Şikayet etsem bilirler mi?

Johangielen

Yeni üye
7 Ağu 2015
5
0
Merhaba arkadaşlar birisini mail ile ve çalıştığı firmanın sitesinden yazarak yaptığı yanlış hareketleri belirterek şikayet etmek istiyorum fakat beni gönderdiğim mail ve siteden şikayet ettiğim site sayesinde bulmasını istemiyorum kişi ile muhatap olmak istemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
bulunduğun yerden uzaktaki bi internet kafeye git. İsminle alakasız bi mail aç ve maille şikayet et. Sonra site üzerinden de şikayet et. Eğer şikayet ettiğin polis departmanında çalışmıyorsa bulamazlar :)

osmansertbasar

Katılımcı Üye
12 Tem 2009
991
1
Senin bildireceğin konu firmayı ne kadar bağlar o da ayrı bir konu. Senin firma üzerinden birini şikayet etmen için o kişinin o firma adına görevli iken hoş olmayan hareketleri v.s olması gerekir. Ama firmaların pek bu konunun üzerinde duracağı kanaatinde değilim. Uygunsuz hareketleri v.s oldu falan demen için onları İspatlamakla yükümlüsün böyle bir durum dahi olsa. Senin yazacağın herhangi bir olay varsa yada bu kişiyi birebir tanıyorsan senin bunu yaptığını anlama şansı yüksek. Sonuç olarak şikayetini belirttiğinde firma dikkate alır savunma tarzı bir durum bana göre olmaz ancak olsa dahi senin yazdığın metni görecek ve herhangi bir günde herhangi bir olayla alakalı ise anlamaması çok düşük. Sonuçları ile alakalı devamında gelişecek durumları göze alamıyorsan bence hiç uğraşmamak en iyisi.

Johangielen

Yeni üye
7 Ağu 2015
5
0
Senin bildireceğin konu firmayı ne kadar bağlar o da ayrı bir konu. Senin firma üzerinden birini şikayet etmen için o kişinin o firma adına görevli iken hoş olmayan hareketleri v.s olması gerekir. Ama firmaların pek bu konunun üzerinde duracağı kanaatinde değilim. Uygunsuz hareketleri v.s oldu falan demen için onları İspatlamakla yükümlüsün böyle bir durum dahi olsa. Senin yazacağın herhangi bir olay varsa yada bu kişiyi birebir tanıyorsan senin bunu yaptığını anlama şansı yüksek. Sonuç olarak şikayetini belirttiğinde firma dikkate alır savunma tarzı bir durum bana göre olmaz ancak olsa dahi senin yazdığın metni görecek ve herhangi bir günde herhangi bir olayla alakalı ise anlamaması çok düşük. Sonuçları ile alakalı devamında gelişecek durumları göze alamıyorsan bence hiç uğraşmamak en iyisi.

Öncelikle teşekkür ederim açıklama için siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz gizlenmek için bu konuda bana desteğinizi esirgemezseniz sevinirim uzun süredir içimi kemiren bir durum çünkü

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.