Siber güvenlik şirketi kuruyorum

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Hiçbirşey bilmesen bile dünya devi olabilirsin ;)
Bu işler paraya bakar.
Bak steve jobs'a adam progrlama bilgisi olmadan kurdu koca şirketi.
Başarılar...

Slaughter 9

ANKA ONURSAL ÜYE
1 Şub 2015
3,415
12
Turkey
Ben şunu şunu yapmanızı öneririm diye tavsiyede bulunmayacağım açıkçası. Sadece çalışmalarınızda daima özgün olmanızı, taklitlerden uzak olmayı unutmamanızı öneriyorum. Bu işler arka sayfalarda da denildiği gibi oldu bittiye getirilmemeli, risk almak da bence önemli. Malum ülkemizde siber alanda olsun, programlama dilleriyle özgün ve daha önce düşünülememiş uygulamalar olsun maalesef geliştirilemiyor, olsa bile bir elin parmaklarını geçmez. Atacağınız büyük ve riskli bir adımla büyük bir kariyer yapabilirsiniz kendinize. Hayatınızda ve kariyerinizde başarılar dilerim.

axmetmcl

Katılımcı Üye
5 Kas 2011
436
3
Öncelikle üniversiteyi dondurmanı tasvip etmiyorum kardeşim. O üniversite okunmalı, üniversite sana çok şey katacaktır (tabi hangi bölümde ne okuduğunu bilmiyorum ama işine bağlı bile olmasa eminim bir şeyler katacaktır). Sonuçta üniversite okumadan iş açan çok insan var ama özellikle teknoloji / internet işleri gibi işler kurmak için üniversite gerçekten faydalı oluyor.

İkincisi yazılarından birinde Folkart'ta ofis diye okudum, başlangıç için ciddi paralarını pahalı bir ofise değil de, kendini / adını duyurmaya, network yapmaya harcamanı öneririm. 30 bin tl bir anda bitebilecek boyutta bir para. O yüzden işi kurmadan önce, tahmini gelir gider listesini yıllık olarak çıkarmanı öneririm.
Bu listeye her şeyi dahil etmen, senin önünü görmeni sağlayacaktır. Buna göre de harcamalarını artırır veya azaltır, ona göre başka şeylere yatırım da yapabilirsin.

İşlere tam anlamda başladıktan sonra yaşadıklarını anbean yazarsan hem sana yardımcı olmak hem de nelerle karşılaştığını öğrenmek isterim.

Profesyonel anlamda destek istersen istediğin zaman yazabilirsin.

Sevgiler,

Lycis

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
516
0
Hocam Ne bileyim üniversiteyi dondurmak 30 bin tl borç almak biraz ani şeyler olmuş Açıkcası. Şuan büyüğe oyna küçükten başlıyayım yok. Ne bileyim Facebook Youtube vs yerlerde zafiyet keşvet medyaya tanıt kendini sonrası insanlar sana gelir. Lakin bunu üniversiteyi kapatmadan 30 bin Tl borç almadan yapsaydın daha rahat olurdu senin için. Yok işte borcu ödiyeyim. Felan diye sitres yaparsın.

Belvando

Üye
3 Haz 2017
249
15
Mantı V2
Yolunun açık olmasını dileyerek başlıyorum.
Siber güvenlik alanında bir şirket açmak için tabiki belli başlı şeyler gerekmekte ve bunları yapmak için önünfe pek bir engel olduğunu düşünmüyorum.
Ancak siber güvenlik(pentest) alanında müşteriler açısından en önemli şey güven ve bilgidir. Müşterilerin güvenini kazanabilmek için herkese açık konferanslara yada siber güvenlik dalı altında makaleler çıkartarak ismini duyurabilir ve güvenini sağlayabilirsin.
Bilgi için ne gerektiği aşağı yukarı belli, sertifika almalısın. Şunu belirtmekte fayda var sadece CEH bir işe yaramayacaktır, çünkü zaten çoğu kişide bu belge var ve bunlarda yerlerinde çalışıyorlar.
Rakiplerinden farkın olabilmesi için OSCP, OSWP, ECSA, CND gibi direk siber güvenlik üzerine, OCP, CNDA, Oracle sertifikaları gibi ağ sistemleri üzerine olan sertifikalar senin bilginin kanıtı niteliğinde olacaktır.

Başarılar dilerim.

Huaweis

Uzman üye
16 Tem 2016
1,236
0
Başlıkta da belirttiğim gibi siber güvenlik şirketi kuruyorum İzmir merkezli olarak. 14 yaşımda başlayan bu heves 22 yaşıma kadar hobi olarak birşeyler kattı bana fakat artık işleri kurumsal boyuta taşımanın zamanı geldi. Üniversiteyi dondurdum ve 30 bin lira borç aldım. Önümdeki 2 aylık süreç hazırlık aşaması olarak iş planimi detaylandirip kurumsal anlamda ciddiye alınmak için bga ve ulusal ceh sertifikasını almak olucak bga için kayıt yaptırdım ve subat 19 da süreç başlayacak. Bu adımda şunu yapsan güzel olur ülkede bu eksik diyeceğiniz düşüncelerinizi okumaktan mutluluk duyarım, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Websiten güzel olsun ve reklam yap.

TnLamaz

Üye
8 Eyl 2016
142
0
Hiçbirşey bilmesen bile dünya devi olabilirsin ;)
Bu işler paraya bakar.
Bak steve jobs'a adam progrlama bilgisi olmadan kurdu koca şirketi.
Başarılar...
Steve Jobs'ın biyografisini kaç kere okudun ? Küçük yaşta bir arkadaşı ile bilgisayar programlarında ki açıkları bularak para kazanıyorlar sonra bunu geliştiriyorlar..Ve bunun ardından o herkesin bildiği şirketi kuruyorlar

ExeOweR

Kıdemli Üye
5 Mar 2012
3,389
1,061
exe.php
Eksikleri söylesek bitmezki :)
-Milli bir sosyal ağ programımız yok
- Oyunlarımız az
- Siber alandaki eğitimler az
Daha aklıma gelmiyo.

Siber alanda eğitim az demişsiniz bu sizin bir çok firmayı takip etmemenizden kaynaklanan bir şey şuan da bir çok firma siber eğitim kampları yapıyor tiwtterda takip etmen lazım.

Arkadaşa gelirsek ben arkasındayım yapması gereken 2 şey var sağlam bir web sitesi ve sağlam bir reklam, daha sonra kendiliğinden olabiliyor.
Çünkü şöyle bir durum var yaklaşık 3 aydır İzmir de bir çok web site yapan ajans var olduğunu ve bu ajansların yaptığı sitelerin hepsinde bypass'a rastladım. Tek tek uyardım uyarılarımı hala dikkate almadılar kendileri kaybeder fakat senin öyle bir frelancer bulman lazım ki bu işi tam anlamıyla sana yapsın.
Daha sonra reklama gelirsek benden sana ilk açılışına hediye adwors kuponu 2 adet hemde :)
Böyle arkadaşlara yardımcı olalım ki arkasında nasıl bir topluluk olduğunu değil nasıl bir ordu olduğunu görsünler.

Burada bir çok yaşı küçük kardeşimiz var ama benim gibi yaşı ilerlemiş insanların bilgileri ile her şey olabilir diye düşünüyorum.

Her konuda mesaj atabilirsiniz bana bir şekilde yardımım dokunur.
Kut'lu olsun şimdiden..

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
Siber alanda eğitim az demişsiniz bu sizin bir çok firmayı takip etmemenizden kaynaklanan bir şey şuan da bir çok firma siber eğitim kampları yapıyor tiwtterda takip etmen lazım.

Arkadaşa gelirsek ben arkasındayım yapması gereken 2 şey var sağlam bir web sitesi ve sağlam bir reklam, daha sonra kendiliğinden olabiliyor.
Çünkü şöyle bir durum var yaklaşık 3 aydır İzmir de bir çok web site yapan ajans var olduğunu ve bu ajansların yaptığı sitelerin hepsinde bypass'a rastladım. Tek tek uyardım uyarılarımı hala dikkate almadılar kendileri kaybeder fakat senin öyle bir frelancer bulman lazım ki bu işi tam anlamıyla sana yapsın.
Daha sonra reklama gelirsek benden sana ilk açılışına hediye adwors kuponu 2 adet hemde :)
Böyle arkadaşlara yardımcı olalım ki arkasında nasıl bir topluluk olduğunu değil nasıl bir ordu olduğunu görsünler.

Burada bir çok yaşı küçük kardeşimiz var ama benim gibi yaşı ilerlemiş insanların bilgileri ile her şey olabilir diye düşünüyorum.

Her konuda mesaj atabilirsiniz bana bir şekilde yardımım dokunur.
Kut'lu olsun şimdiden..
Hocam çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve düşünceniz için

BGA'dan ne eğitimi alacaksınız? C|EH demeyin bir halta yaramıyor.

Size bunu düşündüren nedir?

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Hocam çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve düşünceniz için

Size bunu düşündüren nedir?

Bana bunu düşündüren aynı eğitimi oradan aldığımdandır sadece program kullanmayı öğretiyorlar. Oraya o kadar para vereceğine internette udemyde 25 30 tlye yazılım anlatan hocalar var git onların eğitimlerini al ondan sonra zaten aklında, kodların mantıksal zafiyetlerini nasıl oluşturduklarını anlayacaksın.5 günde kim kimi hacker yapıyor dostum ? Karar senin fakat yüksek bir beklenti içerisine girme. Hayal kırıklığı yaşamanı istemem.

PoleStar12

Üye
14 Ocak 2018
167
0
dubai :)
konu yeri yanlış yüzbaşım off topic acabilirsin

Len adam şirket açıyor sen konu yeri yanlış de :D Benim de hayalim olmuştur hep öyle bir ortamda çalışmak ama yaşım şuan 16 ve lise okuyorum üniversiteyi iyi bir puanla kazanırsam izmire yerleşmeyi düşünüyorum hocam kabul ederseniz .dd yanınızda çalışmak isterim :)

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
Bana bunu düşündüren aynı eğitimi oradan aldığımdandır sadece program kullanmayı öğretiyorlar. Oraya o kadar para vereceğine internette udemyde 25 30 tlye yazılım anlatan hocalar var git onların eğitimlerini al ondan sonra zaten aklında, kodların mantıksal zafiyetlerini nasıl oluşturduklarını anlayacaksın.5 günde kim kimi hacker yapıyor dostum ? Karar senin fakat yüksek bir beklenti içerisine girme. Hayal kırıklığı yaşamanı istemem.

Aslında haklısınız zaten bildiğim şeylerin birçoğunu udemy uzerinden öğrendim ve bga notlarında çokda farklı yahut çağ atlaticak birşey görmedim aslında amacim bga eğitimi değil ulusal ceh sertifikasi ilk adımda ama gel gör ki kimse bga yahut benzeri kurumdan ki ,bu konuda sektörde en önce çıkan bga, sertifika almadıkça sallamiyor.

Len adam şirket açıyor sen konu yeri yanlış de :D Benim de hayalim olmuştur hep öyle bir ortamda çalışmak ama yaşım şuan 16 ve lise okuyorum üniversiteyi iyi bir puanla kazanırsam izmire yerleşmeyi düşünüyorum hocam kabul ederseniz .dd yanınızda çalışmak isterim :)

Kısmetse neden olmasın 😄

AnimeciShirin

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
401
0
19
C://Windows
Gerçekten güzel bir hedef ben de Türk yapımı büyük bir oyun yapmayı düşünüyorum üniveristeyi bitirip işi kavrayınca ama hadi hayırlısı :D

Ama tavsiye verilirse sitenin görünümü ve Reklam önemli.

bozkurt0607

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
517
0
22
ANGARA
öncelikle çok güzel bir adımdasın sana önerilerim kendine bir ofis kur ve bir ekip olustur bilgi güvenlikçilerden THT den olsun istersen yada başka yerden farketmez okullara git eğitimler ver sonra büyük şirketlere git hem eğitim ver insanlara bilgi güvenliği adına hemde zafiyetlerini kontrol et bu zamanda şirketine birz para gelir ve ekiplerini çoğaltırsın ekip için fazla para harcanacak maaşı falan oyuzden THT den seç dedim yardım etmek isteyen olur ve yaz kış staj alırsın bu senin daha çok tanınmanı sağlayabilir fuarlara git reklamını yap büyük şirketle konuş kendine sponsor bulmaya çalış ve cidden iyi yerlere gelirsin kendi os unuzu yapmaya çalısın derim gerçek ses uyandırır biliyorsun milli iletim sistemimiz paardus mili eğitim sistemi olmaktan çıktı pisi linuxada destek yok sen yaparsan ses uyandır ha os çok zor diyorsan oyun da yapabilirsin ülkemizde herkes online oynanan şavas oyunlarını seviyor aklında bulunsun aklıma imdilik bunlar geliyor yolun açık olsun mesaj atarsan aklıma gelenleri söylerim hayırlı forumlar

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Aslında haklısınız zaten bildiğim şeylerin birçoğunu udemy uzerinden öğrendim ve bga notlarında çokda farklı yahut çağ atlaticak birşey görmedim aslında amacim bga eğitimi değil ulusal ceh sertifikasi ilk adımda ama gel gör ki kimse bga yahut benzeri kurumdan ki ,bu konuda sektörde en önce çıkan bga, sertifika almadıkça sallamiyor.

Kısmetse neden olmasın 😄
Dostum sanırım yanlış bildiğin bir nokta var bga'dan c|eh eğitimi aldığın zaman sana c|eh sertifikası vermiyorlar (en azından bana vermediler) .Sadece c|eh eğitimine katıldığına dair bir sertifika veriyorlar buda bir halta yaramaz CV'ne ekleyemiyorsun.C|eh sertifikası almak için ECO-350 kodlu sınava girmen lazım 150 adet soru soruyorlar %70 inden fazlasını bilmen lazım bunun içinde herhangi bir kurumdan eğitim almana gerek yok fakat sınav ücreti çok pahalı, 700-800 $ civarındaydı en son.. Şimdi ne durumda bilmiyorum.

Son düzenleme:

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
Dostum sanırım yanlış bildiğin bir nokta var bga'dan c|eh eğitimi aldığın zaman sana c|eh sertifikası vermiyorlar (en azından bana vermediler) .Sadece c|eh eğitimine katıldığına dair bir sertifika veriyorlar buda bir halta yaramaz CV'ne ekleyemiyorsun.C|eh sertifikası almak için ECO-350 kodlu sınava girmen lazım 150 adet soru soruyorlar %70 inden fazlasını bilmen lazım bunun içinde herhangi bir kurumdan eğitim almana gerek yok fakat sınav ücreti çok pahalı, 700-800 $ civarındaydı en son.. Şimdi ne durumda bilmiyorum.

Fiyat 950 dolar şuan ceh sertifika sınavı için ve söylemek istediğimi ifade edemedim sanırım , bga benzeri oluşumlar sayesinde ceh sinavini kazanma şansın daha yüksek oluyor ve bürokratik engellere takilmiyorsun.

öncelikle çok güzel bir adımdasın sana önerilerim kendine bir ofis kur ve bir ekip olustur bilgi güvenlikçilerden THT den olsun istersen yada başka yerden farketmez okullara git eğitimler ver sonra büyük şirketlere git hem eğitim ver insanlara bilgi güvenliği adına hemde zafiyetlerini kontrol et bu zamanda şirketine birz para gelir ve ekiplerini çoğaltırsın ekip için fazla para harcanacak maaşı falan oyuzden THT den seç dedim yardım etmek isteyen olur ve yaz kış staj alırsın bu senin daha çok tanınmanı sağlayabilir fuarlara git reklamını yap büyük şirketle konuş kendine sponsor bulmaya çalış ve cidden iyi yerlere gelirsin kendi os unuzu yapmaya çalısın derim gerçek ses uyandırır biliyorsun milli iletim sistemimiz paardus mili eğitim sistemi olmaktan çıktı pisi linuxada destek yok sen yaparsan ses uyandır ha os çok zor diyorsan oyun da yapabilirsin ülkemizde herkes online oynanan şavas oyunlarını seviyor aklında bulunsun aklıma imdilik bunlar geliyor yolun açık olsun mesaj atarsan aklıma gelenleri söylerim hayırlı forumlar

Gerçekten güzel fikirleriniz var , daha fazlası olursa özel mesajla bildirirseniz cok mutlu olurum 😄

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.