Sım kart modem

warturk7

Yeni üye
14 Haz 2020
19
1
Sim kartlı modem satın aldım. Fakat internete giremiyorum. Apn ayarlarını yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Bir türlü internete giremedim. Mcc mnc falan ayarları istiyor

LordSUCCESS

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,349
624
Merhaba @warturk7

Eğer SIM kartlı bir modem kullanıyorsanız ve internete erişim sorunları yaşıyorsanız, APN (Access Point Name) ayarlarını doğru yapmak önemlidir. Bu ayarlar, telekom operatörünüzün ağını kullanabilmeniz için gereklidir. MCC (Mobile Country Code) ve MNC (Mobile Network Code) ise mobil ağ sağlayıcınızın ülke ve operatör bilgileridir.

İlk olarak, doğru APN ayarlarını girmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  1. Modeminiz üzerinden yönetim arayüzüne (web arayüzü) erişin. Bu genellikle bir internet tarayıcısı kullanarak "192.168.1.1" ya da "192.168.8.1" gibi bir IP adresiyle yapılır. Modeminizin kullanım kılavuzunda bu bilgileri bulabilirsiniz.​
  2. Modem yönetim arayüzüne giriş yaptıktan sonra, "APN Ayarları" ya da benzer bir seçeneği bulun. Bu genellikle "Ağ Ayarları" ya da "Bağlantı Ayarları" bölümünde olabilir.​
  3. Telekom operatörünüzün sağladığı doğru APN bilgilerini girin. Bu bilgiler genellikle operatörün web sitesinde veya müşteri hizmetlerinden alınabilir.​
  4. Eğer MCC ve MNC bilgilerini girmeniz isteniyorsa, yine telekom operatörünüzden bu bilgileri alabilirsiniz. Genellikle operatör kodlarıyla ilgili bir liste sunarlar.​
  5. Ayarları kaydedip modeminizi yeniden başlatın​

İYİ FORUMLAR

warturk7

Yeni üye
14 Haz 2020
19
1
Merhaba @warturk7

Eğer SIM kartlı bir modem kullanıyorsanız ve internete erişim sorunları yaşıyorsanız, APN (Access Point Name) ayarlarını doğru yapmak önemlidir. Bu ayarlar, telekom operatörünüzün ağını kullanabilmeniz için gereklidir. MCC (Mobile Country Code) ve MNC (Mobile Network Code) ise mobil ağ sağlayıcınızın ülke ve operatör bilgileridir.

İlk olarak, doğru APN ayarlarını girmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  1. Modeminiz üzerinden yönetim arayüzüne (web arayüzü) erişin. Bu genellikle bir internet tarayıcısı kullanarak "192.168.1.1" ya da "192.168.8.1" gibi bir IP adresiyle yapılır. Modeminizin kullanım kılavuzunda bu bilgileri bulabilirsiniz.​
  2. Modem yönetim arayüzüne giriş yaptıktan sonra, "APN Ayarları" ya da benzer bir seçeneği bulun. Bu genellikle "Ağ Ayarları" ya da "Bağlantı Ayarları" bölümünde olabilir.​
  3. Telekom operatörünüzün sağladığı doğru APN bilgilerini girin. Bu bilgiler genellikle operatörün web sitesinde veya müşteri hizmetlerinden alınabilir.​
  4. Eğer MCC ve MNC bilgilerini girmeniz isteniyorsa, yine telekom operatörünüzden bu bilgileri alabilirsiniz. Genellikle operatör kodlarıyla ilgili bir liste sunarlar.​
  5. Ayarları kaydedip modeminizi yeniden başlatın​

İYİ FORUMLAR
Vermiyorlar ki,çok saçma ama vermiyorlar. İlla cihaz istiyorlar. Diyorum yurtdışı modeme taktım. Bilemeyiz diyorlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.