Ruhum Daralıyor, İçim Sıkılıyor

Carder

Üye
23 Mar 2015
126
0
Merhaba arkadaşlar. Ben bir ay önce işten çıkarıldım. Bir telekom merkezinde teknik destek departmanı olarak görev alıyordum. İşten atılma nedenim ise hem üniversite mezunu olduğu hemde tecrübeli olduğu iddia edilen sayın müdürümüzün kız arkadaşının işe başlaması. Ben işime güvenerek, Bankadan ailem için hem ihtiyaç kredisi, Evshop'tan da bilgisayar aldım. Toplam borcum 9600₺. Son 15 gündür iş arıyorum ama halen bulamadım. Sıkıntılı durumum yüzünden kız arkadaşım ile aram çok çok kötü. Yanına gidemiyorum, görüşecek param yok. Bunu ona söyledim fakat her seferinde gel ben karşılarım masrafları diyor. Benim zoruma gidiyor!!! Ayrıca ailemle de kötü oldum. Biz sana güvendik dediler... Bir şey diyemedim... Ne yapabilirim? İnternet üzerinden neler satabilirim yada nasıl para kazanabilirim? İş bulasıya kadar bir şeyler yapmam gerekiyor. Taksitler yaklaştıkça çıldırıyorum...

NOT: Eşten dosttan fayda olmadı. Eve haciz geldi bir çok şey elden gitti. Bana burada yardımcı olup, Fikir veren arkadaşlarım için teşekkür ederim. Şimdi tek savaşım ailem için. Umarım kısa bir süre sonra tekrar dönerim. ALLAH'a emanet.

Son düzenleme:

Shigi

Uzman üye
20 Ağu 2016
1,541
0
Kısa sürede internetten büyük kazançlar yapmak biraz zor. Xticaret gibi platformalda yapabilirsiniz anca.
İnternette araştırarak buradan nasıl para kazanılır bulabilirsiniz.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
1
114
uzay
Allah yardımcın olsun blogger falan dicem ama onun içinde zaman lazım. Kodlama bilgin varsa çeşitli yurt dışı şirket lerde çalışabilirsin sanırım yani ingilizcen iyiyse tercümanlık. Yada bilgin varsa bilgisayar tamircilerinde çalışabilirsin en azından şimdilik taksitleri halledene kadar

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
İnternetten kazanç yollarını araştırmaya kalkman senin için gereksiz bir zaman kaybı olacaktır. Sen ilk fırsatta bir işe girmeye çalış. Sana acil para lazım. İnternet ise uzun iş... Bazen yaptıkların sonucunda 1 yıl sonra para kazanmaya başlıyorsun, bu yüzden internetten kazanç sağlamayı şuan için aklından çıkar derim.

Teknoksa, Media Markt, Evkur gibi yerlere iş başvurusu yap. CV'ne çalışma geçmişini eklemeyi de unutma.

Allah yardımcın olsun.

MenaR

Katılımcı Üye
20 Şub 2012
535
0
Kariyer sitelerinin çoğunda sizin meslek alanınızla ilgili olmasa da farklı alanlarda iş ilanları mevcut. Tam zamanlı iş bulamıyorsanız da part time iş bulmayı denemenizi öneririm hiç yoktan iyidir bence

yasinbes

Katılımcı Üye
24 Nis 2016
874
1
Ukrain
Merhaba arkadaşlar. Ben bir ay önce işten çıkarıldım. Bir telekom merkezinde teknik destek departmanı olarak görev alıyordum. İşten atılma nedenim ise hem üniversite mezunu olduğu hemde tecrübeli olduğu iddia edilen sayın müdürümüzün kız arkadaşının işe başlaması. Ben işime güvenerek, Bankadan ailem için hem ihtiyaç kredisi, Evshop'tan da bilgisayar aldım. Toplam borcum 9600₺. Son 15 gündür iş arıyorum ama halen bulamadım. Sıkıntılı durumum yüzünden kız arkadaşım ile aram çok çok kötü. Yanına gidemiyorum, görüşecek param yok. Bunu ona söyledim fakat her seferinde gel ben karşılarım masrafları diyor. Benim zoruma gidiyor!!! Ayrıca ailemle de kötü oldum. Biz sana güvendik dediler... Bir şey diyemedim... Ne yapabilirim? İnternet üzerinden neler satabilirim yada nasıl para kazanabilirim? İş bulasıya kadar bir şeyler yapmam gerekiyor. Taksitler yaklaştıkça çıldırıyorum...

Kardeşim Site Tasarımından scripti, koruması, ıvır zıvır şeylerden anlıyorsan Benimle Birlikte Çalışabilirsin Önden Birmiktar Paranıda Veririm. ÖZel Mesaj Atman Yeterlidir.

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Kardeşim her şerde bir hayır vardır. Bu yüzden sakın isyan etme. Allah sana daha iyisini vereceği için seni bu duruma sokmuşta olabilir. Bunu bilemeyiz.

Sana tavsiyem pek geliri olmasada idare edebileceğin her hangi bir lokantada garsonluk yapman. Alışveriş merkezlerine iş başvurusu yap kasiyer olabilirsin.
Belediyeye iş başvurusu yap işe alabilirler belki. Asgeri ücret idare edersin bi süre. Belediyeleri küçümseme. Bizim burda belediyede baya bir işçi çalışıyor. Onlardan en az 10 tanesi sadece arabalara park ücreti kesliyorlar. Aylık maaşları 1500. ;)

katilceks

Üye
10 May 2013
234
0
Kardeşim internetten para kazanmak çok zor anca satış yapican alsat gibi düşün ticaret yani yada günlük işler var bak istersen organizasyon sahne kurulum felan biraz araştırma yaptım parasına iyi günlük 150 200 TL arası

hachiman

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,362
1
ne kadar umutsuzluğa düşersen durumun o kadar kötü olur biryerlerde mutlaka duymuşsundur eger uyumadan önce meditasyon yaparak bişeyler dersen mesela ben çok zenginim dünyanın bütün zenginliği bana akıyor dersen ve uyumadan önce zenginlik hayal edersen hayalin belli bir süre içinde gerçekleşir buna telkin denir bi araştır istersen işe yarıyor ama herşseyden önce sabır lazım

HackerBySahin

Katılımcı Üye
26 May 2013
477
0
OXFORD LEARN
Öncelikle merhaba kardeşim , aynı sorunlar bir zamanlar bendede vardı ama ben hiç pes etmedim. Allah'a çok şükür şimdi arabamı aldım hayatımı düzene soktum ufak tefek borçlarım kaldı bir tek. İster bankadan isterse avm'den istediğin ürünü al. bankalar ve avmler evine haciz gönderemez eskidendi o işler. şimdi sadece devlet himayesi altında olan kurumlar haciz gönderimi yapıyolar. İnşallah kısa sürede en iyi yerlere gelmen dileğiyle.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.