Telefon usb giriş hk.

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Evet arkadaşlar bugün benim bir yardıma ihtiyacım var daha doğrusu bir soru.
Şimdiden uyarayım gereksiz post kasanlar ihbar edilecektir.
Sorun şu : Telefonu usb girişi sadece telefonu şarj ediyor. Bilgisayara bağlayamıyorum.
Farklı 10'a yakın kablo denedim ve hepsi aynı farklı telefonları ise okuyor. Farkı bilgisayarda da denedim sonuç aynı yani sorunun telefondan kaynaklandığı bellki.

Düşüncem : USB giriş yeri bozuk yada telefonu fazla kurcaladığım için kernel ile ilgili bir sorun var..

Denediğim çözümler : Telefonu fabrika ayarlarına getirmek. Emmc sıfırlamak vb yapılabilecek her şeyi yaptım... USB Girişini tiner ile ve okuduğum garip yöntemler ile temizledim aynı. Kies, driver, media player aç gir dene vb şeyleri boşuna yazmayın google'da 50. sayfaya kadar olan her yöntemi denedim. En son MobileGo uygulaması ile telefonumu wi-fi ile rootlayama çalıştım ama sonuç nafile. Telefonu rootlayamıyorum...
Telefonum şudur :
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Mnes4Z_XD_s[/ame]

Aklımdaki soru :
1 - ) Herhangi bir telefondan usb yerini söküp buna lehimlesem sorun çıkar mı yoksa çalışır mı?

Kesin bilgisi olan cevap versin lütfen.
Telefonun garantisi falan yok Bosna Hersek'den aldım. Götürüp yaptırma imkanımda pek yok zaten garantisi olsa bile Root vb şeyler yaptığım için gitmiştir yani her şey bana bağlı.
Saygılar....

Son düzenleme:

SolKlik

Üye
3 Eki 2015
120
0
Konya
Aynısı bende de var. Şarj soketin bozulduysa eğer sende bunu garantide değilde farklı bir mağazada yaptırdıysan bu sıkıntı veriyor. Data bozulmuş olabilir. Kolay Gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.