sosyal medyada yaş kısıtlaması olmalı mı ?

emnaky

Üye
4 Eyl 2019
105
66
21
Hocalarım bu konunun zor bir konu olduğunu biliyorum fakat yaş kısıtlaması olmamalı tezini nasıl savunabiliriz ?

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Bence yaş değilde eğitim seviyesi dikkate alınmalı her ağızı olan her konuda fikirlerini söylüyor devamında çok absürt bir ortam çıkıyor.

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,545
693
24
Hocalarım bu konunun zor bir konu olduğunu biliyorum fakat yaş kısıtlaması olmamalı tezini nasıl savunabiliriz ?
Olsun da 10 yaşındaki çocuk kendini 90 yaşındada gösterebilir ve olmasına gerek yok zaten dediğin konu trolcü sadece küfür eden sabah akşam tik tok çeken veletler ise zaten ciddi ortamlarda banı yiyolar.

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,086
BL4CKGORE
Selamlar,

Bence evet olmalı . Neden derseniz ; çocuklar büyüklerinden ne görürse yapar.Kötü bir yola sapabilirler.Neticede sosyal medya kötü ve iyi insanlarla dolu.Küçük bir çocuğun eline kötü resimler,videolar,belgeler geçebilir

Anonymous Raiders

Yeni üye
7 Ağu 2015
19
0
00101110
hayır, çocukların otokontrolleri olmadıkları için onları denetlemesi gerekenler ebeveynleri zaten.
yaş kısıtlaması için ne yapacaksın ayrıca? bahsettiğin şey e-devlet tabanlı bir sistemse bunun iyi niyetinin dahi hükümetlerce suistimal edilmesi muhtemel.
ve tamamen despotluk olur.

Rx

Moderatör
12 Ocak 2021
2,316
1,443
(nowhere) in
Bence yaş kısıtlaması olmalı çünkü sürekli denk geliyoruz bazı sapıklar şeyler sürekli olarak alkol, cinsellik gibi paylaşımlarda bulunuyor eğer yaşı küçük bir kişi örnek veriyorum alkolü görürse ileride bağımlısı olabilir veya cinsellik içerin bir şeyi görürse ve ailesi tarafından düzgün ilgilenilmez ise o kişi ileride birisine 'Tecavüz' de bulunabilir. Bunlardan ötürü akıl yaşı ilerlememiş anlama kabiliyeti biraz daha az (bunlar gelişmekte olan) kişiler henüz kullanmamalı.

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Platformdan platforma değişir. Bu konunun biraz daha açılması gerekirki doğru
cevaplar verilebilsin.
Örnek: Pronografik sitelere elbette kısıtlama getirilebilir, bunun yanında tiktokada bir kısıtlama getirilmeli vs. vs.
Fakat gidipde youtube gibi platformada kısıtlama getirilmemeli.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.