siber guvenlik neler

N1nja63

Yeni üye
11 Ocak 2023
38
5
Merhaba siber guvenlige basliyacagim fakat hangi alanlara yoneleyim hic bir konuda fikrim yok alanlari bilmiyorum bana yardim edermisiniz

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,410
3,043
Ağ Kablolarında Geziyor

Çözüm

Alphii

Yeni üye
19 Nis 2021
9
0
Benim bildiğim temel linux komutları, python, ağ temelleri, ağ zihazları ve kali gibi bol eklentiye sahip yöntemler hakkında bilgi edinip derinlemesine öğrenebilirsin

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,667
376
Sydney
Temel linux komutlarını öğrenerek başla. Daha sonra network mu, blue team (savunucu) red team (atak yapan taraf) bunları ve diğer bölümleri araştırıp kendine en uygunu seçmen lazım ama başta linux komutlarını her türlü öğrenmen lazım

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,890
801
lihtgTHT.php
Merhabalar, öncelikle siber güvenliğin hangi alanında ilerleyeceğinizi seçmeniz gerekiyor. Bunun ardından aşağıdaki gibi bir yol haritası yardımıyla kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.
Ayrıca siber güvenlikte çokça kullanılan Kali Linux işletim sistemini de öğrenmenizi tavsiye ederim, aşağıdaki içerik sizin için faydalı olacaktır. Esenlikler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.