Sağlıklı ve çok zenginmiş ama açlıktan ölmüş!!

CyberBlade

Katılımcı Üye
6 Tem 2006
962
15
İstanbul
Bir zamanlar Yemen'de çok şiddetli sel ortalığı alt üst eder.Sular çekildikten sonra eski bir mezarın açıldığı görülür.Ortaya kadın cesedi ile büyük bir servet çıkar.Kitabedekiyazı okunduğunda görülür ki ceset Hımyeri hükümdarlarından Zu Şefer'in kızı olan Tace adındaki bir kadına aittir.
Yusuf aleyhisselam zamanındaki yaşadığı anlaşılan Tace'nin cesedinin boynunda 7 inci gerdanlık,kollarında 7'şer kıymetli altın bilezik,ayaklarında mücevherli 7'şer halhal, yani ayak bileziği ve on parmağında da muhteşem mücevher yüzüklerin bulunduğu görülür.Ayrıca ba tarafında çok kıymetli eşyalarla doldurulmuş hazine gibi tabut parladığı dikkatten kaçmaz.
Bu tabutun ön kısmındaki levhada yazılı olanlar en az mücevherler kadar ilgi çekicidir :"Ben Zu Şefer'in kızı Tace'yim.Memleketimizde müthiş bir kıtlık çıktığı için tahıl getirmek üzere Mısır Maliye Nazırı olan Yusuf Aleyhisselam'a adam yolladım.Epey bir zaman geçtiği halde gönderdiğim adam gelmeyince,adamlarımızdan bazı kimselere bir kantar (50 kilo kadar)gümüş verip herhangi bir yerden bununla bir kantar un alıp getirmelerini istedim.Onlar da bulamadılar.Nihayet bir kantar altın verip tekrar gönderdimse de yine bulamadıkları için inci öğütüp yemekten başka çare bulamadım.Fakat o da beni besleyemedi- ği için büyük servet içinde açlıktan ölümle yüzyüze kaldım.Benim bu hikayemi işitenler halime acısınlar! Acaba dünyada benden başka hangi kadın bu kadar muhteşem zinetler içinde açlıktan ölmüştür?"
Tarihte altından da, incinin de mücevheratın da,paranın da beş para etmediği durumlar az değildir. Herhalde bu olaylardan ibret alınmalı-
dır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.