Sıfırdan Hackerliğe Başlayacağım Nereden Başlayayım?

ebuzer121

Yeni üye
10 Eyl 2015
26
0
Arkadaslar baslikta da yazdigi gibi hackerlige baslamak istiyorum bunu can sıkıntısından istemiyorum,önce yazilim mi ogrenmem gerekiyor ne ile baslayacagim? Tesekkurler simdiden

PS1K0

Uzman üye
6 Ağu 2015
1,143
14
root@kali
Aslında kodlama falan öğrenmedende çok sağlam bir hacker olursun diye düşünüyorum site hack için Web Server güvenliği bölmüne gir hesap falan çalmak içinde rat öğrenmen gerek o konular nerde paylaşılıyor bilmiyorum

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
Arkadaşlar hacker olmaznı için en az 1 yazılım dili bilmeniz gerekiyor. bu kendinizi geliştireceğiniz alana bakıyor birazda site tarzı hacker olmak istiyorsanız web bölümüne eğer rat keylogger vs gibi şeyler üzerine yoğunlaşacaksanızda ar-ge yada trojen vürüs bölümüne bakın. burdan program indirin demiyorum indiredebilirsiniz ancak o yukarıdaki kilitli konuları okuyarak kafanızdaki birçok soruişaretinden kurtulurusnuz.

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0
windowsu iyi bil. bana kalırsa xp yükle. çünkü çok iyi bi sistem olmasına karşın çok fazla açığı var. ama 8 ve 10 dan iyi olan tarafı yamayı çok iyi tutuyo olması :D yani sistemde sorun oldugunda ayarlamalar(manuel) daha öğretici oluyor. daha net tepkiler alıyosun. win8 e ilk zamanlar alışamamıştım sistemi kurcalarken çökerttiğim olmuştu. ama xpde öyle olmuyo dayanıyo kanının son damlasına kadar :D

ondan sonra bi' programlama dili öğren. daha sonra bi' web dili php gibi ondan sonra işin daha kolay olacaktır. ha bu arada xp haricinde linux kullanmayı ihmal etme ben sana xp yi windowsu iyi öğrenmen için söyledim

MaskHacker

Uzman üye
14 Eki 2013
1,531
3
C:/
Kesinlikle önce bir programlama dili öğrenerek başla işe hangisini öğreniceğini kendin seçmen daha iyi fakat ar-ge eğitim kampında sabitte eğitim konum var ona bakarsan yararlı olabilir belki. İmzamdaki konumdada eğitim videoları var ek kaynak olarak kullanabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.