Sizce Üniversite okunurmu

Bays-hal

Yeni üye
24 Eki 2022
16
9
Yetkili bir yer
Universite devletle hasir nesir olacagin islerde diploma icin gidilmesi gereken bir yer. Cogu kisi isi bilip uni mezunlarinin muh. Odasindan diplomasini kiralayip kendi isini hallediyor. Yani uniye diplomasi is yapacak veya is ogretecek kadar kaliteli bir uniyse git yoksa zaman kaybi.
Sektörde iş yapanlarda diplomasız adam cok.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Üniversiteyi herkes okumalı hele ki 21.yüzyılda.
akademik kariyeri sadece iş olarak düşünmeyin sizden sonraki nesilleride ekliyor(çocuklarınızı)

Bays-hal

Yeni üye
24 Eki 2022
16
9
Yetkili bir yer
öğretmenlirim kültürlenmek için gidin diyo
Kültür bogazicinde vardı oda kayboldu dostum. Kultur olsa hocalar birbirinden prim kasar gibi atif kasarak haksiz rutbe almazdi. Cok az hoca yurt disindan afit aliyor. Siralamada dunyada ilk 500 de unimiz yok. Ilk 500 de sadece bolum olarak ytu makine var su anda. Yani kalite buradan belli oluyor. Tabi senin kararin polyana gibi hayal satmaya gerek yok onuda bil. Eski hocalar genel anlamda kaliteli gordugum kadariyla. Yeniler %90 torpil unilerin gerilemesinin birinci nedeni

Trenbolone

Üye
28 Ocak 2023
199
344
Calculus Δy/Δx
öğretmenlirim kültürlenmek için gidin diyo
Bu sadece bir neden. Birden fazla neden var. Oku veya okuma.. Hayatta insanın elde etmesi gereken bazı şeyler var. Bunları okumadan elde edebilecek geçerli bir planın var mı?
Üniversite'yi bir araç olarak kullanabilirsin ve sana engel olmaz. Merak etme inek gibi gidip ders çalışmana gerek yok. her zaman kendini geliştirmeye ve yeni bir şeyler denemeye orda da devam edebilirsin.. hele ki iyi bir üniversite de okursan tüm bunlar için olanaklar önüne serilmiş olacak. Bu biraz senle alakalı, kullanmasını bilene güzeldir üniversite.

akademik anlamda bakmıyorum ben daha lise 1 deyim ve üniversite düşünmüyorum açıkcası bi tane hocam bana üniversiteye kültürlenmek için gidin diyordu
Okumayı düşünmüyorsun peki daha iyi bir planın var mı? Planın olmasa bile geçerli bir nedenin var mı? Veya ne yapmayı düşünüyorsun.. Eğer varsa gecikmeden okulu bırak. Daha sonra keşke bıraksaydım durumuna sokma kendini.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
akademik anlamda bakmıyorum ben daha lise 1 deyim ve üniversite düşünmüyorum açıkcası bi tane hocam bana üniversiteye kültürlenmek için gidin diyordu
Öğretmenlerin ne derse desin muhakkak bir önlisans olsa dahi bitir.
iş verenler işçilerinin eğitimini illaki diplomayla ölçecektir bundan 10-15 yıl önce ilkokul mezunlarını güvenlik elemanı yapabiliyorlardı değişen sistemle birlikte bu lise mezunu oldu ileride üniversite mezunu olmayacağı ne mağlum?

lokiby

Yeni üye
18 Mar 2023
28
3
Okumayı düşünmüyorsun peki daha iyi bir planın var mı? Eğer varsa gecikmeden okulu bırak. Daha sonra keşke bıraksaydım durumuna sokma kendini.
aklımda plan yok ama okulda da başarılıyım daha lise 1 e güzel başladım diyebilirim ailem oku diyor birazda aile baskısı ile okuyorum

Trenbolone

Üye
28 Ocak 2023
199
344
Calculus Δy/Δx
aklımda plan yok ama okulda da başarılıyım daha lise 1 e güzel başladım diyebilirim ailem oku diyor birazda aile baskısı ile okuyorum
Aklında bir plan yoksa okumalısın.. Üniversiteye gidince kendine ait planların da oluşmaya başlayacak. Aklında henüz hiçbir şey oluşmamış, tüm bu kazanımları üniversitede kazanacaksın. Eğer aklında bir şeyler oluşmuşsa, kendin için ne yapmak istediğini biliyorsan.. üniversite bunun için bir basamaksa üniyi kullanmalısın ama eğer kendin için istediğin o şeyi üniversitesiz de yapabileceksen neden okuyasın? Okulu falan her şeyi geç her şeyden önce bir kere kendin için ne istiyorsun bunun için çalışmalısın.

Son düzenleme:

Trenbolone

Üye
28 Ocak 2023
199
344
Calculus Δy/Δx
ama yazılıma karşı ilgim var bu alanlarda kendimi geliştirmeye çalışıyorum
Eee okuman buna engel mi yani şimdi? Gelecekte hayat senden tek bir şey yapmanı istemeyecek. Birden fazla şeyi aynı anda yapabilme yeteneğini edinmen lazım. Keşke tekrar 9.sınıf olsam. Şuan mezunum ve 2. yks sınavıma hazırlanıyorum. 9.sınıfa dönseydim ders çalışırdım kanka :D O kafalara bende girmiştim hiç o triplere girme. Biliyorum bazı şeyler sana saçma geliyor ve gözünde kötülemişsin bazı şeyleri. Gel gör sonunda işler değişiyor. Bu bahsettiğin şey için üniversiteyi bir araç olarak kullanırsan senin için çok daha iyi olacak.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,346
Россия
Kısa öz Ortamı icin gidilir evet diploma gecersiz tr'de onada okey ama avrupada diploma vs okudugun bölüm egitim+dil yabancı orada önemi yüksek oralarda gitmeyi başarısan cok kazanırsın yoksa kara Para Haklayıp durursun buralarda :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.