>>stokw hocamız ile röportaj :) <<<

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
Öncelikle stokw hocama bu güzel röportaj için teşekkür ederim.Bu yoğunluğunun arasında bana vakit ayırdı :)

Hadi sorulara gelelim :) ;​

1-stokw İsminizin nereden geldiğini ve yaşınızı öğrenebilir miyiz?

-Yaşım 23. ismim stoklamaktan geliyor. evimde bile olsun ne bulursam stoklarım. İnternetten bulduğum arşivler, resimler her şeyi topladığım için stoklamaktan geliyor.

2-Okuyorsanız okulunuzu veya çalışıyorsanız yaptığınız işi öğrenebilir miyiz?

-Okuyorum ve çalışıyorum. kendi dükkanımız var dükkanımızla uğraşıyorum. aynı zamanda okumakta olduğum 2 bölüm var.

3-Tht ile tanışmanız nasıl oldu ? Buralara geleceğinizi tahmin eder miydiniz?

-Tht de tanışmam lise sonda kütüphane görevlisiyken oldu. okulda yazıcı kurmam gerekiyordu ve bayağı eski yazıcıydı. yazılımdan anlayan hocamla beraber kütüphaneyi adam ettik yazılımlar barkod sistemleri derken yurtdışı fabrikasına kadar aradık sonuç yok tht biliyordum zaten ama üyeliğim yoktu açtım ve yazıcı konusunu açtım sonradan zaten aynı sene içinde 4 ay olmadan grafik asistanıydım. Kendimi sürekli geliştiriyordum grafiker oldum sonra bazı sebeplerle 10 ay uzak kalmak zorunda kaldım sonrasında grafik tim lideri oldum ve şuan underground tim liderliği yapmaktayım.

4-İlk hacklediğiniz site ? ve ilk yediğiniz hack’i sorsak ?

-İlk hacklediğim site çin sitesiydi. çin telekominikasyon şirketiydi ve hackledikten sonra hiçbiryerde paylaşmadım. Hack yemedim. dosya indirirken ve nette dolanırken orjinal olmayan linklerden indirme sağlarım.

5-stokw i tanımlayabilir misiniz?

-stokw biraz fazla hayalperest. haksızlığa gelemeyen, sürekli kendi melankolisinde olan, grafik ,hack, yazılım dan anlayan bir üye.

6- 1 gününüzden bahseder misiniz?

-Günüm geceden başlar genellikle geceleri uyumam sabahta o halde dükkanı açmaya giderim.iş ve montaj sebebiyle akşamları geç girerim eve sonrası da akşam dolaşmak olur. eve geldikten sonra ders çalışırım . hergün aynı döngü olur genellikle.

7-Tht de örnek aldığınız ve reel de örnek aldığınız birer isim verebilir misiniz?

-Tht de örnek aldığım isimlere gelirsek ;
>Veteran 7 vardır. kişiliği ve duruşu görüşleri son derece örnek alınacak bir kişidir.
> Raun: gerek forum gerek gerçek hayatta olsun sürekli iletişim halindeyiz. gayet olgun ve adaletsizliğe taammül edemez sağolsun sürekli bana destek çıkar.
>Ankebut: Gerçek abim olsa anca bu kadar severdim heralde

8-Tht den komik bir anı paylaşır mısınız ?

- Haha komik anı biraz sonu hüsranla biten anımdan bahsedeceğim :D
- yönetim ekibi olarak haxball oynayalım dediler ve çağırılacak en son adamı beni de çağırmışlardı.Takımlar bölündü ve ben de herakles hocamızla aynı takımdaydım. 2 gol attım kendi kaleme ve herakles hocamız bana 1 saatlik haxball oynamayı öğren sonra gel diyerek ban atmıştı.
:D:D

9-Bir Hacker nasıl olmalı sizce?

-Profesyonel hacker değilim bu konuda birşey demem saçma olur ama, hacker olmak için sadece brüte bilmek yeterli değildir. daha farklı ve sağlam metodlar öğrenilip gelişmek gerekmektedir.

10-Hayatta vazgeçmem dediğiniz şeyler nelerdir ?

-Uğruna yaşadığım herşey yani Türkiye derim.:)

11-Deep web e girersek Fbi kapımızı çalar mı ? :D

-Çalar zaten fbi aşağıda bekliyor birisi girse de kapısını çalsak diye Deepweb zararına inanmıyorum girince olacaklara çok dolaştım ve çok bilgi kaynağı buldum.

12-Underground Tim in liderisiniz zorluklarından ve güzelliklerinden bahseder misiniz?

-Profesyonel hacker değilim bu konuda birşey demem saçma olur ama, hacker olmak için sadece brüte bilmek yeterli değildir. daha farklı ve sağlam metodlar öğrenilip gelişmek gerekmektedirGönderildiği tarih:00:10Kimden:stokw12 - underground tim liderliğinde zorluk yok denecek kadar az çünkü ekip bomba gibi çalışıp didiniyorlar, şuan biraz durgunuz fırtınadan önce deniz çarşaf gibi olur ne de olsa :)güzel yanı liderlik olgusu yok abi kardeş var timimizde. birinin derdi oluyor çözüm arıyoruz, birisi canı sıkılıyor troll amaçlı şakalar yapıyor gülüyoruz hep beraber.

13-Peki üstün güçleriniz olsa neleri değiştirir diniz?

-Kararlarımdan pişman olmam fakat bazı şeyleri değiştirmek istesem ananemle daha çok vakit geçirmek isterdim.

14-1 Hayalinizi paylaşır mısınız?

-Hayalim dünya üzerinde hiç bir insanın yokluk çekmemesi. biri ekmeği çöpe atarken biri çöpte bulduğu ekmeği yememeli.. kendim ile ilgili hayale gelirsek sanırım bi' kızımın olması.

15-Ülkemizde siber konusunda neler düşünüyorsunuz?

- ne kadar dışarıdan yok edilmek istensekte türkiye diğer ülkelere bakılınca çok ileri durumda.her konuda böyle aslında sağlık, eğitim, askeri, ulaşım ve türevi konularda gelişmiş durumda olduğumuzu düşünüyorum.Mesela en alakasız şekilde filmlerde/dizilerde hastalanan bi' oyuncuyu yurtdışına hastaneye yatırılınca iyleştirilirdi. şimdi böyle birşey söz konusu bile değil yavuz gibi doktorlarımız var : Siber konusuna gelirsek türkiye bu alanda da kendini geliştiriyor ve yeni nesil büyüdükçe daha büyük işlere imza atıp ülkemizi siber alandada geliştireceklerine inanıyorum.

16- 1 itiraf yapabilir misiniz?

-itiraf etck bisy bulamdım :D

17-Son olarak Tht ailesine söylemek istediklerinizi yazar mısınız?

Tüm turkhackteam ailesine bugüne kadar yanımda oldukları için teşekkür ederim. Burası sadece bir site değil aile 1 gün girmeyince özlüyorsunuz :)
Yeni başlayan arkadaşlara azimli olmaları ve bilgi öğrenmelerini tavsiye ediyorum. Herşey rütbe değildir arkadaşlar renginiz sarı mavi kırmızı olsun farketmez önemli olan adaletli ve saygılı olmanız.saygılı olduğunuz sürece hayatta herşeyde faydasını görürsünüz. asla ve asla öğrenmeyi bırakmayın.Motive açısından bu video biraz daha gaza getirici olabilir tavsiye ederim :) ...

--Çok teşekkür ederim dostum güzel soruların için mükemmeldi 2 sene yi geçmişti ropörtaj üzerinden :)--

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=ayJ8cUUZesU"]https://www.youtube.com/watch?v=ayJ8cUUZesU[/ame]

Son düzenleme:

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
Hani bana röportaj:trl
Eline sağlık güzel röportaj olmuş

sağolasın :)

Rep dinliyor :D
GÜZEL BİR RÖPORTAJ OLMUŞ ELİNE SAĞLIK

sagolun hocam :)

Ağzınıza yüreğinize sağlık çok güzel bir röportaj olmuş:)
tesekkurler :)

Çok güzel bir röportaj olmuş elinize sağlık :)

tesekkurler :)

Güzel röportaj, takdir ettim

sagolasın :)

aslan4111

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
3,492
8
Kendisi sevdiğim bir "Adam"dır.Gerek samimiyet gerek ciddidiyet bunları dozunda yansıtabildiğini düşünüyorum.Sorular da gayet güzel.Eline sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.