Siber Kamp 2018

M0deain

Üye
17 May 2018
114
0
Taiwan
[COLOR="White[FONT="Century Gothic [URL="https://tik.lat/ysJn0"] [COLOR="White [URL="https://tik.lat/IjcGC"] [COLOR="White​

Son düzenleme:

Backd00r

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
543
1
Tor Network
merhabalar mesela bir ftp deyiz linux tan kontrol ediyoruz index.php adında bir dosya var bunun içeriğini nasıl değişebiliriz nano komutu ile denedim ama yeni bir dosya kaydetti

M0deain

Üye
17 May 2018
114
0
Taiwan
Neler yaparak sertifikayı alabildin
Merhaba "keyloggertc"
Yapılan bu etkinliğe katılan herkes bu sertifikayı alabiliyor. Önemli olan bu sertifikaya sahip 25 kişi olması "). İyi forumlar.

merhabalar mesela bir ftp deyiz linux tan kontrol ediyoruz index.php adında bir dosya var bunun içeriğini nasıl değişebiliriz nano komutu ile denedim ama yeni bir dosya kaydetti
Merhaba "Backd00r"
Örneğin bir index dosyası oluşturdun. nano index.html yazarak bu dosyayı açarsın. Açtıktan Sonra değişiklik yapabilirsin. Sonrasına ctrl+x kombinasyonunu kullanarak oluşturduğun dosyayı kapatırsın. Kapatmadan önce eğer değişiklik yaptıysan "y" yazıp onaylayabilir veya "n" yazıp onaylamaya bilirsin. İyi forumlar.

Mroot

Yeni üye
11 Ara 2015
25
0
Sadece katılım sertifikası verilmiyor mu? 4. olunca ne yaptılar focus time mi aldılar?

M0deain

Üye
17 May 2018
114
0
Taiwan
Sadece katılım sertifikası verilmiyor mu? 4. olunca ne yaptılar focus time mi aldılar?
Merhaba "Mroot"
Kamp sonucu sertifika, siber güvenlik el sözlüğü ve "81 İlde 81 Siber Kahraman" stickerı verdiler. İkinci soruna gelirsek 25 kişi düşün bir sisteme sızmaya çalışıyor ve bu 25 kişiden sızabilen 4 kişi var. Onlardan biri benim işte "). Son olarak focus time almadılar. İyi forumlar.

Sizmada ne kadar iyisin sql açikli bir site var musait vaktinde bakar misin
Merhaba "Security96"
İyiyim diyelim "). SQL açıklı site için forumda SQL veri tabanlı sitelere sızmak için bir sürü konu var. Havij veya alternatif programları kullanıp sızmayı deneyebilirsin.
Yinede kısa bir özet geçeyim :
SQL açıklı siteyi Havij programında tarattıktan sonra sitenin aktif kullanılan dB(database bütün veriler burada saklıdır) sini bulursun. Sonrasında bulduğun dB de ki table ları çekersin. Tablelar da ki colonları da çektikten sonra son olarak ihtiyacın olan bilgilerin bulunduğu colon da ki dataları düşürürsün. Admin panelini bulup bu bilgiler ile girip indexini basabilirsin. İyi forumlar.

REVO*

Uzman üye
25 Ara 2010
1,359
2
Bu arada bende o sertifika sahibiyim senin grubun gibi 20 tane grup belki o sertifikaya sahip çokda şey yapma :D

REVO*

Uzman üye
25 Ara 2010
1,359
2
Şunuda şuraya bırakım bknz:hüloğhh,aşk3harflidirRTE
Bide şunu yazmassam olmaz hoca sana 2x2 yi gösterip sınavda 4 rakamlıları çarptırıyor ya aynı o biçim ctf yaptılar.Ayrıca ctfe dışardan katılımda vardı e ne mantığı kaldı biz kendi aramızda yarışmıyormuyduk 25 yaş sınırı koydular 18-17-16-15 le 25 yaşın deneyimi bir mi ? benim amacım birşeyler öğrenmekti para değildi ama kendimi kanıtlamayı da çok isterdim exploit ile geç tanıştım çok da şey yapmayın dediğim gibi.

Security96

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,814
3
25
DARKWEB
Merhaba "Mroot"
Kamp sonucu sertifika, siber güvenlik el sözlüğü ve "81 İlde 81 Siber Kahraman" stickerı verdiler. İkinci soruna gelirsek 25 kişi düşün bir sisteme sızmaya çalışıyor ve bu 25 kişiden sızabilen 4 kişi var. Onlardan biri benim işte "). Son olarak focus time almadılar. İyi forumlar.

Merhaba "Security96"
İyiyim diyelim "). SQL açıklı site için forumda SQL veri tabanlı sitelere sızmak için bir sürü konu var. Havij veya alternatif programları kullanıp sızmayı deneyebilirsin.
Yinede kısa bir özet geçeyim :
SQL açıklı siteyi Havij programında tarattıktan sonra sitenin aktif kullanılan dB(database bütün veriler burada saklıdır) sini bulursun. Sonrasında bulduğun dB de ki table ları çekersin. Tablelar da ki colonları da çektikten sonra son olarak ihtiyacın olan bilgilerin bulunduğu colon da ki dataları düşürürsün. Admin panelini bulup bu bilgiler ile girip indexini basabilirsin. İyi forumlar.
Anladim teşekkur ederim :)

Ataerimz

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
507
2
Guadalajara
Merhaba Sayın Türk Hack Team Forum Üyeleri

81 İlde 81 Siber Kahraman projesi kapsamında nisan 2018 tarihinde şehrimde yapılan "Siber Kamp" etkinliğinde sertifika sahibiyim. Kamp da yapılan sızma testinde 25 kişi içinde başarılı olan 4 kişiden biriyim. Bu konuda herhangi bir sorunuz var ise severek yardım edebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim ")

Proje Ayrıntıları
Projenin Amacı

Aynı porgrama bende katılmıştım. sızmak için exploiti yazamadığım için sızma testinde başarılı olamadım. Ben Trabzonda katılmıştım, aynı şekilde benimde sertifikam var. Çerçeve içerisinde :)

M0deain

Üye
17 May 2018
114
0
Taiwan
Bu arada bende o sertifika sahibiyim senin grubun gibi 20 tane grup belki o sertifikaya sahip çokda şey yapma :D
Merhaba "REVO"
Koskoca Trabzon şehrinden seçilen 25 kişiden olmak benim için önemli bir şey. Sertifikam var diye burada hiç bir kimseyi aşağılamıyorum sadece bunu belirttim ve bu konuda merakı sorusu olan kişilere yardım etmek amacı ile bu konuyu açtım. Baya süredir forumda takılıyorum böyle bir konu göremedim.

Şunuda şuraya bırakım bknz:hüloğhh,aşk3harflidirRTE
Bide şunu yazmassam olmaz hoca sana 2x2 yi gösterip sınavda 4 rakamlıları çarptırıyor ya aynı o biçim ctf yaptılar.Ayrıca ctfe dışardan katılımda vardı e ne mantığı kaldı biz kendi aramızda yarışmıyormuyduk 25 yaş sınırı koydular 18-17-16-15 le 25 yaşın deneyimi bir mi ? benim amacım birşeyler öğrenmekti para değildi ama kendimi kanıtlamayı da çok isterdim exploit ile geç tanıştım çok da şey yapmayın dediğim gibi.
Haklısın dostum. Bana kalırsa da ekip arasında daha kapsamlı bir sınav olabilirdi. Çok da şey yapmıyorum dediğim gibi. İyi forumlar.

M0deain

Üye
17 May 2018
114
0
Taiwan
Anladim teşekkur ederim :)
Rica ederim. İyi forumlar.

Aynı porgrama bende katılmıştım. sızmak için exploiti yazamadığım için sızma testinde başarılı olamadım. Ben Trabzonda katılmıştım, aynı şekilde benimde sertifikam var. Çerçeve içerisinde :)
Merhaba "Ataerimz"
Exploitler için internet de Exploit Database adında bir site var. İstediğin version için binlerce exploit bulabilirsin. Linki aşağıya bırakıyorum. İyi forumlar.
Exploits Database

Mroot

Yeni üye
11 Ara 2015
25
0
Aynı sertifikaya ben de sahibim ,son düzenledikleri ctf'de dereceye de girdim hatta bu ayın 30'un da ödülümü de alacağım Allahın izni ile benim sorma amacım focus timdeysen konuşuruz diye timdeyim ama pek muhabbet dönmüyor :) Timden birini buldum diye sevinmiştim halbuki...
Bir de şunu eklemek isterim bu sertifikanın üzerinde pek durma bir numarası yok verilen eğitimi katılanlar bilir pekte detaylı değil hacktrick'in eğitimlerine bak tabi bu etkinliği yeni adını şu an bilmiyorum octosec artık yapmayacağını duyurdu blackbox ekipi tarafından düzenlenecekmiş neyse iyi forumlar :)

M0deain

Üye
17 May 2018
114
0
Taiwan
Aynı sertifikaya ben de sahibim ,son düzenledikleri ctf'de dereceye de girdim hatta bu ayın 30'un da ödülümü de alacağım Allahın izni ile benim sorma amacım focus timdeysen konuşuruz diye timdeyim ama pek muhabbet dönmüyor :) Timden birini buldum diye sevinmiştim halbuki...
Bir de şunu eklemek isterim bu sertifikanın üzerinde pek durma bir numarası yok verilen eğitimi katılanlar bilir pekte detaylı değil hacktrick'in eğitimlerine bak tabi bu etkinliği yeni adını şu an bilmiyorum octosec artık yapmayacağını duyurdu blackbox ekipi tarafından düzenlenecekmiş neyse iyi forumlar :)
Merhaba "Mroot"
CTF deki derecen için tebrik ederim. Focus time konusunda, bizim kamp da öyle bir şey olmadı. Konu hakkında ÖM den bilgi verebilirsen sevinirim.
İkinci mesajın için gerekli yanıtı REVO'ya verdim ve devamında bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.