SPSS kurulumu resimli anlatım#DARKHEALLER#

DarkHealler

Özel Üye
4 Eki 2015
8,058
6
izmir:)
Merhaba arkadaşlar SPSS kurulumu için öncelikle işletim sistemimiz kaç bit onu öğrenmeliyiz bilmeyen arkadaslar için ben göstericeğim .

Bunun için Başlat–>Bilgisayarım’a sağ tıklayın–> Özellikler Seçeneğini tıklayın.

kG9ybm.jpg

Resimde işaretlediğimiz yer bilgisayarınızın kaç bit olduğu benim bilgisayarım Windows 7 Ultimate 64 BİT bu yüzden klasördeki 64 bitlik klasöre giriyorum.

Klasör içindeki CI4G0ML.exe isimli uygulama dosyasını herzaman ki program kulumu şeklinde next-next diyerek kolay bir şekilde kurup SPSS programını kapatıyoruz.

CRACK İŞLEMİ

Şimdi en önemli noktaya geldik, Spss programını kurduk ancak crack işlemini yapmadan program stabil bir şekilde çalışmayacak bu işlem için; bilgisayarınızın BİT versiyonuna göre girmiş olduğunuz klasör içindeki EQX dosyasına giriyoruz, şöyle ki;

njQ3Jl.jpg

EQX dosyası içindeki tüm dosyaları kopyaladıktan sonra şu yolu izleyerek bu klasördeki dosyaları ilgili dizine yapıştırıyoruz.

Bilgisayarım->C: -> Program Files -> IBM -> SPSS

Bu klasöre tüm dosyaları yapıştırıyoruz ve SPSS programını açıp yoğun bir şekilde sınavlara çalışmaya başlıyoruz :), tabi sadece programı kurmakla olmaz sınavlarada çalışmak lazım simple smile Spss Kurulumu Nasıl Yapılır ?

– SPSS programının kurulumunu en açıklayıcı ve basit şekilde anlatmaya çalıştım, buna rağmen programı kuramayan olursa bana ulaşabilir, seve seve yardımcı olurum arkadaşlar.

İyi Çalışmalar.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Bi ara kısmi özelliklerini kullandım. Tam manasıyla kullanımını da öğretsen daha faydalı olacaktır üstad :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.