Telegram Çöplüğü

ATE$

Katılımcı Üye
9 Kas 2021
376
169
Siber Şubede geziyor.
Telegram da dönen kirli olayları biliyosunuzdur bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz, bunlar neden engellenmiyo ?​
Ben geçen kendi halimde takilirken birisi bana ses kaydı attı. İlk başta ne iş yapıyorsun dedi, sonra söylemedim. Ses kaydında dedi ki ben kumar silah para bilgisayar işleriyle uğraşıyorum dedi. Hiç de alakam yoktu o kişiyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ANKA1034

Katılımcı Üye
26 Haz 2020
304
51
Merhaba @klamhat

Telegram türkiye taraflı bir bölgesi olmadığından dolayı ip adresleri paylaşılmıyor bu konu discord içinde geçerli.

Ama biraz daha devam edilip el atılırsa devletin bulamayacağı şey yoktur.

Bu yüzden benim bazı emniyette çalışan arkadaşlarımdan duyduğuma göre yakın zamanda buna el atılıcak diyor.

İyi forumlar...
İP adresinin paylaşılmadığı konusunu bilmiyorum ama Discord'un ToS'ta verilerin devletle paylaşıldığı ile ilgili bir şey hatırlıyorum hatta bir Discord kullanıcısınında işe girerken "Discord kullanıyor musun?" sorusuyla karşı karşıya geldiğini duymuştum sanırım olayın üzerinden biraz geçti.

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
46
İP adresinin paylaşılmadığı konusunu bilmiyorum ama Discord'un ToS'ta verilerin devletle paylaşıldığı ile ilgili bir şey hatırlıyorum hatta bir Discord kullanıcısınında işe girerken "Discord kullanıyor musun?" sorusuyla karşı karşıya geldiğini duymuştum sanırım olayın üzerinden biraz geçti.
Discord log veriyor zaten

KontraTC

Katılımcı Üye
16 Ağu 2023
306
60
Discord log vermemektedir türkiyeye Araştırabilirsiniz.

Ayrıca veri davala olsa bile gizlilik güvenlik vs. derken vermemektedir.
Ben kendim deneyimledim dava ettim bir kişiyi fakat olumlu cevap almadım :D
ne kadar süre önce kullanıcıyı davaya verdiniz ? Discordun bir Türkiye kolu olduğunu hatırlıyor gibiyim

HalaskarGazi

Yeni üye
24 Kas 2023
38
14
Önüne geçilirse talep/kullanıcı azalır ve artık tercih edilmez. Buna örnek olarak ICQ'de verilebilir. En kirli işler orada dönüyor fakat takip edilmiyor.
ICQ uygulamasında sivil polisler oluyor genellikle artık eskisi gibi kirli ticaretler dönmüyor diye biliyorum

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,705
575
Discord log vermemektedir türkiyeye Araştırabilirsiniz.

Ayrıca veri davala olsa bile gizlilik güvenlik vs. derken vermemektedir.
Ben kendim deneyimledim dava ettim bir kişiyi fakat olumlu cevap almadım :D
Bir sizin dava etmeniz var bir de mahkemenin bizzat dava etmesi var. Öncelikli ve önemli olan normal bir Türk vatandaşı mı olur yoksa mahkemenin kendisi mi? Mahkeme yerine Emniyeti de düşünebilirsin. Senin dava edip mahkemenin log istemesiyle direkt mahkemenin suçluların kendi soruşturmalarında ve davalarında loglarını istemesi farklı bir şey. Ben de bizzat deneyimledim. Gayette uygun koşullarda verileri paylaşıyorlar. O yüzden kesin bilgiymiş gibi "log vermemektedir" demeniz doğru değil. Konudan konuya, öneme ve önceliğe göre değişiklik gösterilebilir.

Privacy Policy | Discord
Privacy Policy | Discord

How Discord Works with Law Enforcement

Kodex

Son düzenleme:

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
222
96
Moderasyon
Bir sizin dava etmeniz var bir de mahkemenin bizzat dava etmesi var. Öncelikli ve önemli olan normal bir Türk vatandaşı mı olur yoksa mahkemenin kendisi mi? Mahkeme yerine Emniyeti de düşünebilirsin. Senin dava edip mahkemenin log istemesiyle direkt mahkemenin suçluların kendi soruşturmalarında ve davalarında loglarını istemesi farklı bir şey. Ben de bizzat deneyimledim. Gayette uygun koşullarda verileri paylaşıyorlar. O yüzden kesin bilgiymiş gibi "log vermemektedir" demeniz doğru değil. Konudan konuya, öneme ve önceliğe göre değişiklik gösterilebilir.

Privacy Policy | Discord
Privacy Policy | Discord

How Discord Works with Law Enforcement

Kodex
Bu bilgiler ile deneyin o zaman :D
Şuan aynı telegram gibi discordda çöplük yuvası ve birden fazla videoda bu söyleniyor log vermediği ayrıca benm dava etmem veya devletin dava etmesi gibi bi ayrı konu yok bende orda kamu personelliği yaptım öyle bir ayrım olmadı hiç.
O uygun koşullar niyese hiçbir zaman olmuyor :D
Araştırabilirsiniz,Deneyimleyebilirsiniz.
(Arkadaşım babası ve ben emniyetin siber bölümünde çalıştık babası hağla devam ediyor k.emniyet müdürü)

İyi forumlar kısacası konu abartılırsa devlet bulamayacağı şey yoktur.

ne kadar süre önce kullanıcıyı davaya verdiniz ? Discordun bir Türkiye kolu olduğunu hatırlıyor gibiyim
Yok mallesef bulunmamamtadır.Yaklaşık 4-5 Ay oldu.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,705
575
Bu bilgiler ile deneyin o zaman :D
Şuan aynı telegram gibi discordda çöplük yuvası ve birden fazla videoda bu söyleniyor log vermediği ayrıca benm dava etmem veya devletin dava etmesi gibi bi ayrı konu yok bende orda kamu personelliği yaptım öyle bir ayrım olmadı hiç.
O uygun koşullar niyese hiçbir zaman olmuyor :D
Araştırabilirsiniz,Deneyimleyebilirsiniz.
(Arkadaşım babası ve ben emniyetin siber bölümünde çalıştık babası hağla devam ediyor k.emniyet müdürü)

İyi forumlar kısacası konu abartılırsa devlet bulamayacağı şey yoktur.
Arkadaşım birden fazla videoda log vermediği söylenebilir beni alakadar etmiyor. İnternette açılan "Discord log vermiyor" tarzı şehir efsaneleriyle oluşturulmuş konular da ilgilendirmiyor. Ben gördüğümü ve yaşadığımı yazdım. Bir yerimden sallamıyorum. Benim burada yazdığım şey senin kesin bir bilgiymiş gibi konuşman. Sana denk gelmemiş olabilirken bana denk gelmiş olabilir. Normal bir şey bu. Sana burada bütün belgeleri atardım ama ilgili birisi olmadığın için gerek yok. Suçlu olduğunu düşündüğün bir kişiyi şahsi olarak senin dava etmen vardır bir de mahkemenin suçlu için kendi soruşturması amacında veri talebi etmesi vardır. İkisi farklı şeyler. Kendi şahsi şikayet davanla mahkemenin kendisinin açacağı davayı bir tutamazsın. Sen şahsi davanda sonuç alamadın diye mahkemenin/kolluk kuvvetinin kendi amaçlarında yapacağı veri talebinde de sonuç olmayacak diye bir şey yok. Bu davaların etkisi ve sonucu da farklı olur. Sana yukarıda konuyla ilgili bağlantıları da attım. Eğer zahmet edip yukarıdaki linklere baktıysan kullanıcı verilerinin ne amaçla saklandığı ve paylaşıldığı da yazıyor. Kolluk kuvvetlerine de yeri geldiğinde veri paylaştıklarını açıklamışlar. Oluşturulan portalda yukarıda. İkna olman için daha ne yapmam gerekiyor 🙂 Burada tanıdık veya yaşanılan tecrübeden bahsetme konusuna girmeye gerek yok. Bu konuda bu tür şeylere sahip olan tek sen değilsin. Ayrıca yine bu bilgileri böyle herkese açık bir ortamda kendini kanıtlama çaban için paylaşmakta doğru olmaz.

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
222
96
Moderasyon
Arkadaşım birden fazla videoda log vermediği söylenebilir beni alakadar etmiyor. İnternette açılan "Discord log vermiyor" tarzı şehir efsaneleriyle oluşturulmuş konular da ilgilendirmiyor. Ben gördüğümü ve yaşadığımı yazdım. Bir yerimden sallamıyorum. Benim burada yazdığım şey senin kesin bir bilgiymiş gibi konuşman. Sana denk gelmemiş olabilirken bana denk gelmiş olabilir. Normal bir şey bu. Sana burada bütün belgeleri atardım ama ilgili birisi olmadığın için gerek yok. Suçlu olduğunu düşündüğün bir kişiyi şahsi olarak senin dava etmen vardır bir de mahkemenin suçlu için kendi soruşturması amacında veri talebi etmesi vardır. İkisi farklı şeyler. Kendi şahsi şikayet davanla mahkemenin kendisinin açacağı davayı bir tutamazsın. Sen şahsi davanda sonuç alamadın diye mahkemenin/kolluk kuvvetinin kendi amaçlarında yapacağı veri talebinde de sonuç olmayacak diye bir şey yok. Bu davaların etkisi ve sonucu da farklı olur. Sana yukarıda konuyla ilgili bağlantıları da attım. Eğer zahmet edip yukarıdaki linklere baktıysan kullanıcı verilerinin ne amaçla saklandığı ve paylaşıldığı da yazıyor. Kolluk kuvvetlerine de yeri geldiğinde veri paylaştıklarını açıklamışlar. Oluşturulan portalda yukarıda. İkna olman için daha ne yapmam gerekiyor 🙂 Burada tanıdık veya yaşanılan tecrübeden bahsetme konusuna girmeye gerek yok. Bu konuda bu tür şeylere sahip olan tek sen değilsin. Ayrıca yine bu bilgileri böyle herkese açık bir ortamda kendini kanıtlama çaban için paylaşmakta doğru olmaz.
Tamam dostum sen haklısın araştırmadan gelmeyelim.

iyi forumlar...

xezua

Katılımcı Üye
4 Tem 2023
359
103
Misconfiguration
Telegram da dönen kirli olayları biliyosunuzdur bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz, bunlar neden engellenmiyo ?​
Telegramda ki dolandırıcılık o kadar gelişti ki sohbet sitesi kurup Ardından telefon numarası alarak Fake Hatlar üzerinden Mağdur kişiyi arayıp

Şu şekilde

SAYIN SANIK TUM UYARILARA RAGMEN DOSYANIZI KAPATMADIGINIZ TESPIT EDILMISTIR. SORUSTURMA DOSYANIZIN SON ADLI SEVK GUNUDUR. DONUS SAGLAMADIGINIZ TAKDIRDE ADRESINIZE TEBLIGAT DOSYASI YONLENDIRILECEKTIR BILGI ALMAK ICIN ARAYINIZ. IRTIBAT TEL ; *
*46*68* B078

Ek olarak

-p*rn
-kumar
-sanalcı dediğimiz (15-18 arası çoçukların)
-S*lah dahil bir sürü satışı yapılıyor

*Eroğlu

Katılımcı Üye
4 Tem 2013
855
163
İstanbul
Genel anlamda her türlü illegale ulaşabilinen bir yer oldu. Oldukça korkutucu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.