Telefon rat

gazozman

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
424
0
İyi forumlar
Ben youtube üzerinden ROkul v5 adlı uygulama indirdim.
Uygulamayı kurduğum gibi silindi ve bende önemsemedim.
Sonra p.rno sesi geldi telefonumdan. 1-2 dakika sonra trojan yediğimi anladım.
Karşıdaki kişi beni duyabiliyordu.
Ondan tekrar açmasını istediğimde telefonun ekranına ' Hangi sesi açayım ' gibi bir mesaj yazdı.
Ben tekrar söyleyincede açabildi yani.
Ben karşıdaki kişiyi bir şekilde korkutup yüklediği uygulamayı kaldırttırdım. Normalde uygulamalarda gözükmüyordu. Avast tan tarama yapınca birşey bulamadım sildikten sonra.
Trojan kalkmış mıdır telefonumdan ?
Edit : telefonum android

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Android tabanlı telefona bulaşmışsa virüs;
1) Telefonu güvenli modda başlatıp Antivirüslerle temizleyebilirsin(Bitdefender tavsiyemdir)
2) Antivirüslerle müdahale edilemiyorsa, format atabilirsin(Telefon ve hafıza kartındaki dosyalarını flash diske yedekle veya bilgisayara kopyala. Sonra telefona format at, hafıza kartını da biçimlendir)
2) Antivirüslerle temizlenmiyorsa ve de virüs hiçbir şekilde bulunamıyorsa veya formatla kaldırılamıyorsa telefonuna orjinal romu/firmwareyi yüklemeni öneririm.(kesin çözüm)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.