Sanal Makinede Hack Aktiviteleri Yapılabilir mi?

UrunguBeg

Üye
29 Ocak 2015
59
0
Başlıkta yeterince açıktır heralde sormak istediğim konu.

Sanal bilgisayar kullanılarak trojan, keylogger gibi programları tam kapasite kullanabilir miyim?Bunu yapmam için gereken ayarlar var mıdır?

Hangi işletim sistemini kurmamı ve ne kadarlık alan vermemi önerirsiniz bu sisteme.

Asıl bilgisayar yaptığım işlemlere müdahale edebilir mi?

Soruların hepsini cevaplarsanız mutlu olurum.

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
ilk önce şunu belirtmek isterim keylogger trojen rat vb kali linuxda açılmaz exe dosyaları açmak için bir araç var ama keylogere gere kyok linux sistemde eğer linuxu bir iki şey öğrenip kaldırcak veya öyle durcaksa yükleme zaman kaybı linux ile öğrendiğin zaman inanılmaz şeyler yapılabilir saniyede milyonlarca şifre deneme sitelerde derin açık tarama hedef sisteme açık portlar ve uygun exploitlerile sızma çok kapsamlı sistemdir gerçekten öğrenmek istiyorsan kur kardeşim :)

UrunguBeg

Üye
29 Ocak 2015
59
0
ilk önce şunu belirtmek isterim keylogger trojen rat vb kali linuxda açılmaz exe dosyaları açmak için bir araç var ama keylogere gere kyok linux sistemde eğer linuxu bir iki şey öğrenip kaldırcak veya öyle durcaksa yükleme zaman kaybı linux ile öğrendiğin zaman inanılmaz şeyler yapılabilir saniyede milyonlarca şifre deneme sitelerde derin açık tarama hedef sisteme açık portlar ve uygun exploitlerile sızma çok kapsamlı sistemdir gerçekten öğrenmek istiyorsan kur kardeşim :)

Linuxa en yakın olduğum an Bilim ve Teknik dergisinden çıkan Pardus cdsine dokunduğum andır.En ufak bir fikrim yok.Ancak bilgilendirici kaynaklar gösterebilirsen mutlu olurum.

2 Tem 2015
206
0
Amacın site hacklemek ise linux önde gelir. Ama yok benim işim rat vb. diyorsan ve kendi bilgisayarında port açamıyorsan windows xp sanal sunucu al port oto açılıyor zaten istediğin ratı botneti kurabilirsin, hayırlı akşamlar :)

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
istediğin sanal sunucuyu kurup istediğin aktiviteleri yapabilirsin örneğin w8 bilgisayarına sanal sunucu ile w7 kurdun w7 yi normal işletim sistemi gibi kullanabilirsin yani bir sınırlaması yok diğer işletim sistemleride aynı şekil.

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
Linuxa en yakın olduğum an Bilim ve Teknik dergisinden çıkan Pardus cdsine dokunduğum andır.En ufak bir fikrim yok.Ancak bilgilendirici kaynaklar gösterebilirsen mutlu olurum.

mesela linuxda sqlmap adlı tool(araç)'ı kullanmak istiyorsun bunu googleye yazarak bazı sitelerden kullanımını öğrenebilirsin ben genellikle bilgi güvenliği akademisinin hazırladığı makaleleri okuyorum forumda linux bölümünde de bulabilirsin sana yararlı araçları veya linux eğitim setleri

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.