Sagopa Kajmerin Bir Çok Kişiyi Utandıracak Yılbası Mesajı şöyle idi

NafToCeMenT

Kıdemli Üye
22 Ağu 2009
3,249
0
Anadolunun Bağrından :)
16840_1314923470591_1155830009_1307793_5509741_n.jpg

Biz 16 aralıkta hicri yılbaşımızı kendi aramızda kutladık elhamdülillah; ama ben Yunus olarak sizlere şunu söylemekten geri kalmamalıyım. Sonuçta bilenler bilmeyenleri aydınlatmalı. Kimilerine çok itici gelebilir, yılbaşı kutlamamak aptalca ve saçma gelebilir, bu kişilerin kendini bağlar. Dileyen çam diker, dileyen Noel baba olur, beni bağlamaz. Ama, bir insan "Ben Müslümanım." diyorsa onu elbette bağlar. Din babanın ahırı değil ki istediğin keçiyi otlatasın!

Noel bizim dinimiz olan İslam'ın nişanı ya da bayramı değildir. Hz İsa Aleyhisselam'ı canımızdan çok severiz, lakin onu bizim sevmemizle bu işin bir alakası yok. Biz tüm peygamberleri canımız bildik, lakin Hıristiyanlar "Allah çocuk sahibidir(haşa)" dediler ve İsa hazretlerine iftira attılar. Rabbimizin buğzettiği, gazaplandığı göklerin ve Arş-ı Alâ'nın titrediği bu durum karşısında saat 12'nin gelmesini ve göbek atmayı, hindi kesmeyi bekleyemeyiz biz! En azından benim öyle bir beklentim yok. Onlar benim peygamberimi tanımadılar, kitabımı da kabul etmediler; benim peygamberime çirkin bir karikatür ithaf edecek kadar ileri de gittiler, hala Irak'ın durumu gözler önündedir. ''Ben yeni bir yılı kutluyorum, Noeli kutlamıyorum.'' diyorsunuz ama o zaman Müslümansan hicri takvime göre kutla, o gün hindi kesme, çam devirip noel baba saçmalığına girme. "Baba-oğul-kutsal ruh" inancını benimseyenlerin geleneklerini, bir papazın çıkardığı sevgililer gününü ve diğer bilmemne günlerini ben kutlamıyorum. Ne anneler gününü ne de babalar günü tanımıyorum, kutlamıyorum. ''Eh fena mı olur annene hediye alırsın, hatırlamış olursun.''diyenler olabilir, onlar kendileri öyle yapsın. Bence o günlerde insanlar çok yapmacık oluyorlar. ''Bak sana neee aldııııım'' Hadi yaaaaaa ne gerek vardı'''
İslama göre anne-baba hakkı en üst düzeydir, bir günle o değere kimse karar veremez, her güne yaymaktır mağrifet! Hele de o günü papazın biri icad ettiyse! Tabii şimdiki Amerikan sineması çok tatlı geliyor insanlara. Noel baba geliyor felan ''ho ho ho ben geldim.'' Bizim müslüman da ''Aaa Noel baba ne getirdin bana?'' ''Sana bir çuval dolusu ateş getirdim yak yak dur kendini!''

Eh be Sago ne yaptın?

Kimsenin yapamadığını yaptım ne olacak. Sanatçı halkını uyarandır demesini biliyorsunuz, sanatçı toplumsal konulara değinmeli diyorsunuz, bu bizim kanayan yaramızdır arkadaşlar! İyice Avrupa ve iyice Amerika olduk! Irak'ta milleti kesiyorlar televizyon başında ağlıyorsun, sonra ''Noel baba hani hediyelerim'' diyorsun. Kutladığın şeyi aynen gayrimüslümlerin kutladığı gibi hatta onlardan çok daha heybetli kutluyorsun! Ben bu konularda hassasım. Naçizane dinleyenlerime bilmiyorlarsa bilsinler mahiyetinde bu konu hakkında yazıyorum. Herkes korkak olmuş, sanki bu din yarın bir gün vefat edecek olan bir yaşlı kadın ya da adam, kimse umursamıyor, kutla yılbaşını iç-mıç-eğlen, ona buna geçir, jingle bells'i oku, sanki senin için birşey ifade ediyormuş gibi! Bu iş ince bir iş lütfen dikkat buyrun! "Hadi lan ordan delirdin mi" demeyin, Kur'an'ı okuyun. Madem "Kitabımdır." diyorsunuz okuyun. Böylelikle emr-i bil ma'ruf görevimi de yerine getirmiş ve içimi de rahatlatmış oldum. Allah kabul etsin.

Rabbimizin bizden istediğini yapalım. Kim benden nefret ederse etsin, yeter ki beni Rabbim sevsin, yarın birgün öleceğim, kavuşmak bayramım olsun, çünkü ölenin kıyameti zaten kopmuştur!

Saygılarımla...

Sagopa Kajmer

ByKervan

Üye
16 Şub 2008
173
0
bu adam bir numara yaa..

müzik tarzımada yaşam ytarzımada hitap ediyor...

paylaşım için teşekkürler

DelPhoİ

Kıdemli Üye
14 Nis 2009
4,460
1
BuRsATexAs
sagopa ayrıca dini inançlarına cok baglı bırıdır.Bazı kişiler sago'nun dış gorunusune aldanır ama aldandıkları gibi kalırlar sagopanın yasam tarızı ve kişiliği sozlerı herzaman benı etkilemıstır

piiz

Üye
1 Şub 2010
51
0
bu adam müslümanlığı en gerektiği şekilde yaşamaya çalısıo.Sözleri bu adamın kadar anlamlı olan bir başka rapcı veya başka dalda kimse tanımam.Şahsen bn Rock dinliyorum.

abdullah1354

Katılımcı Üye
1 Eyl 2009
426
0
boşver
siz böyle konmusuyorsunuz ama inşallah inşallaH SÖZÜNÜZÜN ERİ SİNİZDİR hersey lafta degildir birde calışmak ta lazım umarım boyle dusunup husrana ugramayız inşallah kurtulusa erenler bızler olucagız inşallah inşallah inşallah

sruniam

Katılımcı Üye
7 Ocak 2010
971
0
gallifrey
helal olsun sagopaya ayrıca sanada helal olsun kardeş çok güzel bir paylasım yapmıssın ellerin dert görmesin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.