Sunucudan Veri Ceken Oyunlarda Hile Nasil Yapilir? Android

KaraPapak36

Katılımcı Üye
28 Nis 2016
657
1
Basliktada dedigim bilgilerini sunucudan ceken bir android oyunda hile yapmanin bir yolu var midir?

Bilgisayarım memory'sindeyken veriyi değiştirip öyle gönderilmesini sağlamak gerek diye düşünüyorum bunun içinde programda memory read/write etmek gerek. Memory read/write içinde verinin hangi memory adresine kayıt edildiğini bilmek gerek. Asıl mesele onu bulmakdan geçiyor düşünsene bilgisayarın içerisinde kim bilir hangi bellek adresinde nerde....

24 Mar 2015
58
1
Oyunun bilgilerimi shared preferences icindeki xml dosyasina kaydettigini farkettim degistirmek ise yaramiyor yazma iznini kaldirdim belki ise yarar diye olmadi. Bu dosyayi kullanip bisey yapilabilir mi

Öncelikle Yardım Merkezine açarsan daha çok yardım olur...

Bu tür işlemler uzun bir süreç istiyor...

Android oldugu icin buraya actim tasinabilirse sevinirim

Son düzenleme:

KaraPapak36

Katılımcı Üye
28 Nis 2016
657
1
Oyunun bilgilerimi shared preferences icindeki xml dosyasina kaydettigini farkettim degistirmek ise yaramiyor yazma iznini kaldirdim belki ise yarar diye olmadi. Bu dosyayi kullanip bisey yapilabilir mi

Öyle dosyadaki verileri değiştirerek olacak işler değil. Dediğim gibi önce low seviye program dillerini iyi bilmek gerek çünkü bu işler için gayet kullanışlılar sonra memory'den değiştirmek gerek. Memory işlemlerini araştır ben çok baktım bayağı zor işler o yüzden bıraktım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.