Telefon su gibi şarj harcıyor

HyltMan

Üye
8 Ocak 2017
156
0
[COLOR="redMerhaba Tht ailesi,geçen gün telefonumu tamire verdim ve anakart yandı dediler değiştirdim hicbir sorun yoktu fakat eve geldigimde "mdnsd" adında bir şey pilimin büyük bir oranını tükettiğini gordum firefox ve facebook yüklü değil bunu nasil yok edebilirim yardimci olursaniz super olur[/COLOR]

Ayarlarda Uygulama Görüntüsü: [URL="https://tik.lat/H8oDd"] https://hizliresim.com/YdPGq2[/URL]

[COLOR="red

Moderatör tarafında düzenlendi:

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Keşke anakarti değiştirmedeydin çoğu telefoncu para kazanmak için yapıyor telefona gelince eğer elinde bilgisayar var ise telefonun stock rom yüklemeyi dene

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Merhabalar, telaş yapmanıza gerek yok. Bu sorunla sık sık karşılaşanlar oluyor. Çözümüde pek de zor değil. Öncelikle Firefox tarayıcısı yüklüyse kaldırın. Google Play Store'a gidin ve CCleaner uygulamasını indirin. Ardından açın.
Analiz et düğmesine dokunun ve analizin görünmesini bekleyin. Birkaç dakika sürebilir.
mdnsd , Belgeler klasöründe göründü . Sizinkini görmüyorsanız, İndirilenler ve görünen diğer klasörleri kontrol edin.
mDNSd servisini kaldırılması için bütün klasörü seçin. Temizle düğmesine dokunun.

HyltMan

Üye
8 Ocak 2017
156
0
Merhabalar, telaş yapmanıza gerek yok. Bu sorunla sık sık karşılaşanlar oluyor. Çözümüde pek de zor değil. Öncelikle Firefox tarayıcısı yüklüyse kaldırın. Google Play Store'a gidin ve CCleaner uygulamasını indirin. Ardından açın.
Analiz et düğmesine dokunun ve analizin görünmesini bekleyin. Birkaç dakika sürebilir.
mdnsd , Belgeler klasöründe göründü . Sizinkini görmüyorsanız, İndirilenler ve görünen diğer klasörleri kontrol edin.
mDNSd servisini kaldırılması için bütün klasörü seçin. Temizle düğmesine dokunun.

Dediğinizi yaptım fakat oyle bir dosya gozukmuyor tum klasorleri kontrol ettim virusmu girdi acaba ?

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
Merhaba Tht ailesi,geçen gün telefonumu tamire verdim ve anakart yandı dediler değiştirdim hicbir sorun yoktu fakat eve geldigimde "mdnsd" adında bir şey pilimin büyük bir oranını tükettiğini gordum firefox ve facebook yüklü değil bunu nasil yok edebilirim yardimci olursaniz super olur

Ayarlarda Uygulama Görüntüsü: https://hizliresim.com/YdPGq2

Not:Tamire götür diyenler olmasin diye söylüyorum ogrenciyim suan sinava hazirlaniyorum ve ailemin maddi durumu buna yeterli degil lütfen yardimci olun sizden baska yardimci olucak kimsem yok simdiden teşekkürler followers asistan ile alakalı degil 2 senedir kullanıyorum sorun yeni başladı :(

1 Telefonda ana kart değiştimi gerisi tutmuyor samsung note 4 vardı yaptırdım adam telefonun tuş takımını içeri göçertmiş dedim bunu yapacaksın yapmazsan polis merkezi amirliğine gidicem dedim yaptım dedi verdi 1 ay sonra aynısı oldu sende bu hatayı servisi yaptıysa şikayetçi ol eğer yapmadıysa yapabileceğin bir şey yok ana kart değiştirilen yani beyin değiştirilen bir telefondan hayır gelmez

SerdarCoruk

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,302
8
127.0.0.1
Telefonun markası ve modeli ne, batarya durumuna bakılması lazım anakartında sorun yoksa ki değişmiş diyorsun (tabii ne kadar yapabildilerse, telefoncuların son çaresidir anakart değiştirmek arızalı olan kısmı yaparlar ilk önce anakart değişti derler müşteriye), mdnsd uygulamasının uygulama bilgileri kısmını özelden yolla konu altında yardımcı olmaya çalışayım

HyltMan

Üye
8 Ocak 2017
156
0
Telefonun markası ve modeli ne, batarya durumuna bakılması lazım anakartında sorun yoksa ki değişmiş diyorsun (tabii ne kadar yapabildilerse, telefoncuların son çaresidir anakart değiştirmek arızalı olan kısmı yaparlar ilk önce anakart değişti derler müşteriye), mdnsd uygulamasının uygulama bilgileri kısmını özelden yolla konu altında yardımcı olmaya çalışayım

Ozelden yazdim hocam yardimci olursaniz sevinirim

Rom attıktan sonra pil kalibrasyon ayarı bozulur. Şarjı %100 yaptıktan sonra pil kalibrasyonu yapıp tekrar denemenizi tavsiye ediyorum.

Konuyu okudunuzmu bilmiyorum bataryada sorun yok ss e bi bakin bi uygulama var tum sarji o yiyor batarya yeni daha

Moderatör tarafında düzenlendi:

qunJacks

Uzman üye
17 Ocak 2016
1,297
3
Diyarbakır
Ozelden yazdim hocam yardimci olursaniz sevinirim

Konuyu okudunuzmu bilmiyorum bataryada sorun yok ss e bi bakin bi uygulama var tum sarji o yiyor batarya yeni daha

Ben bataryada sorun var demedim :) rom attığınızda kalibrasyonu bozuluyor ve batarya %100 görünse bile %100 dolmuyor. Bu yüzden kalibrasyon yapmanızı öneriyorum. Ayrıca rom attıysanız magisk manager ile rootlamanızı öneriyorum. Magisk manager uygulamasında bulunan modüller sayesinde batarya ömrünüzü arttırabilir ve telefonunuza daha yüksek bir performans sağlayabilirsiniz.

Not: Tekrar söylüyorum :) örneğin bataryanız 4000mah ise romdan sonra bunun kalibrasyonu yapılmadığı için o romda batarya kaç mah görünüyorsa ona göre şarj dolar. Yani attığınız romun pil değerleri 1000mah ise telefonunuzun bataryası 1000 mah olunca %100 dolmuş gibi gösterir. Bu yüzden kendi pil değerlerinizi kalibre edip bataryanızın düzgün dolmasını sağlayabilirsiniz. Batarya kalibrasyonu uygulama ile en fazla 2 dakikada yapılır. Ayrıca resimde gördüğüm üzere instagram takipçi uygulaması çok şarj harcıyor. Uygulama ayarlarına girerek arka planda çalışmasını engellerseniz şarjdan tasarruf etmiş olursunuz.

HyltMan

Üye
8 Ocak 2017
156
0
Ben bataryada sorun var demedim :) rom attığınızda kalibrasyonu bozuluyor ve batarya %100 görünse bile %100 dolmuyor. Bu yüzden kalibrasyon yapmanızı öneriyorum. Ayrıca rom attıysanız magisk manager ile rootlamanızı öneriyorum. Magisk manager uygulamasında bulunan modüller sayesinde batarya ömrünüzü arttırabilir ve telefonunuza daha yüksek bir performans sağlayabilirsiniz.

Not: Tekrar söylüyorum :) örneğin bataryanız 4000mah ise romdan sonra bunun kalibrasyonu yapılmadığı için o romda batarya kaç mah görünüyorsa ona göre şarj dolar. Yani attığınız romun pil değerleri 1000mah ise telefonunuzun bataryası 1000 mah olunca %100 dolmuş gibi gösterir. Bu yüzden kendi pil değerlerinizi kalibre edip bataryanızın düzgün dolmasını sağlayabilirsiniz. Batarya kalibrasyonu uygulama ile en fazla 2 dakikada yapılır. Ayrıca resimde gördüğüm üzere instagram takipçi uygulaması çok şarj harcıyor. Uygulama ayarlarına girerek arka planda çalışmasını engellerseniz şarjdan tasarruf etmiş olursunuz.

Rom atmadim lg g2 marka telefonum var suan bu birden ortaya çıktı bi cesit uygulama fakat silemiyorum bi turlu ondan yardim istedim kalibrasyon ise yaramaz cunku uygulama buyuk oranda pili sömürüyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.