Spora başladım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CruiserVaqabond

Uzman üye
23 Haz 2013
1,295
0
Adana
arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm.
Bugün itibari ile aylar öncesinden almış olduğum 5er KG lık dambıllar ile kendi çapımda spora başlamış bulunmaktayım.
Bilgi sahibi kişilere sormak istediğim birşey var; günde kaç saat yada dk çalışmam gerekir.
Ben bugün 30 dk yaptım ve ardından faydalı olacabileceğini düşünerek yumurta yedim.
Bu konuda beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Öncelikle 30 dakika kısa bir süre olarak gelebilir ama yaptığınız çalışma hareketleri az olduğu için sürede bu kadar kısa bunu unutmayalım. Kendinize yeni bir program hazırlayın ve çalışmalarınıza kendi vücut ağırlıklarınızıda ekleyin (Şınav, barfiks vs.) Yumurta konusu açılmışken protein şart şart şart. Bu spor %60 yemek %30 ağırlık %10 diğer arkadaşlar o yüzden yemeğe çok önem vermelisiniz ben seinnle bizzat ilgilenicem boyunu ve kilonu yazabilir misin?

CruiserVaqabond

Uzman üye
23 Haz 2013
1,295
0
Adana
Öncelikle 30 dakika kısa bir süre olarak gelebilir ama yaptığınız çalışma hareketleri az olduğu için sürede bu kadar kısa bunu unutmayalım. Kendinize yeni bir program hazırlayın ve çalışmalarınıza kendi vücut ağırlıklarınızıda ekleyin (Şınav, barfiks vs.) Yumurta konusu açılmışken protein şart şart şart. Bu spor %60 yemek %30 ağırlık %10 diğer arkadaşlar o yüzden yemeğe çok önem vermelisiniz ben seinnle bizzat ilgilenicem boyunu ve kilonu yazabilir misin?

Hiç bir bilgim olmadığı için yaklaşık olarak 30 dk kadar bir süre biçtim kendime. Yanlış da olabilir doğruda olabilir.. Zaten son zamanlarda meyve ve alternatif yiyeceklerin tamamını tüketiyorum neredeyse. Ayrıca çoğunluk olarak kollar üzerinde çalışıyorum kardeşim, arada başlamadan önce 20 ve bitirmeden önce de 20 olmak şartıyla şınav çekiyorum.

Bu arada; Kilom 65, Boyum 1.75 Kardeşim..

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
İdeal kilonuz 70.
Pek bir şey değil bir ay içerisinde istediğiniz kiloya ulaşmak için düzenli bir antreman şart.
Protein içerikli yiyeceklere yüklenmenizi tavsiye ediyorum, sizi yormayan ağırlıklarla oynamayın sizi zorlayacak ve kaldırabildiğiniz ağırlıklara girin.
Bu arada sadece kollara yüklenmeyin. Bir gün omuz, pazu, sırt çalışın. Öbür gün Ön kol, arka kol, bacak çalışın ;)

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
163
İdeal kilonuz 70.
Pek bir şey değil bir ay içerisinde istediğiniz kiloya ulaşmak için düzenli bir antreman şart.
Protein içerikli yiyeceklere yüklenmenizi tavsiye ediyorum, sizi yormayan ağırlıklarla oynamayın sizi zorlayacak ve kaldırabildiğiniz ağırlıklara girin.
Bu arada sadece kollara yüklenmeyin. Bir gün omuz, pazu, sırt çalışın. Öbür gün Ön kol, arka kol, bacak çalışın ;)

Pazu :D Dostum bol bol çiğ yumurta ye su tüket 5 mekik 5 şınav çek bunu hergün 3er 3er arttır 42 gün sonra taş

CruiserVaqabond

Uzman üye
23 Haz 2013
1,295
0
Adana
Kilom ideal olabilir fakat yapısal olarak çok zayıf görünüyorum dışarıdan. Bu yüzden önceliği kola veriyorum arkadaşlar :) Hem 5 KG başlangıç için idare eder diye düşünüyorum?

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Pazu :D Dostum bol bol çiğ yumurta ye su tüket 5 mekik 5 şınav çek bunu hergün 3er 3er arttır 42 gün sonra taş

Dostum ben şimdi göğüste bench press yap desem adam belki anlamayabilir o yüzden bu terimleri anlayabileceği şekilde kullandım.
Çiğ yumurta yemesin yumurtayı haşlamasını öneririm lütfen yanlış bilgiler vermeyelim :) Dostum sen dediklerimi yap ve bana kafan karıştığında öm at proffessionel trainer olurum :)

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Kollarının geniş olması seni kilolu göstermez bu sporu yaparken mantığınız neden çalışmıyor anlamıyorum. Emek verdiğim bir işte böyle düşünülmesini istemiyorum. Arkadaşlar protein ve karbonhidrata yüklenirseniz kilo alırsınız ve kilolu gözükürsünüz kol idmanları yaparak değil. Vücudunuzun tümünü çalıştırmanız gerekiyor ve bunu program olarak hazırlayacaksınız. Bunu isterseniz ben yapabilirim veya bir trainer dan isteyebilirsiniz.

CruiserVaqabond

Uzman üye
23 Haz 2013
1,295
0
Adana
Kollarının geniş olması seni kilolu göstermez bu sporu yaparken mantığınız neden çalışmıyor anlamıyorum. Emek verdiğim bir işte böyle düşünülmesini istemiyorum. Arkadaşlar protein ve karbonhidrata yüklenirseniz kilo alırsınız ve kilolu gözükürsünüz kol idmanları yaparak değil. Vücudunuzun tümünü çalıştırmanız gerekiyor ve bunu program olarak hazırlayacaksınız. Bunu isterseniz ben yapabilirim veya bir trainer dan isteyebilirsiniz.

Dostum, herşeyi yiyorum demiştim hatırlatırım. Olmuyor da olmuyor daha nasıl anlatayım bilmiyorum. Tamam anladık protein ve karbonhidrat diyorsun.. onlarıda tüketiyorum ama nafile.
Doktorla falan uğraşmak istemediğim için de bu yola başvurdum.

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Bu işe ilk boks yaparak başladım çünkü çok zayıftım ve boşa para verip zamanımı boşa harcamak yerine taktik öğrenip güçlenmeyi tercih ettim 6-7 ay boks yaptım ama maçlara hazır olamadan onu da bırakmak zorunda kaldım bir süre geçti insanların vücutlarıyla güzel kıyafetler taşıdığını gördüm ve kendime gelmem gerektiğini anladım senin gibi iki dambılla başladım ve sonuç alamadım çünkü yemiyordum yada yesemde kilo alamıyordum. Bunun tek sebebi düzensiz yemen. Günde 4-5 öğün yemek ye 1 tabak yiyorsan 2 tabak ye bol bol protein al karbonhidrat al eğer sublement kullanacaksan protein tozu kullanabilirsin sağlıklıdır ama amino asit vb ilaçlara sakın girme 55 kilo da başladım 1.79 boyum vardı düşün şimdi 1 sene geçti aradan 68 kiloyum 1.80 boyum var zamanla ;)

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Bu işe ilk boks yaparak başladım çünkü çok zayıftım ve boşa para verip zamanımı boşa harcamak yerine taktik öğrenip güçlenmeyi tercih ettim 6-7 ay boks yaptım ama maçlara hazır olamadan onu da bırakmak zorunda kaldım bir süre geçti insanların vücutlarıyla güzel kıyafetler taşıdığını gördüm ve kendime gelmem gerektiğini anladım senin gibi iki dambılla başladım ve sonuç alamadım çünkü yemiyordum yada yesemde kilo alamıyordum. Bunun tek sebebi düzensiz yemen. Günde 4-5 öğün yemek ye 1 tabak yiyorsan 2 tabak ye bol bol protein al karbonhidrat al eğer sublement kullanacaksan protein tozu kullanabilirsin sağlıklıdır ama amino asit vb ilaçlara sakın girme 55 kilo da başladım 1.79 boyum vardı düşün şimdi 1 sene geçti aradan 68 kiloyum 1.80 boyum var zamanla ;)

Protein tozu kullan yararlıdır diyip amino asite kullanma o bir ilaç o zararlı demek.....

İki ay spor yapan personal trainer kesiliyor bitiyorum şu triplere.

Proteinin yapı taşı nedir ? Amino asit. Protein tozu iç amino asit alma demek = protein tozu alma , tavuk balık süt ürünleri vs kullanma demekten farksız. Amino asit yapı taşı ve spor sonrası hemen alınıp kana hızlıca karışması için faydalı.

Evde dumbell ile çalışmak sadece seni bir şey yaptığına inandırır 2 tane 5 kg dumbell fazla bir yere ***ürmez hevesini kırma amacında değilim fakat malesef gerçek bu. Hiç değilse bir halter seti alman gerekir.

Ayrıca sadece kol çalışmak hiçbir fayda getirmeyeceği gibi hergün aynı yeri çalıştırmak kası büyütmek yerine küçültür.

Body buildingde en önemli parça bacak çünkü bacak çalıştığın zaman büyüme hormonu salgılanır ve kaslarının gelişmesine yardımcı olur. Hacim almak isteyen kişi mutlaka düzgün bacak çalışmalı.

Bu şekilde her kafadan yanlış sesler çıkarak arkadaşa yardımcı değil köstek oluyorsunuz.

Birde yukarda çiğ yumurta yeme denmiş çok saçma neden yemesin kardeşim ? Sarısını çıkarıp lıkır lıkır içersin bir kür yapıp. Eskiden tavuk gribi olduğu zamanlar salmonella virüsünden dolayı çiğ içmeyin vs vs muhabbeti vardı artık kalmadı o .

Eğer bu konuda beslenme takviye ve antreman desteği isterseniz özelden veya alıntı yaparak sorabilirsiniz. Malesef gördüğüm kadarıyla arkadaşlar yanlış ve eksik bilgi ile dolu.

Birde protein tozuna yüklenirsen kilo alırsın demiş yok öyle bir şey çalıştığın kadar alcaksın. Ben 5 ölçek koyarım ama idmanım kilom kas kütlem onu gerektirir ben şimdi kilo mu alcam ? Yağ mı tutcam.

Beslenme konusunda 4 5 öğün ye diyen olmuş 4 5 öğün neye göre ? Hangi öğünde ne tüketicek neyden uzak durcak neye yüklencek 4-1 8-3 5-1 5-2 (protein-karbo) dengesini neye göre sağlayacak.

En iyisi detaylı sorularını sor , gördüğümde cevap atarım.

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Seni şöyle cevaplayayım, evde çalışan bir insanın amino asit kullanmasının hiç bir etkisi olmayacaktır. Amino asiti karşılaması için sağlam bir idman gerekir. Proteini doğal yollarla ve protein tozuyla almasını önerdim ama sadece protein besin değerlerini karşılayamayacağı için sağlam ve sağlıklı beslenmeli ve ben iki ay yapıyorsam ve prof. trainer kesiliyorsam senelerdir bu işi araştırdığımdan ve ben o konuda işin espirsindeyim sizin gibi kaç genci yanlış yoldan doğru yola yönlendirdiğimi anlatayım mı? Emin ol maddi imkanım olsa sizin gibi nicelerini cebimden çıkartırdım

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Bu arada çiğ yumurtadan geçtiğimiz eylül ayı rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldım. Bütün çiğ yumurtalardaki mikrobu sen mi temizledin? okey. Amacım tartışma çıakrmak vs değil zaten bunun bilincinde bir insanım ama yanlış değil de eksik bilgi vermiş olabilirim ben on numara söyledim en iyisi benim demiyorum bundan sonra da mesaj yazarken veya konu açarken dikkatlice okursunuz ve kafanızda değerlendirip yorum yazarsınız iyi forumlar.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Siz kimsiniz de benim gibi gençleri yanlış yoldan çeviriceksiniz, senin yaşın kaç arkadaşım. 21 yaşındayım 4 yıldır spor yapıyorum bana masal okuma. Bu işleri geçiceksin.

Yok evde spor yapan amino asit kullanmamalı gereksizmiş ama protein kullanmalıymış, ya eğer şurada spordan anlayan benden başka adam varsa sana bir tarafıyla gülüyordur emin ol.

Senin yediğin yumurta bozuksa sorunluysa ben napiyim. Senin bünyen alerjikse kronik rahatsızlığın varsa yumurtanın günahı ne ?

Boş boş konuşma 2 ay spor yapıyormuş pt kesiliyormuş falan filan. 5 yıla geldi spor hayatım. Her türlü tecrübeye sahibim senin gibi yeni yetmeler bize ahkam kesemez koçum.

Madem yanlış biliyorsun doğrusunu öğreten oldu mu saygı duyacaksın. Hala gelmiş amino asit değli proteğin diyor. Ya yapı taşını nasıl kullanmamalı dersin akıl sır erdiremiyorum.

Bir kere ister sağlam spor yapsın ister yapmasın adaptasyon dönemi geçtiği an hem beslenmesini arttırmalı hem takviye almalı yoksa yerinde sayar.

He şimdi sen bilmiyorsundur söyliyim, evinde yediğin gıdaların biyolojik değeri var yumurtanın %98 gibi yüksek yani 100gr protein alırsan yumurtadan 98 ini vücut kullanır misal yeşil mercimekte %50 civarlarında 100 gr prot. varsa 50 gr vücut kullanır. Yani kişi evde beslendiğiyle protein ihtiyacını tam anlamıyla karşılayamaz.

Hala boş konuşup kendine güldürtmek istiyorsan devam et. Kimin ne olduğunu herkes görüyor bu cahil konuşmalarınla.

Daha çok yolun var hadi araştırıp okumaya devam et, sen yeni yeni okurken ben yıllar önceden şimdiye süre gelen zaman zarfında yalayıp yuttum bir çok şeyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.