sagopa kajmer -analiz-Karabiber Duası

TaegeanT

Katılımcı Üye
2 Ağu 2007
540
21
GaZiAyInTaP
ANALİZ
VERSE 1
Kralin elleri nasir ve yelleri soguk günün ve belleri kirik dünün ve gözleri donuk çocuk ve selleri yikar evim, duvarlarim buruk içim ve pilleri bitik kalplerin yönleri kayip ara. Yillatilmis senelerin nöbetçileri degil miyiz? Gardiyan da bendim, hakimin de kendisi ve hapse teslim edilen huzurun girtlagini ben kestim, katil oldum sirretinden müebbetim hürriyete!...Bu kül tablasi kaçinci kez yatti sigara altina?, söyle her nefeste kaç adim yanastim tahtima? Neferin nefesi manevi ve her maneviyatta cesareti sakladin ve cebine tiktin. Bikiktin, halden anlamazlar ordusuyla ayni yere tikiktin ah!... Sancilarina karsi sen yikiktin, hep bakiktin akibetine dürbünle, sürgüne kakiktin, analiz her bedende ayri ruhtu,sen kayiptin!... Evvelindir mahremin ve örtü örttüm üstüne ve Tanri, sanri çekti gözüne bir kalemde gelecek ekti. Körpe kalbim zorba düstü, torba doldu bin yalanla kin üsüstü, din bozuldu, hin doluydu tin hududu bin biçakla harp yasandi, sin gömüldü in içine, yarami tuzla sivadi her melek ve bin (sagopa)çile, gözümün içine igneler batirdi bu felek. Analiz ettim her günahta bir kelek, not aldim (red) not edildi, özrü diledim reddedildi, yasadim yanildim resmedildi, günahin payini buldum.

KORO
Analiz ettim kimler arkasinda kinler ve inlerin karanliginda günesi kim bekler ve geride kalan o dünler kime gülümser? Kime iyimser? Kime kötümser? Yarinin bugünden çikari ne?
Ve analiz ettim her duada gerçegin bir payini buldum, kudretinde puslu kisilik ayıplari ve düsene tekme atan o insan kayiplari, çikara dayali, pahali zamanin harcanisi. Bugünün yarindan çikari ne?

Anlamakti zor olan ki kolaya kaçmak alinmakti herseye. Ben asli buldum, yasli kalbin pasli kör durumda ilaci oldum. Hep kiraci kaldim verilen her degerde hanci durdum, yikilan her güvende yolcu düstüm, üsüdüm yalnizlarda, yildizimla karaya düstüm,sanci buldum, yankilandi bin acimda her sesim ve analiz ettim. Kimsesizdi ruhum ki; kimselerdi, kimsesizler hilesizdi tüm görüntüler ve her seferde gerçegin bir payini buldum. Yorgun oldum, sorgum bitti, durdum baktim yagma etti Tanri tüm ganimetleri, riya rüyalar anlatildi geregi yoktu. Martavalla avunan oldu insanoglu, çukura gömdü arzularini, tüm günahlariyla onure etti yalnızlar da garibe düştü. Ayak yürür,atar yürek, zaman çatar gömer kürek ve her bilek düser yere. Okka yüzlüm yara bere, korku bir tüfek ufak tefek, felekse avci gözü pek, analiz ettim,sen tek,hep yek!...

Karabiber Duası
Kibritin kıvılcımıyla başlar an, kiralık katil oldum duygularına şimdi ağla!
Kaç kiracı kovabilirsin dünyandan, nedeni yoksun
arzularından bahçe yapsan tohumuna suyunu serpeler misin pesimistin?
Sendeler mi kalemim? Sezin, kesilecek mi biletin? Kinde yaşar alemim,
cenazemin omuzlarında yazılı KARABİBER DUASI, rap karahaber selası kalpte hep biçare tep şu seli,
kolayca yüklenip kaldırdınız cenazemi, geride hep bükük boyunla anıla geldim, gücünüz yetmedi mi?
Elendi insanoğlu gün be gün, hüzün tünellerinde fareler hücumda,
sen yüzünde terlerinle savaşır haldesin yazık!
Mahrem Adem günahla yanacak, uluya servis olacak madem bilinki men haraben,
huzur ne darem. Koca hestiy aya bedenem.

Cenazemin omuzlarında yazılı KARABİBER DUASI rap
Karahaber selası, kalpte hep biçare, dudaklarımda
Senfonim çalarken hep duacım oldun Bass-drum
Koca hestiy aya bedenem (bedenim acaba nerelerdesin?)

Doğrunun önünde duramaz olmuş insanoğlu
KARABİBER DUASI lanetimin son ezgisi
Işığın içine bakamaz olmuş insanoğlu
Korkar olmuş ölmüş ruhlardan,gelecekten
Hesap soramaz olmuş insanoğlu
Bu tanklarla yapılmış dünyanın gerçeklerinden
Acıyı çekemez olmuş bedenim
Hergün acılarla sevişmekten hissedememiş duyguları
Ağla sen de haline benim gibi
Sessizliğin içinde kaybolan ruhlar gibi
Suskun olma haline, konuş dünyaya
Paranın kölesi olmuş insanoğlu
Yanlış bedenlerle ruh doğru mu sistemin katili
Sonuçta karabiber duası hümanist olmuş
Geçmişte yaşatılanlar yüzünden sözlerim
Ben hep bu duayı özlerim, duyamazsam açık gider gözlerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.