Siber güvenlik sorusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

reddington

Yeni üye
3 Şub 2019
1
0
Merhabalar. Ben makine mühendisiyim. Üniversite yıllarımda kodlama ile tanıştım. Mühendislikten gelen etrafta olan her şeyin nasıl geliştiğini merakı, bilgisayar ve en önemlisi internet için de başladı. Bu soruma en uygun cevabı verecek alanın siber güvenlik olduğunu anladım. Şimdi terimleri öğrenmekle uğraşmaktayım. Sorum şu; Siber güvenlik ile hobi olarak uğraşmak istiyorum. Fakat bunun işime olan odaklanmamı etkiler mi? Yani siber güvenlik başlı başına bir uğraşı mı olmak zorunda yoksa hobi olarak da ilgilenilebilir mi?

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Odaklanma Sorunu Yaratacağından Çok İşine Yararı Olacağına Eminim Fikir Açısından. Hobi Olarakta İlgilenilebilir Yani, Fakat Temel Bilgileri Öğrenirsin Uzmanlaşman İçin Bu Alanda Hobi Olarak İlgilenmekten Fazlasını Yapman Gerekmekte.Cevap Olarak Hobi Olarak İlgilenebilirsin işine Hiçbir Zararı Olmaz.

emir59

Yeni üye
21 Ocak 2019
25
0
Vaktin bolsa boş zamanın çoksa sorun olmaz fakat vaktin kısıtlı ise biraz problem olabilir

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Cevap temelde EVET. Fakat belli bir yere geldikten sonraki aşamalar, ek çaba ve uğraş gerektirecektir. Yine de hobi olarak gelebileceğiniz kısım da emin olun ki size yetecektir. Uğraş kısmına girerseniz zaten siber güvenlik mesleğine adım atabilmeniz için ön ayak olmaya başlar. Hiç yoksa bu konular hakkında bilgi sahibi olursunuz. Faydasını ileride göreceğinizden eminim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.