SpyNote 4 ve SpyNote 5 Karşılaştırması [Artılar Ve Eksiler]/20071999

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Öncelikle merhaba arkadaşlar 2017 yılına damga vuran Android uzaktan kontrol programı olan SpyNote'un iki sürümünü karşılaştıracağız, haydi başlayalım :)

İlk Olarak 4. Versiyonundan Başlayalım (SpyNote 4.0.0.0)

GUI:
P092ZO.png

Artılar (+):

(+)Sesli Çağrı Kaydetme Özelliği*
(+)Eğlence Menüsü (Benim için her RAT da olması gereken özelliklerden biri)
(+)Background Manager da "Home" tuşu bulunması (Bir nevi eğlence fonksiyonu)
(+)Göz yormayan Siyah Tema
(+)Kurban gelince sesli uyarı (.waw media file required)
(+)Dil yaması seçebilmeniz* (Belkide en önemli özelliklerden biride budur)
(+)Kişileştirebilme (Programın renkleri)
(+)Canlı Mikrofon*
(+)Panoya Kopyalanan Yazıları Alma* (Kurban şifresini ve panoya aldıysa harika bir özellik)
(+)Etrafta ki Wi-Fi leri keşfetme
(+)Alan dinlemesi yaptıktan sonra o kaydı kaydetme* (Olması gerek bir özellik)

Eksiler (-):
(-)Bilgisayar CPU'sunu %30 civarı kullanıyor (buda ısınmaya ve yüksek fan sesine sebebiyet vermektedir (intel core i5 5200u işlemci için))
(-)Server'ı telefonun şarjını biraz hızlı tüketiyor ve düşük performanslı cihazlarda kasma veya donmalara sebebiyet veriyor.
(-)Arada bir server ile bağlantı kopmaları yaşanabiliyor.

SpyNote 5 (5.x.x.x)

GUI:
az3z9d.png

Artılar (+):

(+)Keylogger Eklenmiş* (Muhteşem bir özellik birde gerçek zamanlı)
(+)Kameraya arka arkaya resim çekme eklenmiş
(+)Server bağlantısı diğerinden baya stabil
(+)Server telefonun bataryasını SpyNote 4 kadar fazla yemiyor
(+)Server telefonu kastırmıyor
(+)Hafif olmuş CPU da kullanmıyor
(+)Server-Client İletişimi Hızlı

Eksiler (-)

(-)Sesli Çağrı Kaydetme Özelliği Yok*(Büyük bir eksiklik)
(-)Canlı mikrofon yok*(çok önemli bir özelliği kaldırmış)
(-)Bazı personilize özellikler yok

Benim önerim SpyNote 4 Çünkü Bolca özellik var arada sırada server bağlantısı kopsa da iyidir :)

Son düzenleme:
10 Ara 2009
244
0
hocam senin android rat konularını takipteyim güzel bi şeyler çıkarsa paylaşmanı bekliyorum :) ayrıca spynote 5 sürümünde telefona format atılmadığı halde bağlantı komple gitti keylogger özelliğini kullanıyodum o sırada buga mı girdi ne olduysa bağlantı gelmedi bi daha cihazı kontrol ettiğimde benim server hala kuruluydu.

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
hocam senin android rat konularını takipteyim güzel bi şeyler çıkarsa paylaşmanı bekliyorum :) ayrıca spynote 5 sürümünde telefona format atılmadığı halde bağlantı komple gitti keylogger özelliğini kullanıyodum o sırada buga mı girdi ne olduysa bağlantı gelmedi bi daha cihazı kontrol ettiğimde benim server hala kuruluydu.

Yaza doğru bomba bir şey gelebilir beklemede kalın :), Olabilir SpyNote 5 serveri buga girmiş oalabilir önemli olan telefonda kontrol ettiğinde Görev yöneticisini açtığında çalışıyor olması server kurulu olsa da bir şey farketmez :)

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Spynote dahil Android ratlarin hemen hemen hepsi sıkıntılı.
Ya bağlantı yok, ya bağlantı var özellik yok. Ya var bağlantı kesiliyor. ByzehirX yapacaktı ama ban yedi.

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
bu sanırım java ile yazılmıştı java ratların şu artısı var mesela normal exe'de proactivesi yüksek olan antivirusleri geçmek zordur ama java bu sorun yok bence en büyük özellik bu

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Spynote dahil Android ratlarin hemen hemen hepsi sıkıntılı.
Ya bağlantı yok, ya bağlantı var özellik yok. Ya var bağlantı kesiliyor. ByzehirX yapacaktı ama ban yedi.

Dediğin gibi ama OmniRAT kusursuz diyebilirim şu anlık

bu sanırım java ile yazılmıştı java ratların şu artısı var mesela normal exe'de proactivesi yüksek olan antivirusleri geçmek zordur ama java bu sorun yok bence en büyük özellik bu

Server java ile cliente vb.net

mavilikral

Üye
19 Nis 2016
218
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar 2017 yılına damga vuran Android uzaktan kontrol programı olan SpyNote'un iki sürümünü karşılaştıracağız, haydi başlayalım :)

İlk Olarak 4. Versiyonundan Başlayalım (SpyNote 4.0.0.0)

GUI:
P092ZO.png

Artılar (+):

(+)Sesli Çağrı Kaydetme Özelliği*
(+)Eğlence Menüsü (Benim için her RAT da olması gereken özelliklerden biri)
(+)Background Manager da "Home" tuşu bulunması (Bir nevi eğlence fonksiyonu)
(+)Göz yormayan Siyah Tema
(+)Kurban gelince sesli uyarı (.waw media file required)
(+)Dil yaması seçebilmeniz* (Belkide en önemli özelliklerden biride budur)
(+)Kişileştirebilme (Programın renkleri)
(+)Canlı Mikrofon*
(+)Panoya Kopyalanan Yazıları Alma* (Kurban şifresini ve panoya aldıysa harika bir özellik)
(+)Etrafta ki Wi-Fi leri keşfetme
(+)Alan dinlemesi yaptıktan sonra o kaydı kaydetme* (Olması gerek bir özellik)

Eksiler (-):
(-)Bilgisayar CPU'sunu %30 civarı kullanıyor (buda ısınmaya ve yüksek fan sesine sebebiyet vermektedir (intel core i5 5200u işlemci için))
(-)Server'ı telefonun şarjını biraz hızlı tüketiyor ve düşük performanslı cihazlarda kasma veya donmalara sebebiyet veriyor.
(-)Arada bir server ile bağlantı kopmaları yaşanabiliyor.

SpyNote 5 (5.x.x.x)

GUI:
az3z9d.png

Artılar (+):

(+)Keylogger Eklenmiş* (Muhteşem bir özellik birde gerçek zamanlı)
(+)Kameraya arka arkaya resim çekme eklenmiş
(+)Server bağlantısı diğerinden baya stabil
(+)Server telefonun bataryasını SpyNote 4 kadar fazla yemiyor
(+)Server telefonu kastırmıyor
(+)Hafif olmuş CPU da kullanmıyor
(+)Server-Client İletişimi Hızlı

Eksiler (-)

(-)Sesli Çağrı Kaydetme Özelliği Yok*(Büyük bir eksiklik)
(-)Canlı mikrofon yok*(çok önemli bir özelliği kaldırmış)
(-)Bazı personilize özellikler yok

Benim önerim SpyNote 4 Çünkü Bolca özellik var arada sırada server bağlantısı kopsa da iyidir :)

Teşekkürler bilgilendirmeniz için apk yi nasıl fudliycaz samsung j7 telefona attıgımda virüs olarak görüyor yardımcı olumusunuz

SwindLer06

Yeni üye
15 Eyl 2018
36
0
bunda gerekmez apk bu jara dönustur fudla yakalanmaz kimseye

apk dosyasını jara dönüştürdükten sonra crypterlayıp daha sonra tekrar apk dosyasına mı çevirelim anlamadım bildiğim kadarıyla apk dosyasını cryperlamak veya fudlamak imkansız bilen varsa anlatsın ya da

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.