Tehlikeli mail aldım ne yapmalıyım

emrex7

Üye
19 Şub 2016
103
0
ankara
"Sevgili arkadaşım,
*
Ben Afrika, Ouagadougou Bankası Hesapları ve Denetim Bölümü Başkanı duyuyorum. Sana aşağıda açıklanmıştır Bu ticari işlem taşıma kapasitesine sahip olabilir dikkatli bir düşünce sonra sizinle iletişim kurmak için karar;
Benim departmanı, ben $ 13,5 milyon dolar terk edilmiş bir toplamı (Onüç milyon $ 500,000) keşfetti. bir uçak kazasında 2007 yılında tüm aile birlikte ölen yabancı müşteri birine ait bir hesap içinde.

ben onun ölümüyle ilgili bilgi aldı beri fon serbest olamaz çünkü biri onu Ölen akraba veya ilişkili olarak bir sonraki bankacılık kılavuzlarda belirtilen için geçerli olmadığı sürece, banka gelip parasını iddia akrabası sonraki bekliyor olmuştur ama ne yazık ki onun yakın akraba sözde öğrendim (oğlu ve eşi) .Bu ben şimdi sana ve serbest bırakmak için bu iş teklifi yapmaya karar verdi bu keşif üzerine nedenle iddiasının arkasında kimse kalmadı uçak kazasında onunla birlikte öldü size para yakın akraba olarak kimse bunun için geliyor çünkü güvenlik ve daha sonraki ödenmesi için ölen (Ben onun iş ortağı olarak size sunmak istiyorum) ve sahipsiz olarak Banka hazine içine gitmek için bu parayı istemiyorum Bill.

Bankacılık kanunu ve burada kılavuz gibi para yedi yıl sonra Sahiplenilmemiş kalması durumunda, para sahipsiz fon .. Bu iş yakın akraba olarak yabancının talebi gerçeği ile occasioned olarak Banka hazinesine aktarılmış olacağını öngörmektedir müşteri bir yabancı ve bir Burkina bir yabancıya akrabası sonraki duramaz olmak.

Bu paranın% 35'i yabancı hesaba sağlanması bakımından, yabancı ortak olarak sizin için olacağını kabul edersiniz,% 10 iş sırasında masraflar için kenara edilecek ve% 55 benim için olacaktır. Ben belirtilen yüzdelere göre ödenmesi için ülkenizi Orada ziyaret edecek sonra. olarak düzenlenmiş nedenle ölen müşteri akrabası sonraki bankaya ilk uygulamanız gerekir hesabınıza Bu fonun hemen transferini sağlamaktır.

Cevabınız aldıktan sonra, ben faks ile size gönderebilir veya uygulamanın metni e-posta göndereceğiz. Bu işlem hitch serbest olduğunu senin dikkatine getirmek için başarısız olmaz ve tüm gerekli düzenlemeler transferi için yapılmış gibi korku herhangi atom eğlendirmek olmamalıdır ..

Ben acil yanıt için *****@gmail.com ile bu transaction.Reach beni devamı için size tüm detayları göndermeden önce size bu mektubu aldıktan hemen en kısa sürede bana ulaşın ve bana uluslararası pasaport dahil olmak üzere kişisel veri göndermek bekliyoruz."

Böyle bir mail geldi ne yapmalıyım?

Bu arada mail yabancı ülkeden geldi ve sonunda beni acil ara diyor.Size çevirisini attım

Son düzenleme:

emrex7

Üye
19 Şub 2016
103
0
ankara
Şuan biraz araştırma yaptım bir tane fransız sitesinden mail geldiğini anladım ama tüm yazılar ingilizce.Şaka olmasını istiyordum ama sitenin mail bilgisi ile gönderilmiş.Cidden sizden biride yapmış olabilir mi?

K4RDAN4DAM

Uzman üye
22 Mar 2015
1,675
5
YOK
Buna Benzer Mailler o kadar cokki içerıgını okuman anlaman lazım. Adam dioki işte genel olarak , Zaten amac dolandırmak : İşte Ölen bırını iddia ederek bu kişiye ait yuksek rakamda para kaldıgını ama parayı alabılmelerı ıcın bır mıktar para gerektıgını boylece bu tutardan % 50 gıbı buyuk rakamlar vereceklerını soyleyerek sızı avlamaktadırlar. Biraz maillestikten sonra size hemen bır hesap numarası verıyorlar ve para yatırmanızı isticekler ortak olmanız ıcın. E Haliyle para gonderen masum internet kullanıcıları dolandırılmıs oluyorlar ..

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.