Telefonum çalındı

WuppeR

Üye
1 Ara 2011
165
0
Sakarya
Merhabalar. Ben yurt dışından getirdiğim telefonumu türkiyede kaybettim büyük ihtimalle çalındı. Bulamıyorum. Telefonu 1 hafta önce getirmiştim ve herhangi bir pasaport kaydı yaptırmadım. Yinede telefonu bulan/çalan kişi pasaporta kayıt ettirdiğinde telefonu bulabilme şansım varmı. Bu konu hakkında detaylı bir bilgisi olan varmı acaba yardımcı olabilecek. polise gittim herhangi bir işlem yapamadıklarını söylediler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lord Of Hack

Yeni üye
24 Ocak 2019
36
0
....
Eğer google hesabınız telefonunuzda açıksa ve internetinizde açıksa googleın telefonumu bul özelliği var.Onu bir araştırabilirsiniz.(İnternet açık değilse internetin en son açık olduğu konumu gösterir.)

WuppeR

Üye
1 Ara 2011
165
0
Sakarya
Arkadaşlar polise gittim herhangi birşey yapamıcaklarını söylediler. Telefon Huawei mate 20 pro hesabım kayıtlıydı ama alan kişi gerizekalı değilse hard reset atıp bypass yaparak telefonu açabılır. benim bilmek istediğim tek şey şu imei no elimde mevcut. bu kişi gidipte telefona imei atmak istemicektir. buldugu bi pasaporta kayıt ettirip kullanıcaktır. kayıt ettirdiği anda benım herhangı bi işlemim olurmu diye sormak istemiştim baya karışık bi durum farkındayim huawei ye mesaj attım btkya mesaj attım sizlerede sormak istedim belki başına böyle bir dert gelmiş olan olur diye. Cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederim daha fazla bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Merhaba Dostum Ben de yurt disindan getirdim Teelfonun kutusunun ustunde imeil Yazar O imeil Ile Polise Başvuruda Bulunabilirsiniz

Ustam polise gittim herhangi birşey yapmıyacaklarını söylediler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ripplay

Üye
29 Tem 2017
171
0
Arkadaşlar polise gittim herhangi birşey yapamıcaklarını söylediler. Telefon Huawei mate 20 pro hesabım kayıtlıydı ama alan kişi gerizekalı değilse hard reset atıp bypass yaparak telefonu açabılır. benim bilmek istediğim tek şey şu imei no elimde mevcut. bu kişi gidipte telefona imei atmak istemicektir. buldugu bi pasaporta kayıt ettirip kullanıcaktır. kayıt ettirdiği anda benım herhangı bi işlemim olurmu diye sormak istemiştim baya karışık bi durum farkındayim huawei ye mesaj attım btkya mesaj attım sizlerede sormak istedim belki başına böyle bir dert gelmiş olan olur diye. Cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederim daha fazla bilgisi olan varsa lütfen yazsın.
Hocam anladığım üzere siz pasaport kaydını yaptırmamışsınız yani telefon yurt dışından gelme kaçak telefonla eş değer o zaman. Yani alan adamında pasaport kaydıyla uğraşacak bilgisi olacağını sanmıyorum. Kaybettiyseniz ve birisi bulmuşsa hard reset ve bypass işleminin de olacağını sanmıyorum. Tek çare iphone veya android telefon bulma uygulamaları. Veya düşürdüğünüzü düşündüğünüz yerde ufak bir gezinti ve iyi bir insanın bulmuş olma ihtimaliyle çevredeki esnaf tarzı yerlere sorma. Onun dışında yapabilicek bir şey görünmüyor gibi yani çok geçmiş olsun

WuppeR

Üye
1 Ara 2011
165
0
Sakarya
Hocam anladığım üzere siz pasaport kaydını yaptırmamışsınız yani telefon yurt dışından gelme kaçak telefonla eş değer o zaman. Yani alan adamında pasaport kaydıyla uğraşacak bilgisi olacağını sanmıyorum. Kaybettiyseniz ve birisi bulmuşsa hard reset ve bypass işleminin de olacağını sanmıyorum. Tek çare iphone veya android telefon bulma uygulamaları. Veya düşürdüğünüzü düşündüğünüz yerde ufak bir gezinti ve iyi bir insanın bulmuş olma ihtimaliyle çevredeki esnaf tarzı yerlere sorma. Onun dışında yapabilicek bir şey görünmüyor gibi yani çok geçmiş olsun

Dediğin gibi ustam teşekkür ederim bilgi için gerçekten. saolasin birde btkya sorucam eğer imeı no ıle kayıt yaptırmaya calıştığında eğerki cıkarsa bir tek ordan bulabilicem sanırım ki şöylede bişi var telefona başka imei çaktırma ihtimalide var. Arkadaşlar sağolun. Hepiniz yardımcı olmaya calıştığınız. Polise gitmemi söyleyen arkadaşlar polise gittim birşey yapamıyacaklarını söylediler. aynı şekilde bu durumda başına böyle birşey gelmiş arkadaş varsa ve yazarsa çok memnun olurum.

Ek olarak huawei bu telefonu çıkarttı suanda turkıyede pıyasası 7.400 tl cıvari ki benim telefonum porshce desing rs yanı 10 bin tl gibi bi rakamlar şuanda türkiyede fiyatı. böyle olmasına rağmen bypass işlemine baktım yapabılırlermi diye gerçekten çok gülünç şekilde açıkları var talkback yöntemiyle hard reset attiktan sonra telefon açılabiliyor.

Son düzenleme:

WuppeR

Üye
1 Ara 2011
165
0
Sakarya
Ustam teşekkürler bilgi için fakat telefona ulaşılamıyor googleden baktım malesef en son yolda düşürmüşüm gibi gözüküyor sonrasında kapanmış geldıgım yere kadar telefon gelmemıs en son konumunda olan yerleri gezdim ettim fakat malesef.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.