SSD'ye orijinal windows kurma

bastalavista

Uzman üye
18 Ağu 2011
1,029
0
Ev
Merhabalar, laptopa ssd takmak istiyorum fakat cdrom bulunmuyor ve ikisini aynı anda takıp klonlama yapamıyorum. Haliyle hdd'yi söküp ssd'yi takacağım. Ve kullanmış oldugum laptopda orijinal windowsu kurulu. Şimdi ben windows'un sitesinden aynı sürümü indirip format atsam bunu etkinleştirme kodu sayesinde orijinal yapabilir miyim ?
Eğer farklı bir yolu varsa klonlamak da uygundur benim için. Şimdiden teşekkürler.

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhabalar, laptopa ssd takmak istiyorum fakat cdrom bulunmuyor ve ikisini aynı anda takıp klonlama yapamıyorum. Haliyle hdd'yi söküp ssd'yi takacağım. Ve kullanmış oldugum laptopda orijinal windowsu kurulu. Şimdi ben windows'un sitesinden aynı sürümü indirip format atsam bunu etkinleştirme kodu sayesinde orijinal yapabilir miyim ?
Eğer farklı bir yolu varsa klonlamak da uygundur benim için. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, evet tabii ki ürün anahtarı ile istediğin cihazı orjinal yapabilirsiniz. İyi forumlar geçirmeniz dileğiyle. :drunk

Cisco

Üye
22 Nis 2020
123
1
ISTANBUL

Evet bu mümkün ancak tek bir bilgisayarlık ürün anahtarı satın aldıysanız ilk olarak bu bilgisayarı hesabınızdan silmelisiniz .

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4

Öncellikle flash belleğinize iso dosyasını yazdır sonra ssd yi tak ve boot şekilde başlat windows u kur kurarken ürün anahtarını gir sonra güle güle kullan

İyi Forumlar

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Merhabalar,
SSD'ye windows kurulumu yaptıktan sonra ürün anahtarınız varsa girebilirsiniz yoksa lisanslama programı bularak ücretsiz bir şekilde lisanslayabilirsiniz.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
bastalavista
Ürün anahtarı saten windows 10 da sınırsız key atan program var onu kullanabilirsin ve windows 10 şuan hdd hangi sürüm kuruluysa onu ssd ye kur, saten keyler biosa gömülüyor otomatik aktivasyon yapar, klonlamaya gelince ise şey yapabilirsin usb hdd kutu alırsın link vereyim bunla dönüştürüp klon yaparsın ssd ye bu kablo aparat ile dönüştürün , yada masaüstü varsa hdd ssd ekle klon yap
https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/usb-30-sata-harici-harddisk-kutusu30-hdd-kablo-koruma-kilifi-P446202424

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,

Laptoplarda belirttiğiniz gibi artık cd room tercih edilmiyor. Onun yerine harici usb ssd alarak sorunuzu çözebilirsiniz.

Diğer sorunuza gelecek olursak evet lisans koduna sahipseniz orjinal halde kullanabilirsiniz. İyi forumlar dilerim

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
1,173

O ürün anahtarının süresi geçmediği sürece istediğin cihazda istediğin gibi kullanabilirsin.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Windows 10 işletim sistemini eğer önceden yükseltme yolu ile edindiyseniz, Windows 10'un dijital imzasına sahip olursunuz. Bilgisayarınızda donanım değişikliği yapmanız durumunda, tekrar Windows 10 işletim sistemini etkinleştirebilirsiniz. Donanım değişikliği yaptıktan sonra Windows 10'u yeniden etkinleştirme makalesindeki belirtilen adımları uygulayın ve sisteminizi etkinleştiriniz. Ayrıca bakınız: Windows 10'da etkinleştirme

Eğer Windows 10 işlemini satın aldıysanız, önceki sisteminizden tamamen kaldırmalı ve yeni sisteminize temiz kurulum yolu ile kurduktan sonra etkinleştirme işlemini gerçekleştiriniz.

Windows 10'da (1607 veya sonraki bir sürümü yüklü olması gerekir bunu öğrenmek için arama kutusuna > winver yazın ), Microsoft hesabınızı cihazınızdaki Windows 10 dijital lisansıyla ilişkilendirebilirsiniz. daha sonra önemli bir donanım değişikliği yaparsanız Etkinleştirme sorun gidericisini kullanarak Windows'u yeniden etkinleştirebilirsiniz.

- donanım degişikligi gerçekleştirmeden yapmanız gerekenler ve donanım değişikliğinden sonra yapmanız gerekenler diye iki başlıkta toplanmıştır bunları dikkatlice okuyup uygulayın donanım değişikliği yapmadan önce Windows lisans anahtarınızı Microsoft hesabınıza kaydettirmeniz gerekir aşağıdaki linkten nasıl yapılır öğrenin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.