Süre

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jimmyk

Üye
15 Eyl 2012
104
0
Mesela bir yarışma yapacağım . Bir süre eklemek istiyorum süre geriye doğru sayarken 0 olduğunda mesela form2.show olsun form 2 ye de Süreniz bitmiştir yazacağım yardım eder misiniz ? :D:yo:yo:D

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByImpera

Katılımcı Üye
25 Ocak 2012
562
0
Form1.vb
:) tabi kardeşim yardım edeyim

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
süre = "20" ' Kaç Saniye İse
Timer1.Start()
End Sub
Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer3.Tick
süre = süre - 1
Label1.Text = süre
If süre = 0 Then
MsgBox("Malesef Sürenin Sonuna Geldiniz Yarışmayı Kazanamadınız.", , "Süre Bitti")
End If
End Sub

Şeklinde Yapabilirsin

Okan Matra

Uzman üye
4 Şub 2012
1,056
0
İstanbul
Bi Dene

Forma 1 Tane Timer Ekleyin Wiew Code'a Direk Yapıştırın.

Private Sub Form_Load()
Timer1.Enabled = True 'Timer 1 çalışacak
Timer1.Interval = 1000 'her 1 SN de
Label1.Caption = "60" 'hangi sayıdan geri sayacaksak o rakamı yazıyoruz
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
Label1.Caption = Val(Label1.Caption) + 1'timer her SN çalıştığı için label 1 de yazarn RAKAM dan 1 çıkaracak güzel mantık
If Label1.Caption = "0" Then 'label1 0 olduğunda msgbox ile bizi uyaracak
MsgBox "Süre Doldu"
Timer1.Enabled = False
End If
End Sub

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.