TikTok Keşfete Düşmek (Kendi anlatımım ile)

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
TikTok

Çin'de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Keşfet Nedir ?

Keşfet , videolarınızın diğer kullanıcıların önüne düştüğünüz alandır .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Keşfete Nasıl Düşülür ?

1- Videolarınızda ki Hashtagler Sayesinde
2- Videonuzda kullandığınız Sesler sayesinde
3- Videonuzun Aydınlık Olması ve Çözünürlüğünün Yüksek Olması
4-Videonuzun İçeriği
Önemli Not : Bu hususlar bulunduğunuz zamana hitap etmeli , güncel olmalı . Trend içerik olması Önemlidir ! .
Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır ? Neden sınırlı izlenme oluyor ?

Videolar Denetlemeye Girer , İlk 50 Kullanıcıya , 100 , 500 , 1000 Derken sizi seviye atlatır ve üst kademelere taşır . İşlemeye devam etmediğinde ise durdurur . Bunu Nasıl mı yapar ? İşte Cevabı ;

Kullanıcı Bu Video'yu ;

-Kaç dakika izledi ?
-Durdurup birşeye odaklandımı ?
-Arkadaşına ilettimi ? (Gönder Butonu)
-Beğendimi ?
-Yorum Yaptımı ?
-Beğendi mi ?
-Kaç kez yeniden oynattı ?
#Bu etkileşimler sizi keşfete taşır . Öyle bir içerik yapın ki kullanıcı bu hususları yapsın .

UYARI : İhlallere dikkat ediniz . Algoritma yakalar ise videonuzu yayından kaldırır kopyasını dahi indiremezsiniz .

Videolarda argo kullanırken ;

S4MSUNLU çok aptal Yanlış bir kullanımdır .
S4MSUNLU çok @ptal Doğru kullanımdır ..
Şeklinde Olmalıdır
Biz bu insanlara nasıl bunları yaptırıcaz ?

1- İZLENME
-İnsanlara izletmenin yolu ; videonun sonuna kadar bekletin veya birşeyler sayın merak edicekleri şeyler olsun
Mesela ;
Erkeklerin zaafı olan şeyler neler mi ? ; (Soru işareti merak uyandırır ve kesinlikle izlenecektir sağlam ise)
Sigara içmemesi (2SN)
X ÖZELLİĞİ (2SN)*
C ÖZELLİĞİ (2SN)
Derken video bitti ve etkileşim kazandınız :)

Tiktok matematiği budur . İçeriğe tam zamanında ulaştırmayın ki sonuna kadar izlesinler .*
Bakın ? , izletmeyi ve ekran başında geçirilen süreyi kazandınız bile .

2- BEĞENİ VE YORUM

Öyle bir içerik olsun ki ;
adam yorum yapmalıyım bu video'ya desin .*

Çıkın diyinki "Tüm erkekleri elerim çok yakışıklıyım"

Haha , Bekleyin geliyor sizi ezicek tayfa .*

"ASIUDHJAJDASOJOFIJSOA"
"Kanka bu tiple mi?"
"un elersin anca böyle"

Onlar kaybetti siz kazandınız , bakın hemen yorum yaptılar çünkü dikkat çektiniz insanların aklına ters bir hareket yaptınız size sinir oldular ve yorum yaptılar . Sakın eleştirilmekten korkmayın bu tipler her yerde varlar .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu sadece örnekti;
Size Bazı Etkileşim Kazandıran İçerik Fikirleri;

-Beni beğenmiyorlar vs İLGİ , ACINDIRMA duygularını kullanarak etkileşim yakalanabilir
--------------------------------------------------------------------
Yorum
-Soru sorun ? . Merak uyandırır ve cevap verirler . ÖRNEK ;
"Aynı gün doğanlar ruh öküzü oluyorlar Siz hangi gün doğdunuz" . gibisinden direk gelicekler garanti veriyorum size .*
Videoyu arkadaşına atabilir , beğenir , yorum bile yapar bulabilmek için .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paylaşım
Gönderme İsteği Uyandırın
-Videoyu Göndermeleri için onlara , Bu videoyu bi arkadaşına gönder ve x olayı olsun yada o kişi size şunu ısmarlasın .*
Bakın ? Gönderdiler bile etkileşim yakaladınız .
E tabi içerik iddialı olmalı ki , göndersinler.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İzlenme Süresi
Merak uyandırın
Örnek ;
Ona öyle birşey dediki ......(10sn)
Cevap (2sn)
Video toplamı (12sn)
Bunun matematiği budur ne yapın ne edin o merakı uyandırın sonuna kadar izlesinler .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NASIL TAKİPÇİ KAZANILIR ? (Takip İsteği Atarak)

*Kendi sayfanızın içeriği ile alakadar sayfaların takipçilerine istek atmak size takipçi kazandırır . Bununda kuralları var , eğer 7500 kişi takip ediyosanız zaten o kişi "Bu kadar adamı takip ediyor zaten ben niye takip ediyim benide etsin" der ve etmez .*
Dikkatli ve düzenli olarak takipçi listenizdeki iki topluluğu kontrol edin ;

Yanında Arkadaşlar Yazan Karşılıklı , yani o sizi siz onu takip ediyosun demek . Bunlara dokunmayın , zaten takipçiniz artınca hepsini çıkarsınız takipten :).*

Takip yazanlar ise sizin takip ettiğiniz ama size dönmeyenler . 1 gün boyunca attığınız istekleri bekletinin dönen dönücektir dönmeyen dönüş yapmaz zaten diğer gün çıkın takipten .*

UYARI : Günlük 200 Takip sınırınız bulunmaktadır .

Eğer kendinize güveniyor , benim içeriğim kaliteli takpçi kazanırım derseniz yorulmayın bunlarla zaten gelicektir hak ettiğiniz takipçi :)

UZUN LAFIN KISASI ;

Kaliteli içerik üretirseniz bunlarla uğraşmayın direk yükselirsiniz zaten.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu altında sorularınızı yanıtlayacağım , bu bir soru cevap konusu değildir . Kendim yazdım daha ayrıntılı olanını sınavlarım bittiği zaman paylaşacağım sizlerle :) .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

70 Bin küsür takipçide TikTok hesabımı sildim , psikolojimi bozdu yat kalk tiktok ara veriyim hesabı siliyim dedim unuttum iptal etmeyi geçen ay kaldırıldı .​

Son düzenleme:

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
230
Loxcey Sixs
Merhabalar; uğraşmışsın ilgisi olanlar için iyi olacaktır. Eline sağlık.
Fakat yazı halindeki konu ile alakası olmayan aydınlatıcı bir genel eleştiri yazmayı görev gibi hissettim bi an :trl
Öncelikle bu benim görüşüm ben sadece belirtirim, hoşuna giden benimser... Kısa tutacağım.

TikTok'un genel kitlesinin çıkardığı içerikleri görüyoruz
ve hatta kendimizden videodaki yerine utanıyoruz.
Sen ve ya TikTok'da azınlık kalmış insan sınıfı,

belki insan beynine uygun içerikler çıkarıyor olabilir,
şahsen öyle umut ediyorum, ama şöyle bir sıkıntı var;
genel kitle kesin bir şekilde belli ve genel kitle utanç kaynağı olduğundan
arada azınlık kalmış kreatif, mantığa uygun zekice ve ya profesyonel içerikler çıkartan kitle,
bu genel kitlenin içerisinde sayılıyor.

Yani bu yazıyı okuyup da genel TikTok kitlesi destekçisi olmayan kişilere sesleniyorum;

"TikTok kullanmak zorunda değilsiniz."
Eğer o kitlenin içerisinde sayılarak burada söyleyemeyeceğim şekilde kötü duruma düşmek istemiyorsanız
yaptığınız profesyonelce, kreatif ve ya mantıklı içerikleri başka platformlarda yayınlayabilirsiniz.

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
3vn2odzn Katılıyorum .

Burda zekice hileleri göstererek öne çıkarmayı anlattım . Halbuki x kişisine laf edin bir topluluğa ters birşey söyleyin zaten ünlüsün . İnsanları sinirlendirmek bune dedirtip etkileşim oluşturmak .

Taha Duyar isimli arkadaşımız şarkı çıkarttı . Ses kayık kurgu akıllara zarar . 3 saniye sesi oynat yerinden zaten oturuyor .

İÇERİK = ELEŞTİRİ ALMAK = ÜNLÜ OLMAK :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.