site admin panel şifresi kırma ?

Xk0r

Yeni üye
10 Haz 2023
16
1
elimde bir sitenin admin paneli var ama şifre ve kullanıcı adı yok.

bunu nasıl kırabilirim ?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
elimde bir sitenin admin paneli var ama şifre ve kullanıcı adı yok.

bunu nasıl kırabilirim ?
eğer sql veritabanı ile bağlantılı bir panel ise sql injection veya kaba kuvvet saldırısı deneyebilirsin.
ama yok php de belli bir stringe göre doğrulama yapıyorsa sitenin dizinlerini tarayabilirsin eğer oturum doğrulama gibi temel güvenlik önlemleri yoksa admin paneli çözmene gerek kalmaz.

Xk0r

Yeni üye
10 Haz 2023
16
1
veya bu brute force'u anlatır mısınız nasıl yapıyoruz diye ? 3 gündür arıyorum bulamadım da

eğer sql veritabanı ile bağlantılı bir panel ise sql injection veya kaba kuvvet saldırısı deneyebilirsin.
ama yok php de belli bir stringe göre doğrulama yapıyorsa sitenin dizinlerini tarayabilirsin eğer oturum doğrulama gibi temel güvenlik önlemleri yoksa admin paneli çözmene gerek kalmaz.
sql injection da sqlmap kullanıyorum.Ama hep info schema yanına absürt şeyler yazıyor ve anlamını bilmiyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.