Siber Güvenlik Eğitimi ve Hack Konularında Geliştirme

-AwiR-

Yeni üye
16 Ocak 2023
3
1
Öncellikle tüm THT Ailesine hayırlı akşamlar diliyorum.
Siber Güvelik Alanında Eğitim Almıştım. Örnek vericek olursak Cisco Onaylı Sertifikalar bunlar ( CCNA1 CCNA2 ) Kısaca Network Alanında Biraz Bilgim Var Onun Dışında Kali Linux Temel Komutlarını Falan Biliyorum Fakat Üni Sınavı Falan Derken Birkaç Yıl Geçti Ama Bilirsiniz Bu İşi Hobi Olarak Yapan İnsanlarda Ansızın Bir Kurt Düşer İçine Bir Heves Gelir Başlamak İster...
Kısaca Siz Değerli İnsanlardan Bir Konuda Danışmak İstiyorum.
Kendimi Hack Konularında Geliştirmek İstiyorum. Sizlerden Ricam Bana Bir Yol Göstermeniz. Nerden Başlamalıyım? Herhangi Bir Platform Var Mı Uygulamayı Ve Güncel Şekilde Eğitim Veren ?
Bilgili Abilerimin Ve Kardeşlerimin Fikirlerini Bekliyorum.

-AwiR-

Yeni üye
16 Ocak 2023
3
1
Udemy, BTK Akademi, hacker.io, hackerrank, tryhackme, hackthebox gibi platformlarda siber güvenlik eğitimleri mevcut ve daha sayamayacağım bir çok platformda bir göz atmanı öneririm
Öncellikle Geri Dönüş İçin Çok Teşekkür Ederim. Bahsettiğiniz Platformlar Arasından TryHackMe | Cyber Security Training ve Hacking Training For The Best Duymuştum Ve Biraz Bakmıştım. Bir Arkadaş Bu Konuda Bir Forum Açmıştı Bulamadım. Bunların İkisinden Birinin 0 Dan Başlıyanlar İçin İyi Olduğunu Diğerinin İse Bilgiye İhtiyaç Olduğunu Söylemişti Bu Konu Hakkında Bir Bilgin Var Mı ?

Udemy den daha iyi olduğunu söylüyorlar bu sitenin

s3rgio

Katılımcı Üye
7 Eki 2022
505
213
тαятαяυѕ
Öncellikle Geri Dönüş İçin Çok Teşekkür Ederim. Bahsettiğiniz Platformlar Arasından TryHackMe | Cyber Security Training ve Hacking Training For The Best Duymuştum Ve Biraz Bakmıştım. Bir Arkadaş Bu Konuda Bir Forum Açmıştı Bulamadım. Bunların İkisinden Birinin 0 Dan Başlıyanlar İçin İyi Olduğunu Diğerinin İse Bilgiye İhtiyaç Olduğunu Söylemişti Bu Konu Hakkında Bir Bilgin Var Mı ?
tryhackme başlangıç için yani bir bilgi birikimine gerek yok. hackthebox ise biraz bilgi gerektirir. alıştırma gibi yani

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172
Eğer ücretsiz eğitim arıyorsanız BTK'nın eğitimlerini çok kaliteli buluyorum. Ancak bir yere kadar idare ederler. Bence siber güvenlikte ve yazılımda olay eğitimden çok deneyimdir. TryHackMe'nin ücretli kurslarıda çok iyidir ve vereceğiniz paraya değerler. Ayrıca TryHackMe'nin öğrendikleriniz ile alıştırma yapabileceğiniz CTF'leride mevcuttur. Dediğim gibi BTK sizi bir yere kadar götürür. Size önerim BTK kurslarıyla temelleri öğrendikten sonra THM ile yola devam etmeniz. İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.