Rus hackerlarına gücümüz yeter mi?

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
961
11
1,355
Niye böyle bir şey yapalım peki :D
Neyse buraya konunun uzmanını bırakayım. @'pump
Yalnız sadece konu uzmanı değil. Ayrıca Uzman Üye Şirin Baba
Uzman-Sirin-Baba-1.png

engari

Yeni üye
11 Ara 2007
35
29
Soru güzel, yorumlar eksik yorumlamış. Rus hackerlar derken bir grubu mu, yoksa dünya üzerinde yaşayan ve hack işleri ilgilenen ruslara gücümüz yeter mi?
bu soru göreceli bir sorudur. bir grup vardır özel eğitim almıştır ve sırf bu işler için fonlanıyor ve donatılıyordur. bir grup vardır, kişisel olarak birleşmiş sonra alanlara ayrılmıştır, bireysel hackerlar vardır.

Teknoloji'nin savaşlarında kazanımlar ve çıkarımlar bazen elle tutulur iken bazen yüzyıl sonra ortaya çıkacak bir paradoks bırakır. Her şey neyi ve nereyi vurmakla alakalıdır. bir grubu bir tarafa doğru yönlendirmeler ile hareket ettirirsen başarı oranı artar. bu durum kılıç savaşı olmadığı için daha çok karmaşık ve zordur.
rusların bilinen bir güçleri olduğunu yıllarca duyduk/işittik. Bu durum kara propaganda olarak yıllardır zihinlere işletilmiş soğuk savaş tekniğidir.

Bu tarz teknikleri yıllardır abd tüm dünya'ya yaptı, hollywood'u yıllarca ABD birleşik devletlerini hep özel ve güçlü gösterdi, bu zihinsel olarak bir güç gösterisiydi. bilinçlerde abd'nin tüm dünyadan yüzyıl ileride olduğunu bunu ikna etme çabasına sevk etti. durum öyle olmayabilir ama bunu medya organları ile yönettiler, şimdi senin soruna gelirsek.

Rusya bir çok filmde bu yöntemi kullandı, hem teknoloji hem hackerlar'ının üstün olduğunu yazıp çizdiler, var mı böyle bir güç?
yok denmez ama hayal ötesi kadar güçlü değildir. Her eğitim almış ve bilinçle donanmış muasır medeniyetler hacker veya ajan servislerini geliştrebilir.
Bütçe ile orantılı olsa da bu durum otoriter totolitedere bakmaksızın gençlerin de eğilim ile bir noktaya çıkar

Sosyolojik gelişme evresinde istek arzu ile bir çok hacker'ı sunabiliriz. Ortada bir savaş olursa eğer bu durum önce ekonomik sonra savunma sistemlerine karşı olacaktır. Biz ne yapıyoruz? (biz derken forum değil devletimizi) anlatıyorum. Devletimiz savunma sistemleri için teknoloji altyapısına önem veriyor mu?
kendini öne çıkarmış insanlara eğitim imkanı veriyor mu?
yurtdışına gitmiş donanımlı insanları geri çağırıyor mu?

Asıl nokta budur. ha THT olarak günde binlerce rus sitesi hacklemeniz bir şey ifade etmez, ifade edecek unsurlar klik unsurları ele geçirmektir.
Ki bunu yapma olasılığı nedir, yapılmalı mıdır? burası diplomasidir. Merak etmeyin, türkler ruslara da yetecek güce de sahiptir. hem silah ve askeri alanda hem teknoloji alanda ama devlet olarak bu işe önem verilmelidir.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,442
22
3,150
Ağ Kablolarında Geziyor
Neyse buraya konunun uzmanını bırakayım. @'pump
Ülkelerin Hacker Timlerinden ele almayacağım mesela ; Redhack ,THT, Anonymous.. gibisinden

Bu sorunun cevabı; göreceli veya grup veya ekip demicem, çoğunluk hacker anlamı bakımından bakarsak , onlarda daha fazla sağlam hacker var..

Yazmamı istemişsin açıklamaya yapayım. @dgknsygn
Ben alman, rus ,abd ,iran
Çoğu ülkenin pöpüler forumlarını gezdim, baktım oralarda neler dönüyor diye.
İngilizce'nin önemini orada anladım ,çok güzel kaynaklar vardı..

Şimdi burda lamer karşılıştırıcam yanlış anlamayın kötülemiyorum isim bulamadım vericek :)

Bir forum vardı ,ama foruma ulaşamıyorum malesef, yardım merkezi tarzında sorular sorulan bölümler vardı, 20 konuluk keşfetten 10'uGNU tabanlı os'lar için yardım soruları;
Yok kali ,yok ubuntu,yok arch yok bilmem şu..
Diğer geri kalanlar ise malesef dünya'nın neresine giderkek gidelim illa insta çalmayı soran tayfalar var..
Ama uzman analiz gözlemlerime göre🤓
Rus lamer > Tr lamer

Geçen günler vds alıyordum ,admin yardımcısı 14-15 yaşlarında rus bir cocuk çıktı.. ben düşünüyorum yani, ben 15 yaşında ne yapıyordum diye 😀

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
1
874
Rus hackerlari su anda dunya icin buyuk tehlike.
Onlari atom bombasi olarak dusunebilirsiniz.
Ruslar saldirilarini gruplar halinde yaparlar.
Lider konumda olan hack gruplari devlet tarafindan sermaye ediliyor.
O gruplarinsa altinda hiyerarşik olarak bir bağlılık olmasada onlarca buyuk gruplar mevcut.
Piramit mantigindadirlar.
Fiziksel olarak hack islemi bile yapiyorlar.
Statuleri yuksektir.
Devletin kirli elidir onlar, para icin her seyi yaparlar.
Ruslarda bizimki gibi manevi degerler yuksek degildir, dolayisiyla ortada maddi degerler esasinda is yurudugu icin atom bombasi gibi tehlikeliler.
Cogu devletlerin kendi siber güvenlik ekipleri onlardan gucludur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.