Rfi (Remote File İnclude) Açığı Bulma

GICIKX

Uzman üye
2 Ocak 2007
1,074
9
sizlere rfi açığı bulmayı anlatacağm bu dökümnda

öncelikle scriptten yararlanacaz açığı bulmak için

(script’i nerden bulacağınızı artık siz ayarlarsınız..)

şimdi işte free forum vs vs arıyorsunuz teker teker .. indiriyorsunuz scriptleri.

indirdiniz not defterinlen açıp (professionel not defteri daha uygun)

"require"

"include"

"include_once"

"require_once"

kodlarını arıyorsunuz ...

bunun gibi daha varda ben bilmiyorum..

neyse aradınız örnek veriyorum

/include/config.inc.php

de

include($lvc_include_dir.’lang/english.inc.php’;

bu kodu buldunuz hımm diyorsunuz denemek lazım sonra

bunu düzenliyorsunuz.

/include/config.inc.php?lvc_include_dir

diğer örnek

include ("$chemin/moteur/moteur_form.php";

include ("$chemin/moteur/moteur_tab_results.php";

düzenlenmiş hali sitenin sonuna bunu yapıştırıyorsunuz..

https://tik.lat/gpKA0

yenicerix

Özel Üye
8 Eyl 2006
413
28
Bn biliordum bunları ama bn de script bulamıyorum yaw :)
bildiğiniz bi php scripti indirme sitesi varsa link verirmisiniz :)
Bu arada teşekkürler gıcıkx anlatım güzel ;)

TuT@NK@M0N

Uzman üye
3 Tem 2006
1,288
5
gıcıkx evet güzel bir paylaşım ama biraz daha detaylı anlatırsan iyi olur birde script bulmak gerçekten sorun eger sende varsa upload edermisin.

GICIKX

Uzman üye
2 Ocak 2007
1,074
9
arkadaşlar maalesef elimde hiç script yok:( ama en yakın zamanda upload edip koycam

sLayEr

Özel Üye
2 Ara 2006
781
5
İstanbul
"require"

"include"

"include_once"

"require_once"

SAdece bunlar deil Tabi Define'yide unutmamak gerek..
Ayrıca Tutankamon Hangi Scripti istiorsan google'da arat buLursun...Sahsen ben 4 gündür yonja script arıorum yonja script die indirdikleriminde hepsi kolpadan scriptler cıkmıstı ama sonunda amacıma uLAstım:))Bu gece yonja scrip üzerinde 1 calısma yapıcam mesela:D..GErci RFI oldugunu SAnmıorum yese yese y0nja SQL yer ama denemekte yArar var:)).

Buyurun burdan 1 Kach Script bakin http://www.google.com/codesearch?q=%...earch&hl=en&lr=
ama iLk Etepta biras kafanız karısır!..bence Sizler İstediginiz SCripti google'da daha farklı 1 sekilde aratın.. ÖRnegin Atıorum Php news SCript die fLn aratıN işte Sonra index sayfalarına arakdasımızın sölediig gibi ufak 1 inceleme yapın;)..

Anonymous

Katılımcı Üye
25 Kas 2006
849
5
İstanbul Geceleri
Scrptleri şu Şekilde Bulabilirsiniz

Google Araması:
hazır site
veya
hazır site araçları

gibi arttırılabilir bulduğunuz scrpty dosyalarında teler teker arayacaksınız bulursunuz o zaman

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.