Sanırım başım belada!! (hack yüzünden)

by98

Yeni üye
11 Haz 2016
29
0
Site : www.meb.gov.tr

Arkadaşlar bu sitede SQL açıkları tarıyordum nedeni ise onlara bildirmekti yani beyaz şapkalı olarak tercihimi yaptıgım için güvenlik açıklarını bulup onlara bildirecektim malesef şu yazıyla karşılaştım

MEB GÜVENLİK SİSTEMİ TARAFINDAN BLOKLANDINIZ

BU UYARIYI AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARIN BİRİNDEN DOLAYI ALIYORSUNUZ:

1) MEB SERVİSLERİNE VPN-PROXY PROGRAMI (ZENMATE, ULTRASURF , FREEGATE, TOR PROXY, HOTSPOT SHIELD vb.) KULLANARAK GELMENİZ DURUMUNDA BU UYARIYI ALABİLİRSİNİZ.MOBİL CİHAZINIZDA KURULU BAZI PROGRAMLAR MEB SERVİSLERİNE ERİŞİM ESNASINDA ARKA PLANDA PROXY BAĞLANTI YAPABİLMEKTEDİR. BU VE BENZERİ PROGRAMLARLA MEB SERVİSLERİNE ERİŞİM BULUNMAMAKTADIR. UYGULAMAYI KALDIRIP CİHAZINIZI ve MODEMİNİZİ YENİDEN BAŞLATIP ERİŞİMİNİZİ TEKRAR DENEYİNİZ.

2) MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM SİSTEMİNE IP ADRESİNİZDEN SALDIRI YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİĞİNDEN ERİŞİMİNİZ GEÇİCİ OLARAK ENGELLENMİŞTİR. BU SALDIRI SİZİN TARAFINIZDAN VEYA İÇ NETWORK'ÜNÜZDEKİ BİR KULLANICI TARAFINDAN YAPILMIŞ OLABİLİR. SALDIRININ DEVAMI DURUMUNDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAKKINIZDA YASAL İŞLEM BAŞLATABİLİR.
SALDIRI SİZİN TARAFINIZDAN YAPILMADI İSE BU UYARIYI DİKKATE ALMAYINIZ

Napıcağım hakkında hiç bir bilgim yok ilkkez böyle birşey ile karşılaştım kendi ülkeme yararım olsun istedim düştüğümüz duruma bak :(

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
Dostum saldırı devamında diyor ayrıca kendi ülkene böyle şeyler yapma bak misyon var , tamam iyi niyetli yapmışsın ama bilmeden etmeden bir şeye basıp bir şekilde sql dan giriş yapsaydın ne olacaktı ? Siber suçların cezası büyük bu yüzden forum yetkililerine kişisel ileti gönder , tavsiyem meb e mail atabilirsin veya sayfaya özür dilekçesi yollayabilirsin ama böyle testlerinizi yurtdışı ülkelerinde dinleyin .

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
MEB de acık taramak :ASDADSA , ddos gibi bir şey yapmıssındır veya acık tarama programından dolayı sana bu tür mesaj vermiştir.
Bosuna zamanını kaybetme o sitede acık bulamazsın. (Simdi ; "hiçbir sistem güvenli değildir "ciler gelmesin)

META

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,758
2,128
root@M3TA~#
Korkmaya gerek yok ilk zamanlar bende meraktan yoklamıştım sadece göz korkutmak için :D yinede kendi ülkmeize saldırı yapmamaız yanlış saldırı sayılmaz ama olsun.

by98

Yeni üye
11 Haz 2016
29
0
Sanırım mail atmamam daha doğru olur fark edilmek istemiyorum belki daha iş ciddileşebilir sanırım ARGEND0S'un sözünü dinleyeceğim hepinizin yanıtları için teşekkür ederim onlar bana bir dönüş sağlarlarsa bende sizin dediğiniz gibi bir dilekçe yazarım yada mail atarım bugun bayağı gerildim yatsam iyi olur hepinize iyi çalışmalar dilerim.

Gerçekten bi kaç açığa ulaştım fakat sonra o yazıyla karşılaşınca korktum 4-5 kadar açık var denemek isterseniz deneyin arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

_MaC_

Uzman üye
2 Ara 2009
1,360
3
Bilinmezden
Milli Eğitim Bakanlığı sunucularında bulunan bir sitenin açığını taramaya kalkıştığınız için uyarı verildi. IP numaranız bu sunucu tarafından kara listeye alınmış olup bir daha ki denemelerinizde cezai işlem uygulanacaktır!

24 saat geçince IP numaran temize çıkacaktır. Merak Etme.

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
MEB de acık taramak :ASDADSA , ddos gibi bir şey yapmıssındır veya acık tarama programından dolayı sana bu tür mesaj vermiştir.
Bosuna zamanını kaybetme o sitede acık bulamazsın. (Simdi ; "hiçbir sistem güvenli değildir "ciler gelmesin)

Hiç bir sistem güvenli değildir moruq
:trl :trl

Kardeşim merak etme hiçbir şey olmaz : )

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.