Sizce nereden başlamalıyım.

2 Ağu 2012
59
0
Merhaba THT ailesi. Bende artık bu "hacking" işlerine atılmak istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum. Şu anda öğrendiğim programlama dili java. Başka neler önerirsiniz(programlama dilleri) ? Ve de bana önerebileceğiniz şeyler neler?

11 Ara 2015
242
0
Merhaba THT ailesi. Bende artık bu "hacking" işlerine atılmak istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum. Şu anda öğrendiğim programlama dili java. Başka neler önerirsiniz? Ve de bana önerebileceğiniz şeyler neler?

dostum sen yazılım öğrenmişsin yazılım öğrenmek iyidir fakat hack istiyorsan sql den başlamanı tavsiye ederim brute force felan boş bence

2 Ağu 2012
59
0
Programın mantıgı sitedeki bilgileri çekmek yani. Peki web server güvenliğinde yeni başlayanlar ve orta düzeydekiler için başlangıç hack arşivi diye bir konu var. Sizce yararlı olur mu?

k3~

Özel Üye
5 Eki 2015
2,980
21
Adam daha site yapısını bilmeden nasıl Sql den başlasın?
Kardeşim sen brute force dan başla kendini geliştirdikten sonra sql e geçersin

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !
Kafam karıştı. Ama sanırım KeyLo99 haklı çünkü site yapısını bilmiyorum.

Brute Force başlayabilirsin 2-3 site hackler bırakırsın. 1-2 günde Havij de takıl haviji öğren.
Sonrasında yapman gereken SQLmap öğrenmek. Gizlilik üzerine konulara bak (Okeans'ın gizlilik paketi konusuna bir bak). D-DoS tool lara bak server saldırıları için...
Sonrasında c++, c#, perl , delphi , java , visual basic gibi programlama dillerini öğren (bende onlara başlayacağım...).
Virtual Box veya VM Vare gibi programlarla Linux indir , bazı Linux öğretim arşivlerine bak veya Linux'un kendi sitesindeki komutlarla da öğrenebilirsin... (dediğim gibi bende başlayacağım :RpS_laugh:)
Bu hack işlerinde biraz matematikde gerekiyormuş lise sonu matematiği yeterli imiş...(ancak bu işi matematik olmadan yapanlarda var , matematik algoritma ile yapılan şifrelemeleri kırmada yarıyor)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.