Taradığım sitede güvenlik açığı var mı, yok mu anlamadım... varsa açığı nasıl kapatabilirim...

bir-meraklı-kişi

Yeni üye
21 May 2023
7
1
"vega" isimli program ile kendi (wix) web sitemi taradım ve program sitede açık olduğunun uyarısını verdi, SORUM ; program web sitede açık bulmuş mu, sitede açık varsa nasıl kapatabilirim? Ekran fotoğrafı 1(7vc1ztz.jpg), 2(1eyrhx7.png), 3(ljk9mht.jpg)

Son düzenleme:

I AM EAC0D3Rx

Black Hat Lider Yardımcısı
17 Eyl 2023
1,682
890
Matrix
/iletisim-contant sayfasından kötü amaçlı kod, yazılım eklenebilir, oradan yetkisiz erişim denenebilir. bu sayfaya sadece yetkili kullanıcıların erişimine izin verebilirsin.

bir-meraklı-kişi

Yeni üye
21 May 2023
7
1
/iletisim-contant sayfasından kötü amaçlı kod, yazılım eklenebilir, oradan yetkisiz erişim denenebilir. bu sayfaya sadece yetkili kullanıcıların erişimine izin verebilirsin.
Sağol, Teşekkür ederim ; "iletisim-contant" sayfası isteyen kişinin e-postama mesaj göndermesi için bir sayfaydı, sayfayı silip yeni bir sayfa açmayı düşünüyorum yeniden açık var mı diye tararım programla. Bunlardan başka açık olabilir mi çünkü "sql enjeksiyon" uyarısı da veriyor...

I AM EAC0D3Rx

Black Hat Lider Yardımcısı
17 Eyl 2023
1,682
890
Matrix
Sağol, Teşekkür ederim ; "iletisim-contant" sayfası isteyen kişinin e-postama mesaj göndermesi için bir sayfaydı, sayfayı silip yeni bir sayfa açmayı düşünüyorum yeniden açık var mı diye tararım programla. Bunlardan başka açık olabilir mi çünkü "sql enjeksiyon" uyarısı da veriyor...
özelden site adını verirsen tüm açıkları taratabilirim

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
312
170
Web
"vega" isimli program ile kendi (wix) web sitemi taradım ve program sitede açık olduğunun uyarısını verdi, SORUM ; program web sitede açık bulmuş mu, sitede açık varsa nasıl kapatabilirim? Ekran fotoğrafı 1(7vc1ztz.jpg), 2(1eyrhx7.png), 3(ljk9mht.jpg)

Eğer siteniz wix ise buradaki kadar büyük açıkların olacağını düşünmüyorum sonuç olarak büyük ve şirket ve içerisindeki binlerce belki milyonlarca sitenin güvenliğinden sorumlu bu sebeple bana kalırsa programın bulduğu açıklar sitenizde bulunmuyor olabilir ayrıca bu programlara her zaman güvenmemek lazım manüel açık taraması her zaman daha tutarlıdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.