede karşılaştırıldığında bit defenderden kötü olduğu sonuçlarını görmüş kendisi kullanıp kullanmadığıyla veya kullanmayacağıyla ilgili bir şey söylememiş. Kaspersky IS, normal Kaspersky ile aynı sürüm değil, daha güçlü ve hafif bir sürümü. 360 Total Security, bahsi geçen hiçbir Kaspersky sürümüyle yan yana gelemeyecek bir program maalesef..

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10
Ra
Orada kullanmak istemiyorum denmiyor, Türkçe olarak mealine bakıldığında diyor ki "İncelemelere BAKTIĞIMDA, öneriniz nedir?" bu cümlede karşılaştırıldığında bit defenderden kötü olduğu sonuçlarını görmüş kendisi kullanıp kullanmadığıyla veya kullanmayacağıyla ilgili bir şey söylememiş. Kaspersky IS, normal Kaspersky ile aynı sürüm değil, daha güçlü ve hafif bir sürümü. 360 Total Security, bahsi geçen hiçbir Kaspersky sürümüyle yan yana gelemeyecek bir program maalesef..
Ramazan için indirim vard yıllık alsam mı diye düşündüm ve son anda vazgeçtim. Bitdefender'ın yakaladıklarına göre de en kralından da iyi olduğuna karar vermiştim. Gel gelelim, rat temizleme konusunda hiçbirisi iyi değil. Hatta ne yaparsam yapayım en iyi antivirüsü de kullansam ''ücretli'' fud yapan ve bunları yakalayamayan içeride güncelelyen sistemler olduğunu biliyorum. Türkiye'de sadece yazılıma ahkim, gönül vermiş ya da parası olan kişiler bunları sağlayabiliyor. Benimle o kadar derdi olan kimse tabii ki çıkmayacak ve bana ulaşan da hazır toolarla ulaşır onların da hiçbirisini yemem zaten.

Yeniden bir format daha attım. Gereksiz herşeyi sildim ve ne olursa olsun hiçbir şekilde ''debloat'' işlemleri yapmamaya karar verdim.

''KONU RAT YEMEMDEN KAYNAKLANMIYOR''

BU KONUYU OKUYUNCA RAHATLADIM

Onların orada olmasının da elbet bir nedeni varmış.
Aslında bir kullanıcı hesabı değil sadece Windows'un düzgün çalışması için orada duruyorlarmış.

Bütün mesele ''DEBLOAT'' gibi saçma işlemleri öncesinde yapıp sonrasında bağlantısı olmaksızın bu konuyu algılayıp ona çatmam, ya da bağlamamdan dolayıymış.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Birçok konuyu değerlendirmemi sağladığınız için de tabii ki ayrıca teşekkür ederim.

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Ra

Ramazan için indirim vard yıllık alsam mı diye düşündüm ve son anda vazgeçtim. Bitdefender'ın yakaladıklarına göre de en kralından da iyi olduğuna karar vermiştim. Gel gelelim, rat temizleme konusunda hiçbirisi iyi değil. Hatta ne yaparsam yapayım en iyi antivirüsü de kullansam ''ücretli'' fud yapan ve bunları yakalayamayan içeride güncelelyen sistemler olduğunu biliyorum. Türkiye'de sadece yazılıma ahkim, gönül vermiş ya da parası olan kişiler bunları sağlayabiliyor. Benimle o kadar derdi olan kimse tabii ki çıkmayacak ve bana ulaşan da hazır toolarla ulaşır onların da hiçbirisini yemem zaten.

Yeniden bir format daha attım. Gereksiz herşeyi sildim ve ne olursa olsun hiçbir şekilde ''debloat'' işlemleri yapmamaya karar verdim.

''KONU RAT YEMEMDEN KAYNAKLANMIYOR''

BU KONUYU OKUYUNCA RAHATLADIM

Onların orada olmasının da elbet bir nedeni varmış.
Aslında bir kullanıcı hesabı değil sadece Windows'un düzgün çalışması için orada duruyorlarmış.

Bütün mesele ''DEBLOAT'' gibi saçma işlemleri öncesinde yapıp sonrasında bağlantısı olmaksızın bu konuyu algılayıp ona çatmam, ya da bağlamamdan dolayıymış.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Birçok konuyu değerlendirmemi sağladığınız için de tabii ki ayrıca teşekkür ederim.
Çözmenize sevindim, hayırlı günler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.