Sınıf geçme yardım edinn

mami5556

Üye
1 Şub 2012
92
0
Herkeze merhaba bu yeni değişen sınıf geçme ile herkezin kafası karıştı ortalamayı kaldırdıklarını söylüyolar fakat başka birileriyle konuştuğumda ortalamana bakılıcak vs. birşeyler söyleniyor işin aslını halen çözemedim birkaç soru sorucam ve buna göre sınıfı geçermiyim geçersem nasıl geçerim sizden cevap bekliyorum ..

1-) Şimdi ben 10.sınıf teknik lise öğrencisiyiim baraj derslerim Elektrik-Elektronik ve Ölçme ve Dil ve Anlatım dersi bu ikisinden kalırsak diğer kalan derslerin ortalaması +50 ise sınıfı geçiyomuyuz ?
ve bu iki dersten sorumlumu oluyoruz ?

2-) Bir dersin ilk dönem notu 60 ise ikinci dönem 40 getirirsek geçermiyiz ? yoksa ikinci dönemde +50 not almamızmı gerekir ?

3-) Benim ilk dönem 6 zayıfım vardı bunlar ; Coğrafya,Biyoloji,Tarih,Elektrik-Elektronik Esasları,Elektrik-Elektronik Teknik Resmi ve Elektrik-Elektronik ve Ölçme dersleri 6 zayıf olmasına rağmen diğer derslerle beraber ortalamam 50,1 çıkıyo yine bu şekilde 6 zayıfla ikinci dönemi geçirsem ki imkansız en fazla bu dönem 4 tane gelir . sınıfı ortalamam 50 nin üstünde olduğu için geçebilirmiyim ? geçersem sorumlumu geçerim

Lütfen cevaplarınızı bekliyorum .

Son düzenleme:

quespy

Kıdemli Üye
24 Şub 2014
2,318
2
Bursa
2-) Bir dersin ilk dönem notu 60 ise ikinci dönem 40 getirirsek geçermiyiz ? yoksa ikinci dönemde +50 not almamızmı gerekir ?

Bu şekilde geçersin sorun olmaz

NlNE

Üye
13 Nis 2014
233
0
Istanbul
kısa olarak şunu soyliyim benim kardeşimde 10.sınıf düz lise baraj dersten geç 50 al diğer derslerinde en az 50 olsun 3 zayifin olsa bile gecersin baraj ders önemli baraj dersin 50 nin altında olsun diğer derslerin 100 olsun yine geçemessin :)

batuhan0088

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
3,544
3
bak öncelikle baraj derslerinden kalırsan sınıfta kalırsın çünkü kurtarma sınavları kalktı.

2.olarak ilk dönem ve 2. dönem notunun ortalaması 50yi geçiyosa dersden geçersin

3.olarak tüm notların toplamı 50yi geçmeli

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
\\konu yeri yanlış.THT yardim merkezi THT üyelerinin yazılımsal ve donanımsal sorunlarinin çözüldüğü kategoridir.Lutfen birdaha boyle konuları off-topic bolumune açınız.Iyi forumlar.

Son düzenleme:

mami5556

Üye
1 Şub 2012
92
0
kardeşim notlarını çok düşükmüş bi sıkıntın mı var

Abi şöyle diyim yeni gelen sınıf geçme baya etkiledi ve meslek lisesinde sevmediğim istemediğim bölümü seçince sınıfta kalma ile burun burunayım 9.sınıfta düz lise olarak okuduğum için teşekkür ve onur belgesi aldım fakat 10.sınıfta inanılmaz sıkıntı çekiyorum ..

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
3
120
Cyber Space
Abi şöyle diyim yeni gelen sınıf geçme baya etkiledi ve meslek lisesinde sevmediğim istemediğim bölümü seçince sınıfta kalma ile burun burunayım 9.sınıfta düz lise olarak okuduğum için teşekkür ve onur belgesi aldım fakat 10.sınıfta inanılmaz sıkıntı çekiyorum ..

Kardeşim ne diyim geçmiş olsun işallah değiştirebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.