Steam iade hakkında

BaserTM

Üye
31 Ara 2015
166
0
Öncelikle Selamün Aleyküm , 29 Temmuzda steamden 6 TLlik oyun aldım. İninal kart ile aldım. Şimdi steam iade kurallarına göre 2 saaten az oynanmış 14 gün içerisinde olması lazım. Ben 1 saat 20 dakika oynadım ve aldıktan 1 gün sonra iade için başvurdum. Başvurudan 1 gün sonra "satın alımınız iade edilmiştir" diye steamden e-posta aldım. Bu e-postadan sonra para geldiğini sanıp kontrol etmedim. Şimdi ininal sitesinden baktım hesapta para yok. İninal kullanan varsa aylık 2 TL para kesiyorlar fakat hesap işlem geçmişine baktığımda paranın hesaba yatırılmadığını gördüm. Ve aylık kesimleri çıkardığımda , Steam parayı iade etseydi 8 TL olması lazımdı. Ama şuan 2TL var gözüküyor . Sizce ne zaman iade edilir ? Ne yapmam lazım ?
Not: Çok uzun oldu ama en ince ayrıntısına kadar anlatayım sonra tek tek soru cevaplamak zorunda kalmıyayım diye uzun yazdım :RpS_rolleyes:

Son düzenleme:

Berkayr

Katılımcı Üye
26 Haz 2016
847
1
bursa
Öncelikle Selamün Aleyküm , 29 Temmuzda steamden 6 TLlik oyun aldım. İninal kart ile aldım. Şimdi steam iade kurallarına göre 2 saaten az oynanmış 14 gün içerisinde olması lazım. Ben 1 saat 20 dakika oynadım ve aldıktan 1 gün sonra iade için başvurdum. Başvurudan 1 gün sonra "satın alımınız iade edilmiştir" diye steamden e-posta aldım. Bu e-postadan sonra para geldiğini sanıp kontrol etmedim. Şimdi ininal sitesinden baktım hesapta para yok. İninal kullanan varsa aylık 2 TL para kesiyorlar fakat hesap işlem geçmişine baktığımda paranın hesaba yatırılmadığını gördüm. Ve aylık kesimleri çıkardığımda , Steam parayı iade etseydi 8 TL olması lazımdı. Ama şuan 2TL var gözüküyor . Sizce ne zaman iade edilir ? Ne yapmam lazım ?
Not: Çok uzun oldu ama en ince ayrıntısına kadar anlatayım sonra tek tek soru cevaplamak zorunda kalmıyayım diye uzun yazdım :RpS_rolleyes:

Bildigim kadar yanlış bilmiyorsam büyük ihtimal böyle iade paraları steam cüzdanına eklenir farklı bir oyun alabilirsin oyunlarda skin felen alabilirsin

BaserTM

Üye
31 Ara 2015
166
0
Hocam iade edilmiştir diyor kartına atılmış para ininal e para iadesi olduguna eminmisin sadece ininal cüzdan uygulamasından transfer yapılıyor diye biliyorum eger öyleyse mail felen at

İnternette biraz araştırdım da genel de herkes aynı sorun ile karşılaşıyomuş. Ticket attım bekliyorum. Genelde cevap geliyormuş e-posta ile , Ticket atanlara.
Herşey için sağol.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.