Sanırım Hacklendim - This account has been hacked! Change your password right now!

searchengine

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
256
7
Windows 10 kullanıcısıyım. Bilgisayarın virüslü olup olmadığı veya diğer konular ile inanın ilgilenmiyorum. Fakat bugün şöyle bir mail aldım maili ben kendime yazmışım. Maili kendimden gene kendime göndermişim.

Mailde yazan içerikte benden 1000 dolar para istiyor. Görüntülerimin kaydediliğini tüm yakın çevremle paylaşılacağını 48 saatim olduğu felan filan.

Ben fishing olduğunu düşünüyorum. Mail benden yazılıp bana gönderilmiş gözüküyor ama indirdiğimde farklı bir mail adresi olduğu gözüküyor.

Benden bana geldiğini görünce çok şaşırdım indirip kodlara baktığımda ise > Message-ID: <[email protected]> olduğunu görüyorum.

Birşey yapmama gerek varmı? Fishing değil mi?

Gladiaus

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
317
83
Baku, Azerbaijan
Windows 10 kullanıcısıyım. Bilgisayarın virüslü olup olmadığı veya diğer konular ile inanın ilgilenmiyorum. Fakat bugün şöyle bir mail aldım maili ben kendime yazmışım. Maili kendimden gene kendime göndermişim.

Mailde yazan içerikte benden 1000 dolar para istiyor. Görüntülerimin kaydediliğini tüm yakın çevremle paylaşılacağını 48 saatim olduğu felan filan.

Ben fishing olduğunu düşünüyorum. Mail benden yazılıp bana gönderilmiş gözüküyor ama indirdiğimde farklı bir mail adresi olduğu gözüküyor.

Benden bana geldiğini görünce çok şaşırdım indirip kodlara baktığımda ise > Message-ID: <[email protected]> olduğunu görüyorum.

Birşey yapmama gerek varmı? Fishing değil mi?
Kimse phishing yapıyor hiç bir linke felan tıklama

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.