Sitelere saldırı yapmak için gerekenler

hd664

Yeni üye
28 Haz 2016
9
0
S.a arkadaşlar bi sorum olucaktı.
Ben sitelere saldırı yapmak istiyorum .
E tabi yapmak istiyorum diyince olmuyor .
Bu işe başlıyacamda nereden başlıyacam ilk olarak öğrenmem gerekenleri sırayla yazabilirmisiniz.
Yardımlarınız için sağolun.

BenzinsizFerrari

Uzman üye
3 Şub 2015
1,121
0
kardeşim öncelikle sitelere saldırmak istiyorum çok genel bir anlam. saldırının da türleri var ddos,sqlmap vesaire :) öncelikle bu işe gönül verip zamanını harcayıp bir hacker olmak mı istiyorsun yoksa 3-5 site hacklim yeter diyen lamer mi olmak istiyorsun buna karar ver?

BozkurtOrdusu

Uzman üye
15 Tem 2016
1,871
0
Ankara
Kardeşim başlangıç olarak exploitler olabilir upload açığı gibi bazı açıklar olabilir bunlarla başlayabilirisin.
Bir kademe sonra brute force olabiir.
Bir üst kademede ise sqlmap kullanabilirsin tabi xss açığı felanda öğrenebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.