Scapy Nedir? Nasıl Kullanılır? // 'Taipan

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
Eline sağlık güzel bir yazı olmuş :)
Keşke dediğim pdfi de ekleseydin, o zaman kesin tutardı konu :trl

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
22
Birde bunun distributed versiyonu var, arkaya zookeper ı alıp dağıtık bir şekilde crawling yapmayı sağlıyor.

Günlük milyonlarca url i yüzlerce crawler ile crawl ederken baya faydalı olmuştu, içerisinde birçok hazır extractor ler mevcut.
Birde zookeper ile koordinasyonu sağlaması iyi olmuş.

Edit: oha ben konu başlığını "scrapy" diye okuyup içeriğe bakmadan yorum attım. Scapy den bahsediyormuş konu.
Neyse buraya bilgi bırakmış oldum.
(Distributed crawling işleminiz varsa : distributed scrapy)

Son düzenleme:

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73
Eyvallah faydamız dokunduysa ne mutlu

Birde bunun distributed versiyonu var, arkaya zookeper ı alıp dağıtık bir şekilde crawling yapmayı sağlıyor.

Günlük milyonlarca url i yüzlerce crawler ile crawl ederken baya faydalı olmuştu, içerisinde birçok hazır extractor ler mevcut.
Birde zookeper ile koordinasyonu sağlaması iyi olmuş.
Bunu bilmiyordum hocam network için arp poison, dhcp starvation toolları yazarken kullanmıştım teşekkürler bilgilendirme için :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.