Sitemde 403 Forbidden Hatası Alıyorum

BestHacker0

Yeni üye
9 May 2023
7
0
Merhaba arkadaşlar. Ben bir site kurdum. Scriptini falan hallettim. Şimdi sitede yeni bir klasör açtığımda. Klasöre urlden giremiyorum. Subdomain bile açtım. Yine aynı hatayı verdi. Hata kodu: 403 Forbidden

Çözüm
Merhaba HTTP 403, istenen kaynağa erişimin yasak olduğu anlamına gelen bir HTTP durum kodudur.

Çözümü ise Opera Software ASA dosyasının yeni bir sürümünü yüklemek hataya sebep olan sorunu çözecektir.

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,348
343
Nedeni klasörde index dosyası bulunmaması index.html, index.htm, index.php gibi dosya olmak zorunda yoksa 403 hatası verir sebebi ise çoğu hosting ziyaretçinin dizini görmesini engellemesidir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.