Sosyal Mühendislik İçin Mantıklı Yollar /WonderAxe

WonderAxe662

Katılımcı Üye
26 Haz 2015
775
0
Istanbul
''Benim için ''Sosyal Mühendislik'' Nedir?'' sorusuyla başlamalı herkes. Çünkü insanlar farklılık gösterdiği gibi sosyal mühendisliği kullanış tarzı da farklıdır. Fakat benim için herkesin en başta temel şey etkilemek istediğiniz kişiye yalan söylemelisiniz.''Heh zaten sosyel muhendıslık te o hahah'' dediğinizi duyar gibiyim. Benim bahsettiğim şey kişiliğiniz ve hayatınız hakkında yalan söylemek. Yani kendinizi olduğundan farklı tanıtmak. Onda da abartmayın tabi ki. Örneğin hobi olarak bu işlerle ilgileniyorsanız hobiniz hakkında konuşurken bu işlerden bahsederseniz ister istemez karşıdaki kişi tedirgin oluyor. Bunun sebebi ise bu işlerin genelde kötü amaçlı olduğunu düşünüyor. 2. olarak kurbanınızın az da olsa güvenini kazanmalısınız ki istediğiniz anda sizin için basit bir şey yapabilsin. Zaten isteyeceğimiz şey ya programda gömülü olur yada fake script linki olacağından ve bizim bunlarla alakamız olmadığından :) kurbanımız bunu yiyecektir. Bana '' kavgalı olduklarımıza da çözüm bulsana'' derseniz onun içinde bir şey düşündüm. Zamanında kavga ettiniz şimdide intikam için hınzır planlar düşünüyorsunuz fakat tek sorun bunu nasıl ona yedireceğiniz. Benim bunun için düşündüğüm 2 yöntem var. Onlardan biri o kişinin kavgalı olmadığınız bir kız arkadaşını bulun.(Neden kız derseniz erkekler kıza düşkündür, kızlarda en fazla kız arkadaşlarına güvenir.) Bulduğunuz bu kıişiye 1. yöntemi uygulayın fakat daha çok güvenini kazanmanız gerekir. Çünkü bu kıza kavgalı olduğunuz kişiye linki atıcak kadar güvenmelidir. Düşündüğüm 2. 2yr ayrılıyo 1. Fake kız Hesabı ya da 2. Fake Hotmail Hesabı yani İstediğiniz bir tür fake hesap oluşturuyorsunuz. Bana sorarsanız fake hotmail hesabı açın. Çünkü insanlar daha resmi şeyleri dikkate alır. Burda sıra sizin yazabilme kabiliyetinize bağlı. Ya uzun türkçe resmi yazı yada ingilizce bence yeterli olur. İyi Forumlar Benden bu kadar. :)

fbdfsf

Katılımcı Üye
6 Tem 2013
662
0
İstanbul
Bence sadece hack olarak düşünme :D Gerçi forum hack üstüne ama :D yinede güzel paylaşım ellerine sağlık.

Gece21

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
290
0
Bilinmezden
"Benim için sosyal mühendislik nedir" sorusuna cevap verebilirse zaten başarmıştır :)
Güzel makale ellerine sağlık :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.