Razer Deathadder Essential Mouse'un Scroll Tuşu Bozuldu!

p4lfox

Yeni üye
25 Tem 2023
21
1
Merhabalar öncelikle. 1-1.5 Yıl Önce Aldım Razer Deathadder Adlı Mouseun Scroll Tuşu Bozuldu. ve Bu Devirde Mouse Almak Bile Zor Hale Geldi 250 Liraya Aldığım Bu Mouse 1 Bin TL Civarı Şuanda.

Sorun: Sorunum Scroll Tuşunu Yukarı Kaydırdığımda 3. Kez veya 2. Kez Kaydırışımda Yukarı Giderken Aşşağa Gitmeye Başlıyor ve Ses Geliyor Kapı Gıcırdaması Gibi Bunu Nasıl Düzeltebilirim Herhangi Bir İşlemle Düzelirmi Açıklarsanız Sevinirim. Teşekkürler Şimdiden.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,492
52
660
Türkiye Cumhuriyeti
Merhabalar öncelikle. 1-1.5 Yıl Önce Aldım Razer Deathadder Adlı Mouseun Scroll Tuşu Bozuldu. ve Bu Devirde Mouse Almak Bile Zor Hale Geldi 250 Liraya Aldığım Bu Mouse 1 Bin TL Civarı Şuanda.

Sorun: Sorunum Scroll Tuşunu Yukarı Kaydırdığımda 3. Kez veya 2. Kez Kaydırışımda Yukarı Giderken Aşşağa Gitmeye Başlıyor ve Ses Geliyor Kapı Gıcırdaması Gibi Bunu Nasıl Düzeltebilirim Herhangi Bir İşlemle Düzelirmi Açıklarsanız Sevinirim. Teşekkürler Şimdiden.
Merhaba p4lfox,

Scroll tamiri aslında gerekli müdahale yapılabilirse basit bir sorun, mouse'un içi açılıp scroll kısmında bulunan gevşemiş metal bağlantı pense veya mengene benzeri bir alet yardımıyla sıkılırsa %80 çözülür. Gerekli durumda parça değişimi yapılmalıdır. YouTube üzerinde uygulamalı yapılış videoları bulabilirsin, ama el becerin yoksa önermem çünkü mouse'u açarken bile zarar verebilirsin.

İyi Forumlar...

p4lfox

Yeni üye
25 Tem 2023
21
1
Öncelikle Teşekkürler Dostum. Bir Kaç Video Araştıracağım ve Elim Hafif Olduğu İçin Yapmayı Deneyeceğim Çok Beceriksiz Bir İnsan Değilim Ama Uyarın İçin Teşekkürler.
-pelfox

gme_0

Üye
5 Eyl 2023
60
11

aynısı bende de vardı bunlarda kronik herhalde tamir ettim yine gitti

p4lfox

Yeni üye
25 Tem 2023
21
1

ayn öyle top markaların bunu düşünmesi lazım

Şimdi Bir Videoya Baktım İçindeki Scroll Tuşunun Mekanizmasındaki Demir Çok Gevşediği İçin Haraket Ediyor Muhtemelen. Birde Kod Yazarken Falan Çok Sorun Çıkartıyor İndiriyorum Daha Çok Yukarı Çıkıyor.

Videoyu Aşağıdaki Linkten Bulabilirsiniz İhtiyacı Olan Bakabilir
------------------------------------------------------

gme_0

Üye
5 Eyl 2023
60
11
Şimdi Bir Videoya Baktım İçindeki Scroll Tuşunun Mekanizmasındaki Demir Çok Gevşediği İçin Haraket Ediyor Muhtemelen. Birde Kod Yazarken Falan Çok Sorun Çıkartıyor İndiriyorum Daha Çok Yukarı Çıkıyor.

Videoyu Aşağıdaki Linkten Bulabilirsiniz İhtiyacı Olan Bakabilir
------------------------------------------------------
knk boşuna açma ben denedim olmadı pense ile baya bi sıktım ama fayda etmedi ama açmak istiyorsan alt tarafında vida yeri var kaplamanın aktında oradaki vidayı sökerek açabilirsin

p4lfox

Yeni üye
25 Tem 2023
21
1
knk boşuna açma ben denedim olmadı pense ile baya bi sıktım ama fayda etmedi ama açmak istiyorsan alt tarafında vida yeri var kaplamanın aktında oradaki vidayı sökerek açabilirsin
Şuan onunla uğraşıyorum yapınca geri dönüş sağlıycam dostum.

Dikkatli Yaptım ve Oldu Küçük Parlaçalar Kullanırsanız Her Türlü Oluyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.