Termux la kali Linux ta yapılan şeyler yapılabilir mi?

• Konbuyu başlatan Acemi626
  • Başlangıç tarihi
A

Acemi626

Ziyaretçi
Ben termux u kullanıyorum ve yeni başladım acemiyim mobildeki kali Linux ile windows kali Linux aynı mıdır? Termux tan kendimizi koruyabilirmiyiz/düşmanımız zarar verebilirmisin yardımcı olursanız sevinirim

berkwe_

Yeni üye
5 Mar 2023
13
1
Ben termux u kullanıyorum ve yeni başladım acemiyim mobildeki kali Linux ile windows kali Linux aynı mıdır? Termux tan kendimizi koruyabilirmiyiz/düşmanımız zarar verebilirmisin yardımcı olursanız sevinirim
Mobilde kali linuxu kurmak için nethunter veya kex kullanabilirsin. Rootlu ve rootsuz methodları var. Fakat sorunu daha basit anlayıp cevap vermek gerekirse, tam olarak aynı değil. Mesela paket yöneticisi kalide "apt" iken termuxda "pkg". İkiside linux tabanlıdır fakat kalide yapabileceklerimiz daha fazla. Unutma termux bir TERMİNAL uygulamasıdır, doğrudan bir hack aracı değildir. Tabii bu hack için kullanılmayacağını göstermez. Sadece daha kısıtlı olursun. Tavsiye vermek gerekirse telefonuna nethunter kur hem taşınabilit hemde kali ile aynı işlevlere sahip.

A

Acemi626

Ziyaretçi
Termux tan şifre kırılabilirmi yani fake Login siz bir şifre ve bir sorum daha var python ile pyroid3 aynımı bunlarda aynı işlevi görüyormu?

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,764
409
Sydney
pyroid3 gibi uygulamalar bir yere kadar götürür seni ama sonrası içini daha profesyonel uygulamaları kullanman gerekecek. Termuxtan şifre kırılabilir ama çok büyük bir beklentin olmasın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.