Sql açığı nasıl kapatılır

Reis4208

Üye
14 Mar 2017
155
0
Dünya
Öncelikle selamün aleyküm

Sitemde SQL açığı tespit ettim zaten vardı hatta bu yüzden bir Türk hacker grubundan sitem hacklendi lakin hala o açığın olduğunu biliyorum bu açığı nasıl kapatabilirim birisi bana anlatabilir mı ?

Şimdiden teşekkürler.

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
sql loginbypass mı yoksa sql injection mu sqllogin bypass ise sayfanın login girişine if else yapısıyla ' # gibi işaratlerin girilmesini engellettir sqlinjection ise sayfanın bulunduğu yapıları self link yap hem bu açığı kapatmanıza yardımcı olur hemde google ceo dostudur.

TheGeccsaa

Uzman üye
3 Nis 2013
1,332
0
sql loginbypass mı yoksa sql injection mu sqllogin bypass ise sayfanın login girişine if else yapısıyla ' # gibi işaratlerin girilmesini engellettir sqlinjection ise sayfanın bulunduğu yapıları self link yap hem bu açığı kapatmanıza yardımcı olur hemde google ceo dostudur.

bilgi için teşekkür ederim ihtiyacım yok ama çok yarlı bir bilgi

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
SQL injection açığı fakat bu işte daha yeniyim anlattığınız şeylerden fazla anlamadım ayrıntılı anlatabilir mısınız
Şimdi sana bir kaç yol söyleyeyim bir tanesini söyledim yukarıda zaten, diğer yollar scripti senin yazdığını varsayarak söylüyorum açığın meydana geldiği sayfada büyük bir ihtimal verileri get methodu ile çekiyorsun bu yüzden sql açığı meydana geliyor onun yerine post methodu kullan ve yine büyük bir ihtimal mysql kullanıyorsun onun yerine de pdo kullan

Reis4208

Üye
14 Mar 2017
155
0
Dünya
Şimdi sana bir kaç yol söyleyeyim bir tanesini söyledim yukarıda zaten, diğer yollar scripti senin yazdığını varsayarak söylüyorum açığın meydana geldiği sayfada büyük bir ihtimal verileri get methodu ile çekiyorsun bu yüzden sql açığı meydana geliyor onun yerine post methodu kullan ve yine büyük bir ihtimal mysql kullanıyorsun onun yerine de pdo kullan

Teşekkürler kardeşim

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
105
Anıtkabir
SQL injection açığı fakat bu işte daha yeniyim anlattığınız şeylerden fazla anlamadım ayrıntılı anlatabilir mısınız

veritabanına yapacağınız işlemleri şuna benzer filtreleyin: $sorgu=$baglanti->prepare("insert into kullanicilar (kullaniciadi,sifre,mail,Yetki) values (?,?,?,?)");

daha sonra:

$sorgu->bind_param("ssss",$kullaniciadi,MD5($sifre),$e_mail,$yetki); şunun gibi yaparak işleyebilirsiniz.

$sorgu->execute(); // Bununla da işlemi başlatırsınız.

php içindeki tüm sql sorgularını bulup (hepi topu 2-3 tanedir zaten) düzeltmeniz gerekiyor.

Reis4208

Üye
14 Mar 2017
155
0
Dünya
veritabanına yapacağınız işlemleri şuna benzer filtreleyin: $sorgu=$baglanti->prepare("insert into kullanicilar (kullaniciadi,sifre,mail,Yetki) values (?,?,?,?)");

daha sonra:

$sorgu->bind_param("ssss",$kullaniciadi,MD5($sifre),$e_mail,$yetki); şunun gibi yaparak işleyebilirsiniz.

$sorgu->execute(); // Bununla da işlemi başlatırsınız.

php içindeki tüm sql sorgularını bulup (hepi topu 2-3 tanedir zaten) düzeltmeniz gerekiyor.
Çok teşekkürler sağolun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.