sistem ve donanım probleminden anlayanlar

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0
beyler okuldan bi kızın annesinin bilgisayarında problem varmış. beni çağırdı ama sorunu duyunca pek karşılaştıgım bi problem değil.

bilgisayar açılırken sürekli dı dı dı dı dı dı/bip bip bip bip bip (aynı şeyler) diye ses geliyormuş. bu problemle ilgili bilgisi olan var mı nasıl çözerim.

tahminimce güçte problem var ama işte emin değilim.

mercanm

Üye
2 Eyl 2008
178
1
Laptopun arka tarafında vidalı bir kısım olması gerekir söktüğünüzde ram genişleme yuvalarını görebilirsiniz ram eğer 2 adetse 1 ini çıkartarak tek ramle çalıştırın speaker ötmeye devam ediyorsa diğer rami aynı şekilde tek başına çalıştırın büyük ihtimal sorun çözülecektir. Eğer sorun çözülmez ve ram tek adetse ram değişmeli.

UYARI: Rami çıkartıp takarken pinlere ve ramin kendisine dikkat edin normal masaüstü anakart ram yuvası gibi değildir kırabilirsiniz :) .

Son düzenleme:

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0
anladım beyler herkese teşekkürler ilginiz için. masaüstü olursa donanım olarak tecrübem var ama hiç dizüstü kapağı dahi açmadım hele emanet olunca daha da sıkıntı. en iyisi servise vermesi o zaman

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.