Site Hackelediğini Sananlar Dalın İçeri !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yavuzhan68

Yeni üye
30 Ocak 2012
15
0
Arkadaşlar Bildiğiniz Gibi Bir Sürü Server Attack Programları Var Ama Ben Mesala Bi Tr.gg Sitesini Çökerttiğim Zaman Benim Bilgisayarımda Bütün Tr.gg Sitelerine Girmiyo Bu Nasıl İş Arkadaş ! ?

LoVeS

Yeni üye
26 Ocak 2012
15
0
saldırı komutu ile çalışıyor attack programları :) tr.gg nın :) koruma :) sistemin 'dede kendi sitelerine saldıran kısı' ye siteye girmeme :) yasagı atıyordur :) güvenlık yapıyordur bence ;)

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Üstadım,

iki örnek site verebilir misin, atak yaptığın ve giremediğin.

Hastayı muayene etmeden, teşhis konup, ilaç önerilmez :)

MuAlDo

Katılımcı Üye
1 Ocak 2012
475
0
Hocam sen şuç üstünde yakalanmışsın , LoVeS kardeşimin dediği gibi IPS bloğu muydu neydi ondan yapmış sitenin yöneticisi . Hem Tr sitelerine fazla uğraşma Dinamic IP ' den direk seni bulurlar içeri girersin bak .

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Hocam sen şuç üstünde yakalanmışsın , LoVeS kardeşimin dediği gibi IPS bloğu muydu neydi ondan yapmış sitenin yöneticisi . Hem Tr sitelerine fazla uğraşma Dinamic IP ' den direk seni bulurlar içeri girersin bak .

Üstadım,

dediğin doğrudur. Fakat şu var, kişinin bunu yaptığı "kanıtlanamaz", daha doğrusu bunu benim değil de başka herhangi birinin yaptığını kanıtlayabilirim mahkemede. Yakalanmak için kesin olarak suç üstü basılmış olman gerek. Bunun için de iyi bir TCP/IP bilgisine ihtiyaç varıdır. Sana şöyle bir örnek vereyim, düzinelerce ip değişrime , yada ip gizleme yazılımları vardır ya. Ben gönderdiğim TCP paketlerinin içeriği ile oynayabiliriyorum, sanki başkası göndermiş gibi yapabiliyorum. Bir TCP paketin hangi bölümlerden oluştuğunu, o bölümerin ne işe yaradığını, benim bilgisayarımdan TCP paketi çıktıktan sonra, hedef sisteme ulaşıncaya kadar, ne tür cihazlardan geçtiğini ve bu cihazlardan geçerken, paketilerin nasıl bir işleme tabi tutulduğunu ve hangi kısımlarının ne şekilde değiştiğini iyi biliyorum. Dolayısı ile de IPS sistemlerini zor da olsa , zaman zaman atlatabiliyorum. IPS türü cihazların nasıl log tuttuğunu ve loglarda neler yazdığını biliyorum. Oradaki loglar mahkemede kesin kanıt olarak kullanılamaz, çünki o loglara ben "istediğim" şeyi yazdırabilirim. IPS cihazı , TCP paketinin içine bakıp, bazı kısımlarını okuyup onları log olarak tutuyor. İşte bu durumda TCP paketinin içeriği ile oynayınca, log 'un güvenirliliği sarsılmış oluyor. Uzun senelerdir ben unix sunucular ve bu tür güvenlik cihazları kuruyorum ve yönetiyorum.

Dediğin konuda da seninle hemfikirim, fazla uğraşmamak lazım, el elden üstündür.

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
saldırı komutu ile çalışıyor attack programları :) tr.gg nın :) koruma :) sistemin 'dede kendi sitelerine saldıran kısı' ye siteye girmeme :) yasagı atıyordur :) güvenlık yapıyordur bence ;)

kısaca;
saldırı düzenleyen kişinin ip adresi banlanıyor ve saldırı yapması engellenmiş oluyor.

Konu kapatıldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.